Page 1 of 2

Bitva pěti armád

Posted: 10:15 19. Apr 2011
by tao kan
Zdarec, tak kdo jde? Sháním lidi do grupy, nejlépe do temné strany :).

http://www.b5a.cz/main

Re: Bitva pěti armád

Posted: 10:19 19. Apr 2011
by Radim
Já bych do toho i klidně šel,ále sem línej to teď všechno pročítat.
Nechceš to shrnout tak nějak do kostky co je všechno potřeba?Pokud bych musel kupovat nějaký kvanta věcí tak na to v současný době nemám :mrgreen:

Re: Bitva pěti armád

Posted: 10:37 19. Apr 2011
by Alvarion
- tak zásadní je dlouhá násada od hokejky........ obalená něčím mekkým (jo je to čunárna, ale vitězové nevolí těžké zbrane, do světa světelných mečů - hokejka jediná stíhá no....). A páska na koberce, aby to drželo;)
- za zlouna ti bude stačit uhlí a popel a starej pytel s dírou na ruce a hlavu,

Náklady mizivé:), nejvyšší jsou za alkohol , jídlo a cestu.

Re: Bitva pěti armád

Posted: 10:40 19. Apr 2011
by de Aers
On se tam najde i někdo s čistym neošetřenym bokenem. Takže si vem sebou do kapsy boxera třeba.

Re: Bitva pěti armád

Posted: 10:50 19. Apr 2011
by tao kan
Tak zbraně tam snad procházej schvalováním od organizátorů. Osobně mám meč právě z hokejky,karmitaky,chemoprenu a stříbrné pásky. Je to dost lehký vyrobit. Chci jít za skřeta, takže to vidím na obyč kalhoty pošité různými zbytky kůží, do toho si vyrobim části zbroje a oříškem bude maska. Zatím nevím jak ji vyrobit tak aby něco vydržela a vypadala reálně. Nemáte tip?

Re: Bitva pěti armád

Posted: 10:53 19. Apr 2011
by de Aers
*Nazouvá a utahaje glády* Tak přijeď, já ti udělám skřetí tvář :) Pak se jen pomaluješ černou :)

Re: Bitva pěti armád

Posted: 11:02 19. Apr 2011
by Alvarion
podle mneje pro skřety dobrá modrá barva v kombinaci s černou. Nějaká červená pak na doplnění v rámci bitvy.) Masky bývají šíleně nepohodlné a znesnadnují výhled a když je vedro no fuj.
Pokud ti rostou vousy, doporučuji se dva tři týdny před akci neholit.... skalní příznivec by si už dva roky před akcí nechal růst dredy. pochopitelne jhako skřet se nesmíš minimálně 14 dní před akcí mejt spodní prádlo neměn stejně dlouhou dobu.... nejmín :D

Re: Bitva pěti armád

Posted: 12:30 19. Apr 2011
by tao kan
hlavně večerní skřetí brloh s chlastem a pogem bude stát za to :-D

Re: Bitva pěti armád

Posted: 16:51 19. Apr 2011
by Bahnak
Alvarion wrote:- tak zásadní je dlouhá násada od hokejky........ obalená něčím mekkým (jo je to čunárna, ale vitězové nevolí těžké zbrane, do světa světelných mečů - hokejka jediná stíhá no....)
No, loni jsem třeba na Krnovském BPA kontroloval zbraně já, takový meč byl označen za "DILDO" a vhozen na hromadu odpadu. To co popisuješ bylo považováno za zbraň vhodnou k dřevěnému šermování před 10 lety, od té doby pravidla pro zbraně hodně změnily tvář, takové "cosi" co popisuješ bych v životě nepustil do hry.
Pokud je jádrem meče hokejka, tak je stejně třeba udělat desítky estetických uprav za pomocí měkčidel, jekoru, atd. aby zbraň neměla kruhový průřez.
Zbraně mají své minimální i maximální váhy, povinné rozměry délky, velikost měkčení, materiály, hrany, musí být označená čepel tad.
Doporučuji si nastudovat pravidla před tím, než vyrazím s kobercovkou a pilou do kůlny vytvářet svůj meč.
Rozhodně nedoporučuji vyrazit na akci s hokejkou obalenou molitanem ala zmíněné "DILDO" protože:
A) Budeš všem lidem co mají za sebou alespoň jednu bitvu pro smích
B) Uděláš si tak docela blbý jméno
C) Riskuješ že nebudeš vpuštěn s tímto klackem do hry

