Page 1 of 2

Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 17:38 16. Nov 2010
by -RoF-
Mám s Arii problém, že když ji nasadím amulet +4 charisma a pak když jej sundám, tak se mi odečtou 2 kouzla 4 kruhu (možná se odečtou i jiné, toho sem si možná nevšiml).
Přitom když ten amulet nasadím ,tak mi nepřibydou.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 18:06 16. Nov 2010
by kucik
To by ti ale pořád ubývaly, ne? To je nějaký divný.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 18:15 16. Nov 2010
by -RoF-
kucik wrote:To by ti ale pořád ubývaly, ne? To je nějaký divný.
Zajdu ještě do arény to otestovat.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 18:47 16. Nov 2010
by -RoF-
Tak sem to testoval, zase s tím amuletem +4 charisma.

Mizí kouzla 4. a 5. kruhu.
Nasadím amulet a sundám a hned mínus jedno seslání.
Když to tak opakuju tak ty kouzla vyruším, že je ani pak nemůžu sesílat.

Možná je to NWN bug. Nevím.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 18:54 16. Nov 2010
by kucik
A máš na sobě třeba další bonusy do charismy? Efekty a tak?

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 18:54 16. Nov 2010
by menderon
Imho se urcuje pocet kouzel při meditaci..... sundas prsten dve ti to logicky sebere.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 19:02 16. Nov 2010
by -RoF-
Ten amulet sem používal, aby mi zvýšil umění a tím pádem i sílu písně.
kucik wrote:A máš na sobě třeba další bonusy do charismy? Efekty a tak?
Nic jiné na charismu nemám ani jiné bonusy.
menderon wrote:Imho se urcuje pocet kouzel při meditaci..... sundas prsten dve ti to logicky sebere.
Medituju bez amuletu.

Prostě namedituju kouzla. Dám amulet, sundám ho a ubydou mi kouzla z těch kruhů.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 19:40 16. Nov 2010
by kucik
NWN se s tim asi nějak neumí popasovat. Nemyslim si, že by do toho mohl sahat nějaký script.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 21:50 16. Nov 2010
by sandoftime
velmi snadná odpověď

rdd (a jeho bonusové vlastnosti)

jednoduchá pomoc - nenasazuj si amulet když ho nepotřebuješ a když už si ho nasadíš tak ho nesundavej, případně medituj s nasazeným amuletem, budeš mít víc kouzel

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 10:40 17. Nov 2010
by Silvaner01
-RoF- wrote:Tak sem to testoval, zase s tím amuletem +4 charisma.

Mizí kouzla 4. a 5. kruhu.
Nasadím amulet a sundám a hned mínus jedno seslání.
Když to tak opakuju tak ty kouzla vyruším, že je ani pak nemůžu sesílat.

Možná je to NWN bug. Nevím.

mohl bys to odbourat tak, že než ten amulet sundáš, boostneš si charismu jinak -
kouzlo, flašky, potom by ti počet kouzel měl vydržet, než ti kouzlo, nebo flašky padnou,
aspoň mě to tak funguje :)

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 10:50 17. Nov 2010
by G14
Rofe to je ouplne normalni
kouzla se ti obnovuji meditaci
kdyz sundas dolu charizma prijdes zaroven i o kouzla,nemas na ne proste modifikator
kdyz ho znova nasadis a zameditujes,budes zas zpatky tam cos byl
to je uplne normalni,stejny jak kdyby ses divil ze si sundas boty odolnosti a zmizi ti hp :wink:

