Page 1 of 3
Přání na koně
Posted: 12:04 13. Dec 2010
by -speck-
Dobrý den, rád bych se vám omluvil za včerejší křik.
Ale zároveň bych vás chtěl poprosit. Pokaď máte v Ivory nějaké sezení, srázek dosti lidí, jako včera. Tak prosím, nechávejte koně někde jinde. Nemám tak nadupaný počítač a včera, když jsem procházel ke knězi, tak mi to trvalo cca 5minut. Furt se mi to zasekávalo a zamrzávalo.
Nechávejte je někde u hradeb, za nima. Kdekoliv, ale ne prosím u toho hostince. Chápu, vám to je asi jedno, ale co my, kteří nemáme tak našláplé počítače?
Re: Přání na koně
Posted: 13:01 13. Dec 2010
by Glumišek
-speck- wrote:Dobrý den, rád bych se vám omluvil za včerejší křik.
Ale zároveň bych vás chtěl poprosit. Pokaď máte v Ivory nějaké sezení, srázek dosti lidí, jako včera. Tak prosím, nechávejte koně někde jinde. Nemám tak nadupaný počítač a včera, když jsem procházel ke knězi, tak mi to trvalo cca 5minut. Furt se mi to zasekávalo a zamrzávalo.
Nechávejte je někde u hradeb, za nima. Kdekoliv, ale ne prosím u toho hostince. Chápu, vám to je asi jedno, ale co my, kteří nemáme tak našláplé počítače?
Pravda pravdička, pečená žabička .... za hradbami je pěkná stáj a do ní se vejde koníků dost, když je tam necháte uděláte hodně lidem radost, taky jsem včera sledoval diapozitivy při průchodu vsí.
Poz.: Pro paladiny nedoporučuji, paladinský oř vyhozený ve stájích z party pak nejde vzít zpět, toho nutno nechávat v exteriérech, za stájemi jsou výběhy, tak třeba tam u nich ať může okukovat místní klisničky.
Re: Přání na koně
Posted: 14:54 13. Dec 2010
by Tretas
Když už jsme u těch koní. Jak je to s jízdou ve městě? Dokud jsme fungovali jako armáda, tak za rychlou jízdu jsme napomenuli, v opakovaných případech nějaký ten zlaťák jako pokutu.
Včera se mi totiž stalo, že mojí postavu doslova převálcovala paladinka na koni. Kdyby to nebyl paladinský kůň-tudíž se mi nesekla hra, tak bych se asi začal ohánět se sekerou.

Re: Přání na koně
Posted: 15:16 13. Dec 2010
by DenGrasse
U hradeb jsou odstavné plochy na koně. Jízda ve městech je obecně zakázána.
viz IC novinky z Karathy
DenGrasse wrote:*na vývěsce se objevil pergamen*
Výstavba městských stájí
Jelikož poslední dobou množí se stížnosti měšťanův, že po smrdutém lejnu koňském často uklouznouti mohou a hnáty sobě dolámati, Rada královského města Karathy rozhodla, že stáje městské při hradbách karathských budou zbudovány a každý, kdo není stavu urozeného či duchovního Církve Světla, musí svého oře ve stájích městských za poplatek ustájiti, by do města hnusotu všelikou nevnášel a nečinil příkoří měštěnínům karathským.
Krom osob vyňatých svrchu mocí řečenou, může od místodržícího glejt zakoupiti kdo prokáže nutnost pro to, aby mohl vésti oře svého do ulic městských a částku ve zlatě složí do jeho rukou.
Jménem Rady města Karathy
Julius Taberna, místodržitel karathský
stáje sice postaveny nebyly,a le úvaziště tam jsou, takže se za ně sice nemusí platit, ale povinnost tam koně nechávat platí.
výjimku má šlechta a hodnostáři Církve.
Re: Přání na koně
Posted: 15:28 13. Dec 2010
by Woxa
DenGrasse wrote:...
Ja mam jen takovy pocit, ze tady se ale resi vcerejsi akce v Ivory, tam to s konma asi bude trochu jinak. Alespon by me teda prislo divne, resit kone, kdyz kravy a jina havet jim tam beha primo "na namesti"

Re: Přání na koně
Posted: 15:30 13. Dec 2010
by -speck-
Woxa wrote:DenGrasse wrote:...
Ja mam jen takovy pocit, ze tady se ale resi vcerejsi akce v Ivory, tam to s konma asi bude trochu jinak. Alespon by me teda prislo divne, resit kone, kdyz kravy a jina havet jim tam beha primo "na namesti"

Díky krávam se mi to ale neseka. Kdyz tam prijdu, je tam 5koní a 10postav a ono bohate staci i tech 5koní tam. Tak se mi to slušně zasekává.
Nemluvě o tom když pak po městech či vesnicích na nich, či s níma běháte - nebudu jmenovat.
Re: Přání na koně
Posted: 15:30 13. Dec 2010
by Tretas
Já osobně jsem se ptal na město, tudíž Karatha.
Re: Přání na koně
Posted: 15:42 13. Dec 2010
by Woxa
Tretas wrote:Já osobně jsem se ptal na město, tudíž Karatha.
jo, beru zpet, prehledl jsem, ze tu nepribyl jen prispevek od DG

Re: Přání na koně
Posted: 15:47 13. Dec 2010
by DenGrasse
V ostatních městech jízda na koni zakázaná není, ale pokud někdo způsobí nějakou nehodu (zacáká někomu šaty atd.) nebo se třeba znelíbí někomu výše postavenému, může nést IC následky.
Re: Přání na koně
Posted: 17:36 13. Dec 2010
by -RoF-
Hehe a to já vždy nechával koně dál od těch uvazišt a nebo v jiných lokacích, aby to lagy nedělalo, když jich je moc pohromadě.
A ted se dozvím že se to nesmí? Hmm hmm
Re: Přání na koně
Posted: 17:37 13. Dec 2010
by DenGrasse
Je celkem jedno kde ho necháš.. to úvaziště je ale poslední místo, kde bys ho měl nechat. Klidně ho můžeš nechat někde předtím.
Re: Přání na koně
Posted: 17:43 13. Dec 2010
by Tretas
Hlavně si ho nevažte k soše vedle Karathské radnice. *koukne po neznámém, kterého si již nepamatuje*
To by myslím ti strážní si doma udělali koňovou s brusinkama, kdyby tam byl DM.
Re: Přání na koně
Posted: 17:54 13. Dec 2010
by -RoF-
Někdy mi přijde že to nějak moc hrotíte
A beztak spíš lagují NPC než koně.
Re: Přání na koně
Posted: 18:00 13. Dec 2010
by Glumišek
-RoF- wrote:Někdy mi přijde že to nějak moc hrotíte
A beztak spíš lagují NPC než koně.
Nu já bych spíše napsal PC, ale ti koníci tomu dávají taky pěkný záhul počítám. Schovat je v Ivory do stájí je ale v poho, jsou krytí a chránění a při průchodu nikomu nevadí. Obzvláště paladinský (tedy i můj) kůň je pěkná bestie, můj vlastní laguje i mě, co dělají ostatním nechci ani domýšlet a jet na něm s fullboostem hauuu to je na odpálení pojistek v Dukovanech.

Re: Přání na koně
Posted: 18:23 13. Dec 2010
by Pajule
nejlepší je potakt koně uprostřed města na náměstí
