Page 1 of 1

Pytel místo štítu?

Posted: 14:19 27. Dec 2010
by Silfein
Zdravím,
Mám takový menší problém. Už je to nějaký čas, co se to děje a ačkoliv jsem promazal veškerá haky z ostatních serverů, pořád mám stejný problém a to, že vidím "pytel" místo některých vzhledů štítů... Nemáte někdo stejný problém, popř. neměli jste a nevíte co s tím? Občas to dokáže zkazit pohled na hru, když kolem vás projede někdo a má na ruce pytel -.-

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:25 27. Dec 2010
by Prasokralik
Ts možná naopak ty haky promazávat neměl. Ale takové textruy to je záležitost spíš override souboru. Něco ti chybí. Co, to ti nepovím bohužel. Zkus stáhnout vzhely štítů z jiných serverů a dej si je do override a uvidíš.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:28 27. Dec 2010
by kucik
Nekdy se muze stat, ze neko nastavi stitu chybnu vzhled. Pokud vidis pytel misto stitu, zeptej se napred i druheho hrace, jestli se mu zobrazuje to same.

Pokud se to deje skutecne jen tobe, promazni v prvni rade override.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:31 27. Dec 2010
by Woxa
Zaznamenal jsem podobny problem, kdyz sem zkousel zmeny vzhledu zbrane, obcas sem mel misto cepele pytel, nicmene neresil jsem to. Mam postahovane vsechny veci co jsou na webu ke stazeni a jinak mam cistou instalaci NWN, takze mozna by nebylo od veci zkusit aktualizovat soubory na webu.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:35 27. Dec 2010
by kucik
Prosimte a o co je mam aktualizovat? Proste kdyz si navolis model, kterej neexistuje, tak neexistuje.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:52 27. Dec 2010
by Silfein
No, ono právě ty co vidím jako pytle existují, jen já nemám ten vzhled...
Zkoušel jsem se ptát už dvou hráčů a oni mi potvrdili že vzhled normálně vidí.

Haky z jiných serverů jsem promazával až PO zjištění tohoto problému.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 14:58 27. Dec 2010
by -RoF-
Tady nejde o haky, ale o override, asi tam máte nějaký bordel z jiného modulu a nebo ste si nainstalovali nějaké novinky do override.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:00 27. Dec 2010
by Prasokralik
Máš správnou verzi CEP souborů? Aktuální je tuším nějak 2.3, i tam jsou myslm štíty a tak dále. Každá nová verze CEP je vždycky kompatibilní se všemi staršími.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:03 27. Dec 2010
by Silfein
Pokud vím, Thalie frčí na verzi CEP 2.1 nebo ne?

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:10 27. Dec 2010
by Prasokralik
Silfein wrote:Pokud vím, Thalie frčí na verzi CEP 2.1 nebo ne?
Když budeš mít novější nic tím nepokazíš. Ono jde hlavně o to, že je rozdíl mezi soubory které potřebuješ abys na modulu mohl hrát a mezi soubory které nejsou povinné ale můžou se na serveru vyskytovat. Věci jako textury štítů, ale také oblčení, portréty, loading screeny a custom hudba jsou věci, bez kterých modul pohodlně spustíš ale když je nemáš u sebe v override nebo nějakém haku, ve hře je neuvidíš.

Co se zrovna textur pro štíty týká, ty jsou se vší pravděpodobností v Override kte Ti buď něco chybí a nebo přečnívá, víc ti s tím asi nikdo neporadí, protože souborů co se tam dají nacpat je tolik, že procházet je kvůli konkrétnímu problému jako je textura jednoho či dvou štítů je masochismus.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:21 27. Dec 2010
by Woxa
kucik wrote:Prosimte a o co je mam aktualizovat? Proste kdyz si navolis model, kterej neexistuje, tak neexistuje.
Z toho co pise sem to pochopil spis tak, ze model existuje, ale nekteri ho nemaji a jini ano. Neznam princip NWN, ale pokud si kazdy muze libovolne navolit vzhledy, ze sveho "bordelu" a ostatni pak vidi pytle, tak je ma poznamka bezpredmetna.

Pokud ovsem nejde ze strany serveru kontrolovat "povolene" vzhledy, tak pak bych mozna nevahal zavest nejakou "officialni sadu modelu" a v pravidlech zakazat pouzivani jinych vzhledu. Nicmene to je na vas.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:24 27. Dec 2010
by Silfein
Tady jde spíš o to, že modely, které jsou vložené na server jsou povolené, tudíž když někomu chybí určitý Override s texturou daného vzhledu, automaticky ho nevidí. Což není chyba serveru, ale chyba hráče.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:27 27. Dec 2010
by kucik
Obecne vsechny ,,povolene" modely jsou v hacich CEPu 2.1, ktery thalie pouziva, nebo v hacich thalie. Pokud by nekdo nemel pozadovane haky, nepusti ho to do hry. Zda ma zaroven jakekoliv dalsi haky hra nebere v uvahu- necte z nich. Tedy tyto vzhledy vidi vsichni, pokud:
1. Si sami nejak neupravili, nebo neposkodili haky
2. Pokud nemaji v override neco, co jim to prepise.
3. Nema system nejaky ojedinely problem se zobrazenim daneho modelu.

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 15:29 27. Dec 2010
by supik
Jo, viz. Kucik

Jinak nejjednoduší identifikace je smazání override a znovunahození jen s věcma pro Thalii. Pokud to bude opakovaně dělat bordel i potom, není chyba v clientovi ale "na serveru" (= např. někdo nedodal nutné textury/modely/etc do sekce ke stažení)

Re: Pytel místo štítu?

Posted: 16:30 27. Dec 2010
by DenGrasse
Obecně jsou vzhledy obsažené v základních souborech NWN. Pak jsou haky, který to rozšiřujou (možná občas něco přepíšou, nevim), ale v hacích by neměl bejt problém - musí bejt stejný na straně klienta (hráče) i serveru. Informace v hacích jsou důležitý pač můžou přepsat věci ze základu NWN - kromě OVERRIDE. Co máš v OVERRIDE přepíše (pro klientskou stanu) i věci z haku, ale jenom to co je možný aby na klientský straně vypadalo jinak (čili přepíše to vzhled, ale ne parametry zbraně, protože ty musej bejt stejný na serveru i u hráče). Takže promazávat haky neni nutný (krom úspory místa na disku), protože modul má přesně definovaný, na jaký haky si sahá. Ostatní ignoruje (neni tedy možný aby si bral starej hak).

Důvody proč vidíš něco jinak můžou bejt v zásadě dva (pokud ponechám stranou problémy s grafikou jako takovou) - buď máš nabořenej hak (ale nějak chytře že to nepadá, což by mělo) - zkus ho pro sichr stáhnout znovu, nebo máš v override něco co tenhle konkrétní vzhled přepisuje, což je nejpravděpodobnější, zejména pokud ostatní tenhle problém nemají.