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 13:20 17. Nov 2010
by -RoF-
sandoftime wrote:velmi snadná odpověď

rdd (a jeho bonusové vlastnosti)

jednoduchá pomoc - nenasazuj si amulet když ho nepotřebuješ a když už si ho nasadíš tak ho nesundavej, případně medituj s nasazeným amuletem, budeš mít víc kouzel
Aha s tím RDD je to možné no. Díkas ;)
Silvaner01 wrote: mohl bys to odbourat tak, že než ten amulet sundáš, boostneš si charismu jinak -
kouzlo, flašky, potom by ti počet kouzel měl vydržet, než ti kouzlo, nebo flašky padnou,
aspoň mě to tak funguje :)
No právě ten přívěšek měl být alternativa na to, abych nemusel mít flašky nebo kouzlo charismy.
G14 wrote:Rofe to je ouplne normalni
kouzla se ti obnovuji meditaci
kdyz sundas dolu charizma prijdes zaroven i o kouzla,nemas na ne proste modifikator
kdyz ho znova nasadis a zameditujes,budes zas zpatky tam cos byl
to je uplne normalni,stejny jak kdyby ses divil ze si sundas boty odolnosti a zmizi ti hp :wink:
No psal sem, že medituju bez amuletu, ale pak když ho nasadím a sundám tak kouzla ubydou, což není moc logické.

Jo kdybych meditoval s přívěškem a pak ho sundal, tak se nedivím, že kouzla zmizí, ale takhle je to nějaké divné no.

Asi to bude tím RDD....nevadí ;)

Díkas

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 16:16 17. Nov 2010
by cer-c
Tohle je klasika. To samé se děje i zaklínačům. Máš totiž x slotů a nasazením amuletu ti přibydou, ale když amulet sundáš, tak zas zmizej a protože si NWN nepamatuje kolik jsi měl slotů před nasazením, tak ti to prostě shodí tolik, kolik ti ten amulet přidá. Logiku bych v tom moc nehledal.

Zaklínač, když se promění kouzlem, přijde o poměrně dost kouzel, když má prsteny i amulet na charizmu. Přitom se mění i s prstenama. Je přeci naprostý nesmysl, že se by si těsně před zakouzlením sundal všecko na posílení charizmy a po zrušení kouzla by si to zas vesele nandal.

Je to asi dané tím, že ani bard ani zaklínač nemají knihu kouzel jako ostatní kouzlící povolání. Ostatní mají sloty a do každého si dají jaký chtěj kouzlo a když slot zmizí, vyopraázdní se. Ale bardi mají jen počet naspaných kouzel. tento počet kouzel je zřejmě uložený někde v paměti jako obyč číslo. Od něj se pak zmizením slotu jednoduše odečítá počet zmizelých slotů. Bohužel si to však nepamatuje, že už se to třeba jednou odečetlo a tak to nandaváním a sundaváním itemů přidávajících charizmu vesele maže jedno kouzlo za druhým.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 16:33 17. Nov 2010
by cer-c
Silvaner01 wrote:...
Bude se to dít pořád. Akorát, když si boostne charizmu kouzlem nebo něčím o 4, tak by se mu jakoby přidaly prázdný sloty na jiném okruhu. Sundá-li amulet, tak mu ubydou kouzla z jiného okruhu než předtím a pak v momentě, kdy vyprchá kouzlo/flaška přijde o další a to o ty o které přichází teď.

Bonusový kouzla se počítaj z (modifikátor - lvl kouzla)/4 nebo tak nějak. takže když mu poprvé padnou kouzla např. ze 4. a 5. okruhu kouzel, pak vypitím flašky (+4 k charizmě) mu přibudou prázdný sloty na 6. a 7. okruhu, ale stejně tak i na 2. a 3. Sedmý kruh samozřejmě bard nemá, takže ho to nijak trápit nemusí. Po sundání amuletu mu spadnou kouzla na 6., 2. a 3. orkuhu. Takže flaška nic nevyřeší a jen mu popadaj kouzla na jiném okruhu. Navíc v momentě, kdy chcípne flaška, tak mu popadaj i další kouzla.

Re: Mizení kouzel - charisma - bard

Posted: 17:44 17. Nov 2010
by -darkvision-
Je to tak jak to píše "cer-c".
Na jednom serveru kde jsem hraval Zaklínače, tak když jsem vzal do ruky hůl tak mi v každém slotu přibylo jedno kouzlo - po naspání samozřejmě až. Když jsem hůl sundal, tak po jednom zmizelo, pak jsem si ji zas vzal a zas sundal a delal to na miste dokola až jsem neměl ani jedno kouzlo.
- každým sundáním prostě mizela kouzla po jednom v každém kruhu.