Ze života "Neznámých"
Posted: 19:18 11. Dec 2010
Kdesi na planinách Karathského království
Noc za úplňku nebyla ani nijak chladná. Mraky zahalily jasný svit měsíce a jediným blízským zdrojem světla byl plápolající oheň naproti rybníčku. Z temného stromoví pozoroval oslavující postavy na druhém břehu u ohně a vířili v něm smíšené pocity. Zabít je nebo jim jednou poděkovat? Na tuto otázku nebyl teď schopen odpovědět. Oči mu zaplavovala nenávist, ale přesto byl schopen normálního uvažování. Byl ukryt ve stromoví, jeho jediném možném a blízském úkrytu. Rozhodně teď nebyl ve stavu, aby cestoval dál a tak vyčkával, než nadejde opět jeho čas. Když mraky odtáhly a svit měsíce zas ozařoval planiny kolem, zvedl svou ruku a dlouze se na ní zadíval. Krev na dlani prosakovala obvaz, ale zdála se být už víceméně zaschlá. Párkrát pomalu natočil ruku. Ale i přesto, jak opatrně si počínal hlesl bolestí. Poté opět pohlédl na lidi u ohně a zakroutil hlavou. Zachumlal se do pláště a shoulil se mezi dva stromy.
Ani neví, jak jsi v tento moment vzpomenul na tu dívku s kterou poslední dobou tráví tolik času. Pozoroval hvězdy a přemítal nad ní. Je tak krásná, tajemná a až příliš odtažitá, ale přesto se mu často vybavuje a zaplňuje jeho mysl. Zahnal myšlenky na její osobu pouhým pohybem ruky, když vyndaval knihu ze svého vaku. Knihu pamětí, kterou tehdy spolu našli. Text knihy v nočním okolí svítil mihotavým modrým světlem. Přečetl si nadpis již třetí kapitoly, Poprava Armleta I., a ponořil se do textu té tajemné knihy. „Pomsta bude sladká“, pronesl když otáčel stránky.
Noc za úplňku nebyla ani nijak chladná. Mraky zahalily jasný svit měsíce a jediným blízským zdrojem světla byl plápolající oheň naproti rybníčku. Z temného stromoví pozoroval oslavující postavy na druhém břehu u ohně a vířili v něm smíšené pocity. Zabít je nebo jim jednou poděkovat? Na tuto otázku nebyl teď schopen odpovědět. Oči mu zaplavovala nenávist, ale přesto byl schopen normálního uvažování. Byl ukryt ve stromoví, jeho jediném možném a blízském úkrytu. Rozhodně teď nebyl ve stavu, aby cestoval dál a tak vyčkával, než nadejde opět jeho čas. Když mraky odtáhly a svit měsíce zas ozařoval planiny kolem, zvedl svou ruku a dlouze se na ní zadíval. Krev na dlani prosakovala obvaz, ale zdála se být už víceméně zaschlá. Párkrát pomalu natočil ruku. Ale i přesto, jak opatrně si počínal hlesl bolestí. Poté opět pohlédl na lidi u ohně a zakroutil hlavou. Zachumlal se do pláště a shoulil se mezi dva stromy.
Ani neví, jak jsi v tento moment vzpomenul na tu dívku s kterou poslední dobou tráví tolik času. Pozoroval hvězdy a přemítal nad ní. Je tak krásná, tajemná a až příliš odtažitá, ale přesto se mu často vybavuje a zaplňuje jeho mysl. Zahnal myšlenky na její osobu pouhým pohybem ruky, když vyndaval knihu ze svého vaku. Knihu pamětí, kterou tehdy spolu našli. Text knihy v nočním okolí svítil mihotavým modrým světlem. Přečetl si nadpis již třetí kapitoly, Poprava Armleta I., a ponořil se do textu té tajemné knihy. „Pomsta bude sladká“, pronesl když otáčel stránky.
