Page 1 of 1

Ovládání přítelíčka

Posted: 14:31 26. Apr 2011
by davidsoft
Mám postavu čaroděje, vyvolá si přítelíčka. Když použiji funkci "Ovládni přítelíčka", kousek s ním odletím a "zruším ovládnutí", přítelíček buď zůstane stát na místě, nebo se vrátí k čaroději (to se dá nastavit).

Když však mezitím s přítelíčkem přejdu přes přechod do jiné lokace, přítelíček se při uvolnění teleportuje přímo k čaroději. Domnívám se, že by to neměl dělat a měl by zůstat stát na místě, stějně jako kdyby mezi čarodějem a ním přechod lokace nebyl (chápu, že vrátit se přes přechod by asi nešlo realizovat), s možností ho pak znovu "ovládnout".

Re: Ovládání přítelíčka

Posted: 15:53 26. Apr 2011
by kucik
Tohle je vlastnost už ze základního NWN. Nikdy jsem nepřišel na to, proč to tak, je a zrovna mě nenapadá, jak to rozumně obejít.

Re: Ovládání přítelíčka

Posted: 16:14 26. Apr 2011
by -RoF-
A je to vcelku dobře zneužitelná věc. Aspon ted dřív, co jsem to zkoušel, tak šlo s přítelíčkem prozkoumat různé lokace, páč na něj neútočily NPC.

Re: Ovládání přítelíčka

Posted: 17:02 26. Apr 2011
by davidsoft
Některé NPC na něj útočí. Zrovna dnes ho pěkně prohnala smečka leopardů. To, že některé NPC, které by na PC normálně útočili, přítelíčka nechají, si vysvětluji tím, že jim přítelíček prostě nevadí na rozdíl třeba od člověka nebo elfa.

Re: Ovládání přítelíčka

Posted: 17:09 26. Apr 2011
by kucik
Je to dáno tím, kdo už lokací prošel, jak je to dlouho a jestli jsou tedy správně nastavené frakce.