Page 1 of 1

Nejde prohlížeč

Posted: 10:37 14. Mar 2011
by -speck-
Zdravím, nastal u mě takový problém, tak se chci zeptat, zda s tím někdo nemá nějakou zkušenost, popřípadě jak se to dá řešit.
Kámoš mi donesl NT. Hry mu tam online jdou v pohodě. Ale jedna věc co tam prostě nejde, je to, že když otevře jakýkoliv prohlížeč, tak ten hlásí jako kdyby nebyl k internetu vůbec připojen. Takže z toho NT člověk nemůže surfovat po netu prostě, číst forum nic, prostě dost na pytel, takhle se ten NT využije jen na 50% že jo.
Reinstal woken mě samozřejmě napadl, ale to bych chtěl jako tu poslední možnost až, pokad tedy jsou i jiné vůbec.

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 16:28 14. Mar 2011
by DenGrasse
Zkus nějaký jiný prohlížeč...

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 16:51 14. Mar 2011
by -speck-
IE, Mozilla, Opera - ani jedno

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 16:55 14. Mar 2011
by zachy
Ono "hlásí jako kdyby nebyl k internetu vůbec připojen" je dost široký pojem :)

Zkus se podívat jestli nemáš v tom prohlížeči šikovně zaškrtnutý pracovat Offline :D

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 17:04 14. Mar 2011
by kucik
Zkus se trochu rozepsat. Jaký je tam OS? Pingá to do netu? Nepiš ,,jako co" to dělá, ale co přesně to dělá. Ideálně přímo tu hlášku.

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 17:07 14. Mar 2011
by zma
co naka spatne nastavena proxyna?

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 17:47 14. Mar 2011
by -speck-
OP: Vista home premium

zapnu Mozzilu (má nastaveno jako domovskou search icq)
-> vypíše to: Chyba spojení. Firefox nemůže navázat spojení se serverem start.icq.com. Dává to 3možnosti
a) server je dočasně nedostupný
b) mám zkontrolovat sítove připojení svého počítače
c) a tomu nějak moc nerozumím co to tu píšou :D -> "Pokud je vas pocitas chranen firewallem a nebo proxy serverem, zkonrtolujte, zda ma Firefox pristup na internet."

Tohle vypíše jak pro mozillu, operu, tak i IE. Zapnu nwn, připojím se na Thalii a šlape to jak má. Tudíž variantu "b" bych vyloučil, to samé variantu "a" bo jsem zkoušel seznam, centrum atd. Nic to neotevře.

A zajímavý tedy je. Když ako dám stav připojení k bezdrátové síti. Tak jak jsou "aktivita" odesláno a přijato bajty - tak při každém spustení prohlížeče se to zvedne, ale pak se to zastaví. A nic to neděla dokud nezadam novou adresu, nebo nezapnu prohlížeč znova.

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 18:04 14. Mar 2011
by zachy
V tom případě bych tipoval firewall, ale nikdy se mi nestalo, že bych musel prohlížeč zvlášť povolovat ve FW.

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 18:06 14. Mar 2011
by kucik
Co ping google.com a posléze ping 74.125.87.99 ?

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 20:54 14. Mar 2011
by -speck-
kucik wrote:Co ping google.com a posléze ping 74.125.87.99 ?
A to mám zadat jako adresu?
google.com mi to neveme - stale chyba spojeni
a pokad jsem tam hodil jen to číslo tak to samé.

Nebo jak myslíš ten ping ?? Jsem amatér :oops:

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 21:07 14. Mar 2011
by Desmond
Ve vistach si pust cmd (prikazovej radek), treba tim ze napises "cmd" do policka pro hledani v nabidce start. V okne prikazoveho radku pak pustis prikaz ping.

Code: Select all

ping google.com -t
a pak

Code: Select all

ping 74.125.87.99 -t

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 21:19 14. Mar 2011
by -speck-
Díky moc, tak jsem to napsal a ted nevim jak se to zastavuje, furt to jede :D
čas= mezi 45-60 (celkem pravidelne), ale misty vyleti i na 70-80 ci 100-120. Samozrejme vse je "ms"
Co se týče TTL=52 či 54 ... bajty to jede na 32.
Ale mě to vůbec nic neříká. Jinak díky že mi radíte jako lajkovy ;)

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 11:44 15. Mar 2011
by kucik
Že by ctrl+c ?

A který z těch pingů ti jede? Ten první, nebo ten druhý?

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 14:09 15. Mar 2011
by -speck-
Tohle bylo na ten google.com -> ten druhej jsem nezkoušel, zkusím ještě až přijdu dom.

Re: Nejde prohlížeč

Posted: 14:15 15. Mar 2011
by kucik
Takže to znaméná, že síť normálně funguje a DNSku to taky má. Pak můžeš mít něco divně nastavenýho ve firewallu - třeba zakázanej port 80, nebo je to holt nějakej bordel ve woknech, kterej asi těžko vyřešíš na dálku.