Page 1 of 3
Obranné číslo
Posted: 19:19 24. Dec 2010
by Cyprian
Dotáz mám

Jak je to s OČ? Jsou různé typy, z různých itemů.
Mám-li například item co mi dává Bonsu k OČ +1 za Odrážení, co to znamená? Počítá se snad tento bonsu jen v modu kryt například? Nebo jsou tyto modifikace za co je bonus jen k tomu, aby šlo nosit víc věcí s bonusem na OČ i když se jednotlivé typy nesčítají? Záleží na tom za co bonus k OČ je, nebo je to proste jen bonus?
Re: Obranné číslo
Posted: 19:29 24. Dec 2010
by Daanri
Re: Obranné číslo
Posted: 19:33 24. Dec 2010
by Shaman88
pokud se trošku vyznáš tak tady to máš v angličtině
http://nwn.wikia.com/wiki/Armor_class
pokud ne, tak tady máš krátkej výtah.
OČ postavy se počítá takhle:
10 + bonus ze zbroje + bonus ze štítu + přírodní bonus + bonus odrážení + bonus z uhýbání + ostatní bonusy (z akrobacie, mnicha, z mnichovy moudrosti, z pasivky pána smrti atd...)
Co se týká dílčích bonusů tak ostatní bonusy jsou na sobě nezávislé a sčítají se.
Bonus ze štítu, přírodní bonus, bonus z odrážení a bonus ze zbroje se bere vždy ten největší.
A bonusy do uhýbání se sčítají spolu navzájem ale do maxima 20.
---
Příklad:
Takže když si máš něco na uhýbání +1 a odrážení +1 a sešleš na sebe kouzlo kouzelné brnění (které dáva z každého typu +1) tak budeš mít +2 do uhybaní protože se to sčítá ale jen +1 do odrážení
Re: Obranné číslo
Posted: 20:04 24. Dec 2010
by Cyprian
Áha, díky
Jeste tedy dotaz jeden malý, Oč mám takové, jaké se mi aktuálně zobrazuje v tabulce statu?
Re: Obranné číslo
Posted: 20:16 24. Dec 2010
by Shaman88
Cyprian wrote:Áha, díky
Jeste tedy dotaz jeden malý, Oč mám takové, jaké se mi aktuálně zobrazuje v tabulce statu?
Jop,
s vyjimkou bonusů za velikost - ty se tam nezapočítavaj ale počítá se s nima až v boji ale to platí jen pro púlčíky a gnomy a jejich podrasy
Re: Obranné číslo
Posted: 19:02 26. Dec 2010
by Derken-
Protože seš v podtemnu, tak ti ještě poradím, že v 90%, když tě zaplete pavouk nebo ettercap se pak AC nevrací do normálu a je nutné si relognout.

Re: Obranné číslo
Posted: 12:46 27. Dec 2010
by kucik
Derken- wrote:Protože seš v podtemnu, tak ti ještě poradím, že v 90%, když tě zaplete pavouk nebo ettercap se pak AC nevrací do normálu a je nutné si relognout.

Nemusis relognout staci reequipnout nejaky predmet na vlastnosti.
Re: Obranné číslo
Posted: 12:50 27. Dec 2010
by Prasokralik
kucik wrote:Derken- wrote:Protože seš v podtemnu, tak ti ještě poradím, že v 90%, když tě zaplete pavouk nebo ettercap se pak AC nevrací do normálu a je nutné si relognout.

Nemusis relognout staci reequipnout nejaky predmet na vlastnosti.
Jedině pokud má předmět na obratnost, protože to je ona zabugovaná vlastnost. Mimochodem pomůže také nechat se znovu zaplést.
Tenhle bug se děje pokud je postava zapletená kouzlem web a nějaký pavoukovec s utokem na dálku zapletením ji zaplete ještě jednou přes kouzlo (a nebo obráceně).
Krásně je to vidět třeba v Dorenu v hnízdu Aranei a Etercapů, kde je to právě jedna síť a touch útok za druhou/ým, jeden čas jsem tam relogoval jakoblázen, má postava žádnou věc na dexu nemá.
Možná by šel do duše bytosti přidat antibug na tohle, který by postavu zapletl třeba na jedno kolo, po vyprchání je vše v pořádku.
Re: Obranné číslo
Posted: 12:50 27. Dec 2010
by -RoF-
A ještě pár poznámek.
Vysoké AC je fajn, ale NPC pak půjdou spíš po tvých spolu bojovníkoch.
A taky když máš vysoké AC tak NPC mají tendenci na útok dávat plno 20

Re: Obranné číslo
Posted: 12:55 27. Dec 2010
by Prasokralik
-RoF- wrote:A ještě pár poznámek.
Vysoké AC je fajn, ale NPC pak půjdou spíš po tvých spolu bojovníkoch.
A taky když máš vysoké AC tak NPC mají tendenci na útok dávat plno 20

Tak dávají sice hodně dvacek ale zase ti nedají kritickej zásah ani kdyby se udvackovali a to je si myslím důležitější.
Re: Obranné číslo
Posted: 14:07 27. Dec 2010
by Woxa
-RoF- wrote:
Vysoké AC je fajn, ale NPC pak půjdou spíš po tvých spolu bojovníkoch.
To uz je jejich problem, ze nemaj vetsi AC jak ja

Re: Obranné číslo
Posted: 16:45 08. Feb 2011
by pilnik
Zdravim, chci se zeptat, pokud ma postava drzi stit a zacne sesilat kouzlo, pocita se ten stit do AC?. Treba u prilezitostnaku atd.
Re: Obranné číslo
Posted: 16:57 08. Feb 2011
by kucik
Počítá. Ztrácíš jenom dexterity, dodge, a tumble. Proto máš taky za štít větší šanci na selhání kouzla.
Re: Obranné číslo
Posted: 17:09 08. Feb 2011
by pilnik
kucik wrote:Počítá. Ztrácíš jenom dexterity, dodge, a tumble.
jako pri sesilani kouzla obecne nebo jen pri prilezitostnaku?
Re: Obranné číslo
Posted: 17:49 08. Feb 2011
by Derken-
Prostě normálka jako že si ve flatu ne?