Pro nováčky a začátečníky
Posted: 18:15 28. Apr 2011
Původní zpráva:
davidsoft wrote:Toto téma zakládám jako diskusi k tématu Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?, aby se tam nemuselo spamovat a bylo kde diskutovat. Zároveň přikládám svoje komentáře k Morfyho připomínkám:Ti jezevci museli být lítí nebo alespoň mimořádně silní. Existují i slabší. Podle mého názoru je na nejnižších úrovních vybíjení zvířat neefektivní způsob expení (a to nepočítám riziko, že postavu přitom chytí nějaký druid, kterému se to nebude líbit).Morfy wrote:Osobně jako noví (s přítulkou) ve vaší/naší komunitě bychom měli pár rad a připomínek, jak udělat, aby se tu novej hráč neztratil a neztratil s tim trpělivost:
- sice si do začátku můžu nabrat celkem pěknou výbavu, ale stejně mě umlátí i 2 jezevci (a to jsem si vzal dobře navolenýho barbara), což je celkem fustrující
Ano, v lese je na některých místech velmi nebezpečno i ve dne. Není problém potkat skřety nebo zlobry, kteří si na postavě pochutnají. Moje postava tím trpí natolik, že po lese chodí jen po jedné vyšlapané cestičce, kterou zná, a jinam se neodváží.Morfy wrote:- i ve dne jsme potkali černýho medvěda případně nějaký pumy (co byly 2 ale po zaútočení na ně byly uprostřed boje najednou 3 ?!?!?!?!)
- Mám dojem, že balíky se generují náhodně, takže tě to klidně může poslat se stolibrovým balíkem do Murgondu s tím, že to musíš zvládnout za 3 hodiny a nikdo si nedělá starost s tím, zda je to reálné nebo ne.Morfy wrote:- v základní vesnici (Ivory mi to doporučilo) jsem bohužel nepotkal moc NPC co by se se mnou bavily a když tak si stejně neporadim (mam nasbírat třešně, ale kde ... mohla by kořenářka poradit aspoň směr kudy se pro ně vydat!!!) nebo když jsem chtěl doručit balík, tak ho stejně neunesu (zrovna v Ivory mít balík co váží 100 liber a jinde maj co např. vážej jen 5,5???)
- Na nošení věcí, které postava pořádně neunese, je mula (popř. jiná dopravní zvířata). Nutno říci, že místo, kde se v Ivory půjčují muly, není nijak viditelně označeno, takže nováček bude mít problém jej najít (jsou to jedny z vrat na farmě).
- S tím, že by kořenářka mohla poradit (alespoň na požádání), kde se to dá nasbírat, souhlasím. Problém je v tom, že často je po cestě nebo na místě někdo/něco, co postavu může snadno zabít, když si nebude dávat pozor.
Souhlasím.Morfy wrote:- selskym rozumem by mě napadlo, když potkám zemědělce na farmě, jestli nemaj nějakýho co je vede nebo tak něco aby mi dal nějakej lehkej úkoleček jako pomoct mu na farmě... nic takového tu neni a je to škodaKdyž jsem začínal, také mě trochu zklamalo, že jsem dlouho nikoho nepotkal. Chce to zajít večer (myslím reálný večer) k severní karathské bráně a tam už se snad někdo potkat dá.Morfy wrote:- mohli byste buď udělat NPC nebo pro vás jednodušeji na fóru sepsat nějaké rady do začátku, co dělat, kam se vydat abych u toho nezemřel. (jo je tu jeden thread na tohle téma ale stejně se dozvim jen že nemam lozit po lese v noci, ale kde mam získat nějaký zkušenosti když nic neumlátim a nepotkávám lidi se kterejma se bavit? asi bude moje postava trpět samomluvou)
Ano, informace, kde najít to či ono tu chybí, ale suroviny bývají spíš na nebezpečnějších místech. Dobré jsou tartenské doly, materiál z nich lze zpracovat přímo v Tartenu v dílně, ale tam nemůžeš počítat, že někoho potkáš. (Ne, že by tam nikdo nechodil, ale ruch je tam minimální.)Morfy wrote:- počítám že hračičkové co se vydaj na takovejhle svět, si celkem budou chtít zkusit craft (já určitě) ale chtělo by to nějaký info, jako kde by se mohlo začít s těžením nejlehčího dřeva nebo kovů, případně šutrů a základních bylinek ... to si myslim že by mě zabavilo na nějakou chvilku a třeba bych se díky tomu podíval do méně nebezpečnejch míst, nebo bych alespoň potkal nějaký lidi
Už jsem psal, že je to neefektivní.Morfy wrote:- tak jsme zkusili vlézt na hřbitově do té prostřední hrobky (v té napravo byli moc silní a nešlo to ustát) a tady jsou najednou krysy a celkem slabí zombíci, takže prima... ale po vymlácení slušné části kobky ... za každou potvoru 1-3 expy a max 3 zlatý?? pardon ale kde to jsme, když i nejslabší zbraň stojí 900 zlatých??? připadám si trochu jak blázen
Morfy wrote:Prosím neberte to jako že si jen stěžuju (ale od toho tenhle thread je, že?), ale do začátku, když tu nepotkávám lidi, tak to tu neni moc user-friendly (což je ten základní prvek co odradí 70% lidí)