Page 1 of 2

Skryvani

Posted: 17:32 12. May 2011
by Hafen
Behem hry jsem vypozoroval par veci o kterych nevim co maji znamenat :roll: a moc je nechapu:

1. jsem za rohem, dam utajeny mod, a v tom se rozbehne npc z vedlejsi mistnosti, dobehne az ke me, a boucha me, ja presto provedu zakerny utok (a to i kdyz udelam nekolik kroku kolem npc). Chapal bych to tak, ze jsem neuspel v testu dovednosti, ale nechapu proc pak postava provede zakerny utok?
2. skryju se, npc na me vybehne zpoza rohu, ale ja uz couvl na jine misto abych se vyhnul ze dobehne na moji pozici a bac. Presto npc udela nekolik klicek a stejne me prasti, jednou dvakrat. A ja pak provedu zase zakernak jako kdybych byl schovany uspesne.

Re: Skryvani

Posted: 17:39 12. May 2011
by Nalkanar
Záleží jak moc jsi na tom rohu. Obvykle pokud už dokážeš vidět NPC v průhledné podobě (i třeba TABem), tak nabíhají... proč pak padne zákeřný netuším.

Re: Skryvani

Posted: 18:29 12. May 2011
by Hafen
V jeskyni vidim casto npc i ve vedlejsi mistnosti i pres dva tri rohy pomoci tabulatoru.

Re: Skryvani

Posted: 18:58 12. May 2011
by Thuereg
Hafen wrote:Behem hry jsem vypozoroval par veci o kterych nevim co maji znamenat :roll: a moc je nechapu:

1. jsem za rohem, dam utajeny mod, a v tom se rozbehne npc z vedlejsi mistnosti, dobehne az ke me, a boucha me, ja presto provedu zakerny utok (a to i kdyz udelam nekolik kroku kolem npc). Chapal bych to tak, ze jsem neuspel v testu dovednosti, ale nechapu proc pak postava provede zakerny utok?
2. skryju se, npc na me vybehne zpoza rohu, ale ja uz couvl na jine misto abych se vyhnul ze dobehne na moji pozici a bac. Presto npc udela nekolik klicek a stejne me prasti, jednou dvakrat. A ja pak provedu zase zakernak jako kdybych byl schovany uspesne.
Já mám pocit že zákeřnej dáváš z hipsu vždycky aj když tě jiná postava vidí. Alespoň co se npc týče. Hipsaře sem hrál jen v sunglu takže v pvp moc nevim.

Re: Skryvani

Posted: 14:28 15. Jan 2013
by Caehan
Mám další dotaz na tuhle mechaniku, ale tentokrát z jiného soudku.

Zajímal mě přesný rozdíl mezi ukrytím a tichým pohybem, resp. postřehem a nasloucháním.

Na wiki je to psané dost nejasně - sice je tam spousta čísel, ale kdo tomu má rozumět.

Co třeba znamená
Can only hear creatures within the max attack range when listener is blind.
a
Can only hear invisible creatures within the max attack range.
Nikde jsem se nedočetl, v jaké dálce už jde slyšet nebo si všimnout neviditelné/ukryté postavy...
To jako musím oslepnout, abych slyšel o něco dál?

Re: Skryvani

Posted: 15:05 15. Jan 2013
by Nalkanar
Hoď kdyžtak ještě odkazy z kterých čerpáš. Ten tvůj český "postřeh" mi nějak nesedí, do českého překladu mechaniky.

A jinak bych řekl, že první říká, že slyší jen do "útočné vzdálenosti oslepené vzdálenosti". Druhé je pak, že slyší do útočné vzdálenosti. A tam to nedává smysl zase mě, protože jde střílet na větší vzdálenost, než vidíš mluvení.

EDIT: za předpokladu, že postřeh = všímavost (angl. spot), tak se asi řeší mechanika jak přesně slyšíš hidaře, podle toho jestli ho odhalíš všímavostí nebo nasloucháním.

Re: Skryvani

Posted: 15:31 15. Jan 2013
by Caehan
Nalkanar wrote:Hoď kdyžtak ještě odkazy z kterých čerpáš. Ten tvůj český "postřeh" mi nějak nesedí, do českého překladu mechaniky.

A jinak bych řekl, že první říká, že slyší jen do "útočné vzdálenosti oslepené vzdálenosti". Druhé je pak, že slyší do útočné vzdálenosti. A tam to nedává smysl zase mě, protože jde střílet na větší vzdálenost, než vidíš mluvení.

