Page 1 of 1
Studenej spoj RAMek ???
Posted: 21:30 03. Mar 2011
by Lord_Berserk
Mam problem u svyho keplu...a mam podzreni na RAMky.
Celeron D 2.8Ghz
4 x 512MB RAM v Dual Channel
Co se mi obcas stane z niceho nic:
(stava se to jen obcas, treba jen 3x do mesice)
Situace #1
- zapnu PC vsechno sviti tak jak ma...hrabe to na ROMky, ale nacitani disku, loadscreen BIOSu, nacitani RAMek se neobjevi, treba az po 5 restartu (mrtvo - obrazovka ztrati signal)
Situace #2
- vcera mi nabehlo PC, dal sem mu hned kour i kdyz este XP nebyly poradne nacteny ... obrazovka "Modra Smrt" vypis fyzicke pameti, ze je nutnej restart ... dobre provedenej RES, dal to kontrolovalo chybny clustery ... z niceho nic to spadlo a az na dalsi restart to nabehlo a vse bylo OK na dalsich 10 hod.
... kdyz mi to nechtelo nabihat zahejbal sem se vsema soucastkama vevnitr a slo to, myslite si ze to muze bejt RAM, deska, HDD ???
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 22:30 03. Mar 2011
by zma
tohle bejva vetsinou zdroj..
takze vyzkousej jinej uvidis
muzes projet ramky memtestem 86+ minimalne 12 hodin nechat pustenej... pokud tam budou chyby tak prohazej moduly.. pokud to nepomuze nech jen jeden a zkus zas .. pripadne ho hod do jinyho slotu.. tak rozlisis jestli sou vadny ramky nebo deska..
na zdroj ukazuje to s tema X restartama..
to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 22:47 03. Mar 2011
by Lord_Berserk
PC se samo nerestartuje pri nabehu ... to musim delat rucne ja, aby to nabehlo do nacitani BIOSu a ostatnich veci a nebyla jen cerna obrazovka a potom do OS.
Spis vidim problem nez zdroj nekde v pametech nebo desce ... doufam ze ne v HDD.
Jediny co je divny, ze to dela jen obcas a kdyz komp nabehne tak uz to drzi a vubec se nic neprojevuje.
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 12:30 04. Mar 2011
by zma
Lord_Berserk wrote:PC se samo nerestartuje pri nabehu ... to musim delat rucne ja, aby to nabehlo do nacitani BIOSu a ostatnich veci a nebyla jen cerna obrazovka a potom do OS.
Spis vidim problem nez zdroj nekde v pametech nebo desce ... doufam ze ne v HDD.
Jediny co je divny, ze to dela jen obcas a kdyz komp nabehne tak uz to drzi a vubec se nic neprojevuje.
neboj disk to neni ty se zavadej az po postu kde ty mas problem..
vim ze ho resetujes rucne a taky sem videl desitky stroju s vadnym zdrojem co delali to sami ale to jen tak na okraj
co ti rek memtest kdyz ses presvedcenej ze je to ramka nebo deska?
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 12:37 04. Mar 2011
by kucik
Jednou mi dost podobnej problém dělala vadná grafika. Zkus z kompu vyházet všechno, co tam nemusí bejt pro spuštění.
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 13:36 04. Mar 2011
by zma
co sem zapomel rict tak na desce mas samo naky diody nebo pipak z cehoz se da vycist kde to vazne.. co ses z toho dovedel?
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 14:43 05. Mar 2011
by Lord_Berserk
Zatim sem se nedostal odzkouset ten test program na RAMky, ale prave sem spustil komp na 3x
Windows nabehly po chvili nasledovala "Modra smrt" vypis pameti, tak se to restartilo samo ... a keca to BIOS error Flopy loading bla bla bla ... to uz sem se nasral zahejbal pametma (to nepomohlo) tak sem hejbal skoro se vsim na desce a uz je zas pokoj a vse OK
No uvidime, bude vyrazovaci metoda az to zas nepude ... asi to bude deska nebo zdroj
V hardware zadnej profik nejsem, ale vim ze desku mam nakou starou Epox a RAMky stary DIMM 512 333Mhz nebo 400Mhz ted nevim presne ... a na desce sviti nejaky cerveny digi display (dvoumistnej) tak jestli se z toho da neco vycist. Mam tuseni ze na nem sviti FF.
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 02:12 06. Mar 2011
by zma
Lord_Berserk wrote:Zatim sem se nedostal odzkouset ten test program na RAMky, ale prave sem spustil komp na 3x
Windows nabehly po chvili nasledovala "Modra smrt" vypis pameti, tak se to restartilo samo ... a keca to BIOS error Flopy loading bla bla bla ... to uz sem se nasral zahejbal pametma (to nepomohlo) tak sem hejbal skoro se vsim na desce a uz je zas pokoj a vse OK
No uvidime, bude vyrazovaci metoda az to zas nepude ... asi to bude deska nebo zdroj
V hardware zadnej profik nejsem, ale vim ze desku mam nakou starou Epox a RAMky stary DIMM 512 333Mhz nebo 400Mhz ted nevim presne ... a na desce sviti nejaky cerveny digi display (dvoumistnej) tak jestli se z toho da neco vycist. Mam tuseni ze na nem sviti FF.
koukni co sviti na tom displayi kdyz to nenabiha .. pak se mrkni do manualu od desky bude tam psano co to znamena
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 12:34 06. Mar 2011
by zachy
Pokud máš po ruce jinej PC, zkus vyměnit RAMky. Pokud to stále bude blbnout a máš stejný socket na procesoru, zkus vyměnit procesor.
To samé zkus s Grafickou kartou (tuším, že nebudeš muset instalovat nové ovladače).
Je také malá pravděpodobnost, že máš poškozený harddisk a jak jsi psal, že jsi dal PC hned při startu zabrat, tak tam hodně pracuje pagefile (stránkovací soubor) pokud jsem si to s něčím nespletl.¨
EDIT: Anebo máš poškozený všechno

Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 13:23 06. Mar 2011
by Lord_Berserk
zachy wrote:EDIT: Anebo máš poškozený všechno

Ja di dam vsechno

Pak se kouknu na to co sviti na display, az to zas nepude...dneska to nabehlo napoprve

Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 07:55 07. Mar 2011
by zma
zdroj..
a co se tyce tech BSOD tak co takhle nekam uploadnout system log? (a uvest co mas za OS)
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 21:18 07. Mar 2011
by Lord_Berserk
zma wrote:to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
to sou naky protokol LOGy ???
muzu mrknout, ale ani jedno sem asi nikdy nestudoval ... takze ani netusim kde to je
Event Viewer - netusim kde je, jak pouzit
Mini Dump - adresar v Root XP, sou tam vypisy pameti ???
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 12:21 08. Mar 2011
by zma
Lord_Berserk wrote:zma wrote:to BSOD pise co?
v eventvwr je co?
minidumpy ukazujou na co?
pokud necemu z toho nerozumis tak se zeptej nevim jak moc se vyznas
to sou naky protokol LOGy ???
muzu mrknout, ale ani jedno sem asi nikdy nestudoval ... takze ani netusim kde to je
Event Viewer - netusim kde je, jak pouzit
Mini Dump - adresar v Root XP, sou tam vypisy pameti ???
jestli mas win Xp jak sem pochopil tak win+r
eventvwr
pravim na system
save log file as..
nekam to uploadni
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 17:30 08. Mar 2011
by Lord_Berserk
Ajooo to je todle ... nato sem se pokazdy proklikaval pres Tento Pocitac-Spravovat
Jo jinak mam XP Pro - SP3

Tak az to bude blbnout zas poslu sem LOG.
Dikes
Re: Studenej spoj RAMek ???
Posted: 17:41 08. Mar 2011
by zma
Lord_Berserk wrote:Ajooo to je todle ... nato sem se pokazdy proklikaval pres Tento Pocitac-Spravovat
Jo jinak mam XP Pro - SP3

Tak az to bude blbnout zas poslu sem LOG.
Dikes
pokud si pamatujes kdy to blblo (relativne by to slo i bez toho to ze umre komp aniz bys to chtel z logu jeste poznam.))) tak to napis a flakni sem ten log.. workstation vetsinou moc nespamuje takze tam budes mit nejspis vse od instalace systemu