Každá větší bitva v ČR má své vlastní pravidla pro zbraně, ty pro BPA 2011 v Doksech najdete zde:
http://www.b5a.cz/navdat/schvalovani_zbrani.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/uvodpokyny.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/nasady.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/barveni.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/materialy.pdf
A pojednání k jednotlivým druhům zbraní:
http://www.b5a.cz/navdat/mece.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/sekery.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/palcat.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/kuse.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/luky.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/stity_nove.pdf
http://www.b5a.cz/navdat/kopi.pdf
A samozřejmě kompletn pravidla pro zbraně, kostýmy a tak vůbec...:
http://www.b5a.cz/dokumenty/pravidla/b5 ... i_info.rtf

Na Doksy asi nejedu, leda bych měl hodně volného času (nepravděpodobné) a spoustu peněz na chlast (pravděpodobnější).

Re: Bitva pěti armád

Posted: 09:48 20. Apr 2011
by zachy
Jééé to mám skoro za barákem :D to se na vás podívám :)

Re: Bitva pěti armád

Posted: 14:16 20. Apr 2011
by tao kan
jediné s čím si ještě nevím rady je skřetí maska. Nemáte někdo tip jak na to?

Re: Bitva pěti armád

Posted: 14:24 20. Apr 2011
by zachy
tao kan wrote:jediné s čím si ještě nevím rady je skřetí maska. Nemáte někdo tip jak na to?
Vyběhni do lesa s pořádnou sekerou a umlať divočáka, ufikni hlavu,stáhni z kůže a pak si vepřovou masku uprav k obrazu svému :D :D
ale bacha divočáci maj docela vysoky lvl a dost hpček!!

Re: Bitva pěti armád

Posted: 14:27 20. Apr 2011
by Práček
a at vychlastáš modré vody (okeny?) kolik chceš tak ti to hpečka nepřidá ;)

Re: Bitva pěti armád

Posted: 14:47 20. Apr 2011
by Bahnak
tao kan wrote:jediné s čím si ještě nevím rady je skřetí maska. Nemáte někdo tip jak na to?
Doporučuji jednoduchou latexovou masku, kterou si nabarvíš přímo na místě vždy stejnou barvou jako zbytek viditelných částí těla (hlava, krk, ruce, případně celé tělo)
Obsáhlé návody jsou všechny zde:
http://forum.snaga.cz/index.php
Jen se musíš registrovat

Jinak něco pro volnou inspiraci zde:
http://www.spatcave.com/orc.htm
http://raia.rajce.idnes.cz/skreti_troll ... ce_motivy/

Výroba masky je zdánlivě náročná, ale není tomu tak.
Já si za černou vždy vystačil s falešnýma ušima a nosem (dá se to koupit v normálním obchodu s kravinama nebo na eshopech), které jsem pak nabarvil na místě.
Latexové masky mají ale lepší vzhled a skřeta z tebe opravdu udělají. (Nedoporučuji pak ukazovat rodičům, mají tendenci křičet, utíkat nebo vás chtít zabít)

Re: Bitva pěti armád

Posted: 13:55 25. Apr 2011
by Thuereg
Už je to dlouho co sem byl nasposled na nějaký dřevárně... Osobně však preferuju obouruční těžké zbraně :mrgreen:
Má krásná obouruční sekera nejen, že vypadala jako sekera a byla dokonce i měkká, ale měla i dobrou váhu. S šermířema si s tim i docela zabojuješ a malé děti s kydlítkama po zásahu timhle lítaj do všech stran. To si teprv akci užiješ :mrgreen: :mrgreen: