Ambra
Druidka ze Sherdonského hájku, které si Anee zprvu vůbec nevšimla. Kdo by se jí také všiml? Vracívala se do hájku převážně v noci a na víc nikdy nebyla na první pohled nijak zajímavá.Anee se s ní poprvé setkala za první jarní bouřky v roce 1510.
Běžela zrovna od Tartenu když zahlédla osamělou vlčici sedící u potoka. Doběhla tedy blíže k ní a proměnila se. Foukl vítr a vlčice se otočila po směru neznámého pachu. Jakmile Anee spatřila, naježila se, sklopila uši a začla výhružně vrčet. ,,Klid holka, nechci ti ublížit.“ Udělala k ní krok a natáhla ruku. Vlčice ještě chvilku vrčela a pak opatrně udělala krok blíže k Anee. ,,Neměla bys tu být tak sama, začíná se zatahovat bude asi pořádná smršť a na víc bude brzo tma.“ Vlčice zvídavě očuchala dlaň Anee. ,,Jsem jedna z vás, nemusíš se bát.“ Opatrně se jí pokusila pohladit, ale vlčice se stáhla. ,,No tak.“ Vlčice udělala zase krok vpřed a znovu jí očuchala. Anee se ani nehla, jen jí pozorovala. Vlčice nakonec přišla ještě o kousek blíže a nechala se pohladit. ,,Pojď se mnou do hájku, bude to vážně veliká bouřka, nejspíš.“ Vlčice však nesouhlasně štěkla a lehla si. ,,Nemůžu tě tu jen tak nechat, no tak pojď ..“ Anee se rozhlédla, obloha byla černá a nevěštila nic dobrého.

,,No tak! Chceš snad, aby se ti něco stalo?“ Vlčice se z ničeho nic zvedla a s radostným vrtěním ocasu se vydala směrem za Anee. Anee se otočila za vlčicí. Kousek opodál stála menší dívka zahalená v zeleném hávu. ,,Zdravím, já omlouvám se, to je vaše vlčice?“ Dívka kývla a pohladila vlčici. ,,Ah čekala na vás, snažila jsem se jí přemluvit, aby se mnou šla do hájku, bude to asi pořádná mela.“ Kývla směrem k nebi. ,,To tancavë,“ přikývla neznámá. ,,Do hájku to už nestihneme, tadyhle kousek je jeskyně kde by jsme se mohly schovat, můžete se přidat, teď už to nestihnete.“ Měla pravdu ta dívka, zvedl se prudký vítr a z nebe se vylily velké kapky. ,,Tak honem.“ Zvedla a společně se rychlejším krokem daly směrem na východ. Šly mlčky, neznámá si natáhla kapuci přes hlavu a pevně držela plášť u těla, vlčice se krčila u ní a Anee měla smůlu(neměla ani kapuci, ani plášť). Do jeskyně došly všechny tři pěkně promáčené. Venku mezitím řádila řádná bouřka. ,,Uff,“ oddechla si Anee a rozhlédla se. Neznámá zatím stáhla kapuci a zamumlala kouzlo, po jehož vyslovení se kolem ní zjevilo světlo. Anee udělala to samé a rázem nebyla jeskyně vůbec temná. Usmály se na sebe a Anee měla konečně větší možnost si jí prohlédnout. Nebyla to lidská dívka jak si zprvu myslela, ale byla to hnědovlasá, zelenooká elfka.

,,Myslím, že tu od minule zbylo nějaké dřevo, tak snad budeme mít štěstí.“ Anee sebou mírně trhla a následovala jí dál do jeskyně. A opravdu – na konci bylo místo pro ohniště, u kterého bylo naskládané dřevo. ,,Ještě, že jsme ho minule vzaly hodně, že Limbo?“ Elfka shodila batoh(který byl schovaný pod promoklým pláštěm) k jedné větší kládě, která budila dojem lavičky. Poté se otočila k Anne. ,,Můžeš jít blíž, neukousnu tě.“ Anee udělala pár krůčků blíže k ní. ,,Já jsem Ambra a tohle Limba,“ představila se s kývnutím. ,,Anee..“ Odkývla nazpět a pousmála se. ,,No vypadá to, že tu spolu strávíme asi celou noc, venku to pěkně bouří.“ ,,Ano, to bouří, jen já..“ Ambra zvedla lehce obočí ,,Ano?“ ,,ale nic.“ Ambra se dala do přípravy ohniště, zatím co se Anee usadila pohodlně na kládu a rozhlédla po jeskyni. ,,Býváte tu často?“ ,,No občas ano, tedy když nejsme na cestách nebo tak různě.“ ,,Aha, já, že to tu vypadá hezky.“ Ambra zamumlala kouzlo a dřevo se rozhořelo. ,,Hezky? Pár polen a ohniště.“ Anee pokrčila rameny a pohladila vlčici, která kolem ní prošla k Ambře. ,,Co jsi vlastně zač Ambro?“ ,,Já? Druidka, pokud se to tak dá říct.“ Usmála se. ,,Aha, ale né Sherdonská?“ Ambra zavrtěla hlavou ,,Kdepa právě, že Sherdonská.“ ,,Já tě tam, ale nikdy neviděla.“ ,,Nejsem tam tak často a když už tak většinou přijdu v noci. Mimochodem ty jsi ze Sherodnu?“ Anee kývla ,,Jojo, dokonce jsem se tam narodila.“ S úsměvem se zahleděla do plamenů ohně. ,,Ahá, tak to jó.“ Následovala delší chvíle ticha kdy obě tupě zíraly do ohně. ,,Nemáš hlad?“ Přerušila ticho Ambra. ,,Trochu jo,“ lhala měla obrovský hlad. Ambra se pousmála a vstala. ,,Mám tu sebou sušené maso jíš ho?“ ,,Samozřejmě!“ ,,No tak já nevím, že?“ ,,Tak teď už ano.“ Ambra jí podala pár proužků sušeného masa a kus pšeničného chleba ,,Hanta,“ usmála se Anee. ,,Není zač.“ Anee se s chutí dala do jídla. Po jídle si dlouho vyprávěly příběhy, které zažily. Teprve až k ránu se odhodlaly ke spánku. Bouřka byla sice již dávno pryč, ale víčka byla těžší nežli kamení. Slunce bylo již dávno na obloze, když se Anee probudila. Ambra s Limbou byly již dávno pryč. Odešly bez rozloučení a ani vzkaz nenechaly. Anee si tedy sbalila své věci a vyšla z jeskyně do slunného dne
[/i]