Page 1 of 2

Okrádání

Posted: 00:50 12. Dec 2010
by slencak
Je to na T nějak upraveno nebo platí http://nwn.wikia.com/wiki/Pick_pocket
Díky.

Re: Okrádání

Posted: 10:48 12. Dec 2010
by kucik
Je to vyrazne upraveno. Popis doplnim.

Re: Okrádání

Posted: 16:00 12. Dec 2010
by -RoF-
Při použití skillu okrádání je na Thalii možné ukrást pouze zlato. Množství zlata, které postava může ukrást je limitováno velikostí skillu pickpocket a levelem zloděje do teoretického maxima 200 násobku velikosti skillu zloděje pro epického zloděje. Tedy okolo 10 000 gp.
Prosím prosím
Hmm jak se to tu počítá? Je to třeba level x skill?
Sem teda lvl 10 zloděje a skill okrádání mám 20, to znamená mám 10x20 = 200 a ukradu těch 10k?

Re: Okrádání

Posted: 16:26 12. Dec 2010
by kucik
Množství zlata, které postava může ukrást je limitováno velikostí skillu pickpocket a levelem zloděje do teoretického maxima 200 násobku velikosti skillu zloděje pro epického zloděje. Tedy okolo 10 000 gp.
To znamena, ze je to nahodny hod s maximem 200 * skill. Takze kdyz mas skill 20. Muzes ukrast maximalne 200 * 20, coz je 4000gp.

Re: Okrádání

Posted: 16:35 12. Dec 2010
by -RoF-
kucik wrote:
Množství zlata, které postava může ukrást je limitováno velikostí skillu pickpocket a levelem zloděje do teoretického maxima 200 násobku velikosti skillu zloděje pro epického zloděje. Tedy okolo 10 000 gp.
To znamena, ze je to nahodny hod s maximem 200 * skill. Takze kdyz mas skill 20. Muzes ukrast maximalne 200 * 20, coz je 4000gp.
Aha díkas

Re: Okrádání

Posted: 10:43 13. Dec 2010
by tao kan
je okrádání bráno jako útočná akce? Tedy podle pravidel se nesmí použít ve městě a před NPC?

Re: Okrádání

Posted: 12:00 13. Dec 2010
by kucik
Tohle si nejsem jistej jak řešit. Odhalené okrádání se dá brát jako útočná akce, ale pokud si nikdo ničeho nevšimne?

Re: Okrádání

Posted: 12:11 13. Dec 2010
by DenGrasse
Pokud se ptáš jestli smíš okrádat ve městě pak ano.
Ale čim víc postav (i NPC) na dohled, tim větší šance že tě někdo uvidí... a útočná akce bude následovat :mrgreen:

Re: Okrádání

Posted: 12:13 13. Dec 2010
by Maya
tao kan wrote:je okrádání bráno jako útočná akce? Tedy podle pravidel se nesmí použít ve městě a před NPC?
Rozhodně nikdo nebude nadšený, když mu vybereš kapsi ;) Když si toho všimne, určitě tě čapne za flígr a bude je chtít zpět :) :-D

Re: Okrádání

Posted: 14:57 13. Dec 2010
by Tretas
Maya wrote:určitě tě čapne za flígr a bude je chtít zpět :) :-D
Jóó to v tom lepším případě. :twisted:

Re: Okrádání

Posted: 15:11 13. Dec 2010
by tao kan
kucik wrote:Tohle si nejsem jistej jak řešit. Odhalené okrádání se dá brát jako útočná akce, ale pokud si nikdo ničeho nevšimne?
no když si nevšimne tak ok, ale co když naopak?
tím pádem poruší pravidlo utočné akce jako prví ne? Já ho pak mohu v klidu sejmout a zažalovat za hru proti pravidlum.

Re: Okrádání

Posted: 15:18 13. Dec 2010
by DenGrasse
Pokud s eptáš na "formální stránkuL pak samozřejmě ne, protože zaútočit na někoho kdo tě okrádá je v souladu se zákonem.

V praxi to můžeš zkusit, ale je třeba počítat s IC následky (např. ukáže-li se že jsi vandrák zatímco okradený je vážená osoba) a protiakcemi (useknutí ruky a tak.

Re: Okrádání

Posted: 15:22 13. Dec 2010
by tao kan
No jo, ale okolí pořád nereaguje a navíc bych si mohl RP i to okradení uplně vymyslet...Prostě projde kolem někdo koho nemam rád, zařvu "zloděj !", majznu ho mečem po hlavě a je to. Nějak se mě to nelíbí.

Re: Okrádání

Posted: 15:49 13. Dec 2010
by DenGrasse
Jo to můžeš zkusit, ale pak je to útok ve městě bez přítomnosti DM.
Prostě v tomhle případě závisí na skutečné situaci (byla/nebyla krádež), pokud řešíš OOC stránku.

Re: Okrádání

Posted: 16:05 13. Dec 2010
by tao kan
DenGrasse wrote:Jo to můžeš zkusit, ale pak je to útok ve městě bez přítomnosti DM.
Prostě v tomhle případě závisí na skutečné situaci (byla/nebyla krádež), pokud řešíš OOC stránku.
ok, ale pokud byla krádež uspěšná a já se následně náhodou podívám zda m něco nezmizelo, protože kolem mě se otřela pochybna osoba, když jo tak ho stejně sejmu.