Bahňáčkova hračka
Posted: 20:15 01. Mar 2011
Zdravím všechny Thalijské IT machry.
Já jakožto PC Homo-idiotis zaostalis z vidlakovic tak nějak dávám dokupy nějaký rozumný návrh na svou novou hračku.
Tak nějak si skládám nového stoláka a zvažuju co jo a co ne.
Potřeboval bych helpnout, protože naši firemní IT na mě hážou bobka.
Koukám se zatím na Alze (asi jsem mimoň) a koukám na kolik by mě nová hračka přišla.
V dohledné době budu mít k ruce větší finanční obnos: cca 12-14 tisíc Kč
Dá se za to sestavit nějaká rozumná sestavička?
Co by to mělo umět:
Deska: Nějaká stabilní a rychlá
Procesor: Alespoň dvoujádro, nejlépe nějakej svižnej hajzlík.
Paměť: DDR3, 4GB alespoň
Zvuk: klidně charstítko na desce, bedny pořídit nemůžu, už tak sousedi nasazujou kyselej obličej když si ve dvě ráno zapnu film.
Grafika: Nějakej ten pátek nesleduju, ale něco typu "za málo peněz hodně muziky"
HDD: Ať to má alespoň 100-400 GB, stejnak mam exterák...
Chladiče: pokud možno výkonné a zároveň tiché
Zdroj: odpovídající
Mechanika: DVD vypalovačka - absolut low, pálím 1 dívko do roka.
System: Vokna, rád bych microsoftu splatil to, že jsem v životě neměl originální OS tak asi ty nový sedmičky, stejnak je už mám i v práci a tak otřesný nejsou.
Představa:
Výkonný PC bez zbytečnejch hovadin, svižnej procák a ramka, Solidní grafika. Alespoň 4 USB vstupy nutnost. Hadr aby se na něj vešel systém, NWN a pár her či filmů, jsem filmovej maniak ale na to mám exterák. Grafiku i výkon si pak představuji pod pojmem: zapnu NWN na full a budu moct konečně s plnými detaily bez diapozitivů týrat hráče či spustit tool bez kafepauzy.
Co myslíte, je to possible?
Asi jsem magor když chci za 12k slušnou hračku, ale do notebooku to rvát nebudu (bůh nás před notebooky ochraňuj) a nechci rvát prachy do kompu co bude mít desku z alabastru a grafiku vykládanou mramorem - čili rvát prachy do věci co umí milion kravim které v životě nevyužiju.
Preferuju aby mi to už nějaká ta firma dala dokupy a prověřila že to bude kompatibilní. Takže klidně koupím i hotovou sestavu, preferuju záruku na samostatné komponenty (co odejde vyměním) - měsíc bez PC bych nepřežil.
Mimojiné jak jsem si tak brouzdal Alzou, tak jsem natrefil na tuhle hračku, má s ní někdo zkušky? http://www.alza.cz/sapphire-hd-5570-d180046.htm#popis
Já jakožto PC Homo-idiotis zaostalis z vidlakovic tak nějak dávám dokupy nějaký rozumný návrh na svou novou hračku.
Tak nějak si skládám nového stoláka a zvažuju co jo a co ne.
Potřeboval bych helpnout, protože naši firemní IT na mě hážou bobka.
Koukám se zatím na Alze (asi jsem mimoň) a koukám na kolik by mě nová hračka přišla.
V dohledné době budu mít k ruce větší finanční obnos: cca 12-14 tisíc Kč
Dá se za to sestavit nějaká rozumná sestavička?
Co by to mělo umět:
Deska: Nějaká stabilní a rychlá
Procesor: Alespoň dvoujádro, nejlépe nějakej svižnej hajzlík.
Paměť: DDR3, 4GB alespoň
Zvuk: klidně charstítko na desce, bedny pořídit nemůžu, už tak sousedi nasazujou kyselej obličej když si ve dvě ráno zapnu film.
Grafika: Nějakej ten pátek nesleduju, ale něco typu "za málo peněz hodně muziky"
HDD: Ať to má alespoň 100-400 GB, stejnak mam exterák...
Chladiče: pokud možno výkonné a zároveň tiché
Zdroj: odpovídající
Mechanika: DVD vypalovačka - absolut low, pálím 1 dívko do roka.
System: Vokna, rád bych microsoftu splatil to, že jsem v životě neměl originální OS tak asi ty nový sedmičky, stejnak je už mám i v práci a tak otřesný nejsou.
Představa:
Výkonný PC bez zbytečnejch hovadin, svižnej procák a ramka, Solidní grafika. Alespoň 4 USB vstupy nutnost. Hadr aby se na něj vešel systém, NWN a pár her či filmů, jsem filmovej maniak ale na to mám exterák. Grafiku i výkon si pak představuji pod pojmem: zapnu NWN na full a budu moct konečně s plnými detaily bez diapozitivů týrat hráče či spustit tool bez kafepauzy.
Co myslíte, je to possible?
Asi jsem magor když chci za 12k slušnou hračku, ale do notebooku to rvát nebudu (bůh nás před notebooky ochraňuj) a nechci rvát prachy do kompu co bude mít desku z alabastru a grafiku vykládanou mramorem - čili rvát prachy do věci co umí milion kravim které v životě nevyužiju.
Preferuju aby mi to už nějaká ta firma dala dokupy a prověřila že to bude kompatibilní. Takže klidně koupím i hotovou sestavu, preferuju záruku na samostatné komponenty (co odejde vyměním) - měsíc bez PC bych nepřežil.
Mimojiné jak jsem si tak brouzdal Alzou, tak jsem natrefil na tuhle hračku, má s ní někdo zkušky? http://www.alza.cz/sapphire-hd-5570-d180046.htm#popis