Page 1 of 2
vlastnost vs kraft
Posted: 11:01 03. Feb 2011
by slencak
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak se projeví zvýšení vlastnosti vhodné pro dané řemeslo.
Jsem plátnéř/slévač: Měl jsem odolnost 18/4 dostával jsem 3xp za triviální.
Čekal jsem, že při zvýšení na 20/5 dostanu 4xp za triviální, ale jsou to 3xp.
Pokud má jeho postava vlastnost potřebnou pro dané řemeslo velkou, bude dostávat za stejnou práci větší počet zkušeností a tedy trénovat rychleji.
Je to tedy nastavéné na min 1xp a max 3xp nebo pro mě budou težší kovy jednodušší a nebudu to ničit. Děkuju
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 12:29 03. Feb 2011
by zachy
slencak wrote:Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak se projeví zvýšení vlastnosti vhodné pro dané řemeslo.
Jsem plátnéř/slévač: Měl jsem odolnost 18/4 dostával jsem 3xp za triviální.
Čekal jsem, že při zvýšení na 20/4 dostanu 4xp za triviální, ale jsou to 3xp.
Pokud má jeho postava vlastnost potřebnou pro dané řemeslo velkou, bude dostávat za stejnou práci větší počet zkušeností a tedy trénovat rychleji.
Je to tedy nastavéné na min 1xp a max 3xp nebo pro mě budou težší kovy jednodušší a nebudu to ničit. Děkuju
min 1 max 3 xp. S vyššími staty budeš dřív zvládat těžší kovy.
Např.:
odolnost 18/4 zvládáš kovy tak, že je téměř vždy ukoveš, i když za krok dostáváš 20xp
odolnost 10/0 máš problémy, když za krok dostáváš 10xp
(ty čísla nejsou přesná, ale takhle to cca funguje)
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 16:40 03. Feb 2011
by Derken-
Předpokládám, že se počítá ze základu statů?
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 16:54 03. Feb 2011
by zachy
Ano jen základ.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 01:28 26. Feb 2011
by slencak
Je to jak píšeš.
Jen ještě dodám : Aby ses dostal na určitou hodnotu AC musíš dosáhnout skilu v řemeslu. Na 12lvl craftu jsem koval ze stínovky + velmistrovské kůže. Než jsem se dostal na lepší poměr ,dělal jsem jen +3.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 14:41 13. May 2011
by Snekoun
zachy wrote:Ano jen základ.
Co kdyz nekdo pouzije promeny ( druid, menavec ) a vlastnosti se mu zmeni ?
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 14:43 13. May 2011
by kucik
Snekoun wrote:zachy wrote:Ano jen základ.
Co kdyz nekdo pouzije promeny ( druid, menavec ) a vlastnosti se mu zmeni ?
Není bezpečné se v dílně před strážemi měnit na nějakou potvoru. Nehledě na to, že mám pochybnosti o zručnosti třeba medvědích tlap, co se kovářiny týče.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 14:47 13. May 2011
by Snekoun
kucik wrote:Snekoun wrote:zachy wrote:Ano jen základ.
Co kdyz nekdo pouzije promeny ( druid, menavec ) a vlastnosti se mu zmeni ?
Není bezpečné se v dílně před strážemi měnit na nějakou potvoru.
No ja se menit nechci jen jsem se spise ptal ze zkusenosti na jinych serverech kde to bezne hraci delali.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 19:27 13. May 2011
by zachy
Nejspíš to ten vliv na změnu bude mít, ale kdybych viděl medvěda jak stojí na zadních a kove obouruční sekeru, asi bych neváhal a zautočil

Re: vlastnost vs kraft
Posted: 19:50 13. May 2011
by Radim
zachy wrote:Nejspíš to ten vliv na změnu bude mít, ale kdybych viděl medvěda jak stojí na zadních a kove obouruční sekeru, asi bych neváhal a zautočil

Ty útočíš na všechno živý lamo
sry za spam
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 21:54 13. May 2011
by -darkvision-
zachy wrote:Nejspíš to ten vliv na změnu bude mít, ale kdybych viděl medvěda jak stojí na zadních a kove obouruční sekeru, asi bych neváhal a zautočil

Náhodou takovej Minotaur kovář. To by bylo eRPé.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 23:51 13. May 2011
by Thuereg
-darkvision- wrote:zachy wrote:Nejspíš to ten vliv na změnu bude mít, ale kdybych viděl medvěda jak stojí na zadních a kove obouruční sekeru, asi bych neváhal a zautočil

Náhodou takovej Minotaur kovář. To by bylo eRPé.
Nelze než souhlasit hehe:)
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 01:52 14. May 2011
by DenGrasse
To jo, zejména až mu stráže v rámci RP budou nasazovat řetězy a povlečou ho do vězení...
Kdo se bude proměňovat v dílnách, bude zatčen za výtržnost nebo podle vyhlášky o zatajování vlastní identity.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 11:16 14. May 2011
by Prasokralik
Proč by nemohl bejt ve fantasy světě kouzelnej mluvící medvědí kovář? V Alwarielu by mohla být medvědí celá dílna.
Re: vlastnost vs kraft
Posted: 11:53 15. May 2011
by Maya
Prasokralik wrote:Proč by nemohl bejt ve fantasy světě kouzelnej mluvící medvědí kovář? V Alwarielu by mohla být medvědí celá dílna.
DenGrasse mluví očividně v rámci Karathské dílny. Tam platí vyhlášky a nařízení, které rozhodně není na škodu znát, či se v nich orientovat alespoň zhruba.
V Alwarielu by to mohlo být jiné, pokud by ten mluvící medvěd byl opravdu medvěd a ne měňavec, či jinak promeněná humanoidní bytost, které má tu možnost pracovat ve své pravé podobě.

Takže pro hráče nepřipadá v úvahu, pokud nehraje za medvěda, provádět řemeslo jako méďa.
