Page 1 of 2
Neviditelnost ve městě
Posted: 12:06 25. Apr 2011
by davidsoft
Už dvakrát se moje postavy setkaly u severní brány Karathy s mágem skrytým v neviditelnosti. Po chvilce přesvědčování tu neviditelnost obvykle shodí, čímž se objeví přímo před nosem tomu přísnému strážnému, co tam tak často výhrůžně chřestí zbrojí.
Pokud tomu správně rozumím, IC je přinejmenším v Karathě (mimo arénu) zakázáno jakékoliv ukrývání a přeměňování se (Neviditelnost a spol., Mód ukrytí, Kůra, Kamenná kůže, Podoba divokého zvířete atd.).
Co mám v takové situaci dělat? Můj rozum mi říká, že strážný by takového mága zatkl, okamžitě, jak by uviděl, že něco takového provádí. Je moje úvaha správná? Nejedná se o zneužití nepřítomnosti DM?
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 12:25 25. Apr 2011
by Desmond
Bezpochyby se jedná o zneužití nepřitomnosti DM ve hře, už se to tu řešilo několikrát. Karatha má pro tuto příležitost speciální vyhlášku.
Takže jakmile někoho načapám, má se na co těšit.
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 12:43 25. Apr 2011
by Radim
Ale to přeci neznamená že to je porušení pravidel přeci ne?Pokud to ten mág nebo kdokoliv jiný dělá tak s rizikem,že může být chycen.Hráč co ho uvidí ho může nahlásit a popsat.Zákony a vyhlášky sou od toho,aby se porušovali

Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 13:02 25. Apr 2011
by Desmond
Pokud DM není ve hře, tak to rozhodně porušení pravidel je. IC pravidla porušujte jak se Vám zlíbí, dostane se Vám náležité odpovědi, ale pokud svět na takové hráčské podněty nemůže reagovat (třeba právě díky nepřítomnosti DM), tak je samozřejmě něco špatně a Vám musí být jasné, že obcházíte systém.
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 13:27 25. Apr 2011
by Thuereg
Je zakázáno pohybovat se po městě i v kůře a podobně? Občas třeba jedu z alwu a ještě na sobě mám zbytky kouzel z prahvozdu, problém je, že lektvary nejdou shodit... alespoň ne přes duši... jde to nějak řešit nebo se na to až tak přísně nekouká? Nechce se mi někde za bránou sedět a čekat až mi opadaj lektvary:/
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 14:52 25. Apr 2011
by -darkvision-
Desmonde tak to mi vysvětli tedy.
Řekněme že jsem mág a dostanu se do karathy v invisu (ale ne přes bránu, dostanu se tam tak aniž bych musel otevírat nějaký dveře, vrata atd) .. a teď jako když budu uprostřed města v invisu tak porušuju pravidlo?
Pokad vím tak gardisté Ts nemaj, nebo se pletu? Stráž Ts má?
Všichni ho maj 24/7? Nebo jak?
a) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm nebude ve hře.
b) Jakej je rozdíl když budu stát v invisu na náměstí kousek od kašny a Dm bude ve hře.
- nějaké npc mága jsem tam procházet ještě nikdy neviděl.
- stráž Tsko nemá
- město je pod nějakou magickou ochranou? Oukej, tohle se ale dá vyřešit i systémově (tady a tady vám padne invis, nebo kolem npc stráže padne invis - npc creature to tak někteří maj -šamani apod)
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 15:03 25. Apr 2011
by Thuereg
Garda TS má 24/7
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 15:44 25. Apr 2011
by davidsoft
Thuereg wrote:Garda TS má 24/7
Toto rád slyším.

Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 16:03 25. Apr 2011
by Thuereg
Doufám že sem něco neprokec:D
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 16:08 25. Apr 2011
by Elverin
Co je to Ts?
P.S.
Vim ze to sem nepatri, ale je mi blby zakladat skrz to novy topic a nez se dostanu do hry, abych se nekoho zeptala tak to zapomenu

Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 16:17 25. Apr 2011
by Jeanes
TS je pravdivé vidění. Ale nevím co to je "24/7"
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 16:18 25. Apr 2011
by davidsoft
Elverin wrote:Co je to Ts?
P.S.
Vim ze to sem nepatri, ale je mi blby zakladat skrz to novy topic a nez se dostanu do hry, abych se nekoho zeptala tak to zapomenu

True see = Pravdivé vidění. Kouzlo, jehož účinek kombinuje Prohlédnutí neviditelnosti a Ultravidění (= prohlédnutí temnoty).
24/7 značí pravděpodobně 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (pokud tedy na Thalii existuje týden).
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 16:51 25. Apr 2011
by Tashara
Ja uz nekolikrat potkal magy v invu jak vesele obchoduji s npc... v Karate, jeden mi dokonce vyhrozoval... jen tak aby rec nestala...
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 17:19 25. Apr 2011
by Thuereg
Já beru že vobčas člověk zapomene. Přilítne do města a běží k npc prodat kuže etc, většinou když někoho potkám tak ho upozornim. Co mě s prominutim nasere je když mi takto hráč oznámí že nejsme na EQ, že to neni hc rp servr a a´t si du stěžovat DM a neotravuju ho stim. To bylo konkrétně k hráči kterej pobíhal po Karathě ve formě ledního medvěda.
Re: Neviditelnost ve městě
Posted: 19:38 25. Apr 2011
by Maya
Thuereg wrote:Já beru že vobčas člověk zapomene. Přilítne do města a běží k npc prodat kuže etc, většinou když někoho potkám tak ho upozornim. Co mě s prominutim nasere je když mi takto hráč oznámí že nejsme na EQ, že to neni hc rp servr a a´t si du stěžovat DM a neotravuju ho stim. To bylo konkrétně k hráči kterej pobíhal po Karathě ve formě ledního medvěda.
Není nic lehčího než pořídit screeny a my už si na něj dáme pozor, neboj;)
