Page 1 of 1

drevarina - podtemno

Posted: 19:31 09. Dec 2010
by Woxa
Nevim, zda to tak je spravne, ale prijde mi to divne... vyrobil jsem nasadu z vrby a pak jsem ji zkusil prodat, prekupnik me za ni dal jen 20zlatych, coz mi prijde malo. Precijen vyrobou jsem nejaky cas zabil a samotne moridlo me stalo 20zlatych.

Pravdou je, ze nemam zadne obchodnicke featy ani odhad ceny, mam tam jen jeden bod za inteligenci.

Re: drevarina - podtemno

Posted: 20:00 09. Dec 2010
by Bahnak
Zdravím.
Craft je cíleně vytvořen tak, aby na něm nešlo vydělávat. (A když už ano, tak jen velmi málo)
Cca před dvěmi lety zde byl problém s vyděláváním ohromných sum pěnez craftem, takže následně se upravovaly výdělky tak, aby se opracované suroviny neprodávaly výkupčímu, ale používaly dál v craftech za cílem zhotovení itemu.
Craft tudíž cíleně podporuje sám sebe a není tak pomůckou pro výdělek peněz a následné kupování věcí v obchodě.
Zhotovený craftový item samotný taktéž nemá skoro žádnou vyšší výkupní cenu, než cenu surovin a něco málo k tomu.
To je zase vyváženo tím, že daný item lze zhotovit "na míru" a jeho relativně nízká pořizovací cena i ability převyšují kvalitou a cenovou dostupností běžně dostupné itemy z obchodu či krámku.
Craft v podtemnu se principem neliší od toho na povrchu, jen dole hraje velmi málo lidí, takže suroviny, byť zpracované do polotovaru, bude těžké někomu prodat, neboť není komu.
Doporučuji, když už dole dělat craft, tak takový, kdy sám využiješ sebou vyhotovený polotovar ve vyšším craftu a vyrobíš si z něj item sám.
Taktéž doporučuji (jen má zkušenost a mé doporučení, ne teamu) začít s craftem (jakýmkoliv) na alespoň trochu vyšším levelu.
Na nízké úrovni totiž bude veliký problém pro tvou postavu dole sehnat vůbec nějaké suroviny a investice do craftu jsou opravdu nemalé.
Toť jen můj pohled na věc, nicméně nějaké ty zkušenosti holt už dole s craftem mám no...

Re: drevarina - podtemno

Posted: 20:02 09. Dec 2010
by kucik
Na takhle drobných částkách se zpravidla nedá vydělávat. Obecně né každý výrobek je výdělečný.

Re: drevarina - podtemno

Posted: 20:14 09. Dec 2010
by Woxa
Ja to prodal omylem, jen me zarazila tak nizka cena. Pokud je to takhle, tak je to ok :)