EDIT: za předpokladu, že postřeh = všímavost (angl. spot), tak se asi řeší mechanika jak přesně slyšíš hidaře, podle toho jestli ho odhalíš všímavostí nebo nasloucháním.
No a myslí se tím útok jako fakt útok, nebo příkaz k útoku? Nebo střelný útok?
Naslouchání
Všímavost
Hledání (mód)
Tichý pohyb
Ukrytí

Nikde ani zmínka o dosahu, jen u hledání pro pasti... a přitom má snad být doslech celkem krátký, pokud tomu rozumím...

Re: Skryvani

Posted: 15:37 15. Jan 2013
by Nalkanar
No když jsi oslepený, tak můžeš útočit jen na to, co máš v té určité vzdálenosti, ve které ty potvoráky vidíš průhledně aspoň.
Can only hear invisible creatures within the max attack range.
Can only hear creatures within the max attack range when listener is blind.
Je to teda v poznámkách u naslouchání. Takže můj původní "překlad" byl samozřejmě mimo.

První větu chápu tak, že za normální situace je schopný slyšet neviditelné do té určité vzdálenosti (kterou nevidím nikde definovanou, tak to snad osvětlí někdo další). To druhé říká, že pokud je oslepený, pak dokáže zaslechnout (čili si zprůhlednit) potvory "viditelné" (které by viděl, nebýt slepej) zase do té určité vzdálenosti.

Aspoň tak to chápu. Dál se v tom rýpat nebudu, snad někdo znalejší podá vysvětlení.

Re: Skryvani

Posted: 15:41 15. Jan 2013
by KaTo
Caehan wrote:...Nikde ani zmínka o dosahu, jen u hledání pro pasti... a přitom má snad být doslech celkem krátký, pokud tomu rozumím...
K tomu dosahu - namátkou vypíchnu opravy k TO u Naslouchání (tj. vs Tichý pohyb). Btw - když se ty opravný TO nasčítají, jsi schopný neslyšet dupající stádo nosorožců v půlce lokace, které ti cloní hejno slepic :lol: :lol: :lol: , zvláště, pokud na tebe zrovna útočí moucha.

Code: Select all

    +10 DC if the listener is in combat.
    +5 DC if the target is standing still.
    -5 DC if the listener is standing still.
    +1 DC for every 3 meters between listener and target.
    Size modifiers (tiny: +8, small: +4, medium: 0, large: -4, huge: -8).
    +5 DC for every 40cm of object (including creatures) between listener and target in outdoor areas.
    +2 DC in indoor areas if the line of sight is blocked and the target is within 4 tiles.
    Area listen check modifiers. 
+

Code: Select all

    Cannot hear silenced creatures.
    Cannot hear sanctuaried creatures.
    Can only hear invisible creatures within the max attack range.
    Can only hear creatures within the max attack range when listener is blind.
    Both silenced or deafened creature can hear others creatures normally however. This is probably bug. 
Max attack range chápu jako dostřel z luku - a co vím, tak střílet se dá přes celou obrazovku (aspoň na mém monitoru :lol: ). Co se týká oslepeného, tak tam je attack range zkrouhlá na hodně malý dosah (drowíci to řeknou jistě zcela přesně :lol: :lol: ).

Re: Skryvani

Posted: 23:59 15. Jan 2013
by zachy
Sneak můžeš udělat když postavy vychází zpozarohu i když tě nevidí, záleží na tom jestli má na tebe battlefocus

Re: Skryvani

Posted: 00:02 16. Jan 2013
by Nalkanar
Doporučoval bych dívat se na data. Řekl bych, že předchozí diskuze byla asi dostatečná, když se autor dál nevyptával.

Re: Skryvani

Posted: 00:15 16. Jan 2013
by Caehan
Přídám ještě další otázku (ta poslední - "dohled" u naslouchání a skrytí, pořád platí)... jde v craftu vyrobit věci s +10 na ukrytí / tichý pohyb, nebo je to jen +5? Abych ten dotaz rozšířil, je známé, do kterých dovedností může ten bonus být +10 a do kterých +5kový? Když tak alespoň do PM, jestli někdo ví? Moje postavy nejsou právě milionáři, ta druhá neexistuje dost dlouho na to, aby stihla tolik zlata nashromáždit a ta první si může o sólování většiny dungeonů nechat jen zdát, takže tak nějak není momentálně v mých možnostech si to ověřit přímo a hádám, že tak rok ještě dost možná nebude.

Re: Skryvani

Posted: 18:18 16. Jan 2013
by -darkvision-
Tak IC se na to můžeš zeptat kdykoliv. Stačí najít jen správného řemeslníka ;)

Re: Skryvani

Posted: 19:24 16. Jan 2013
by Caehan
-darkvision- wrote:Tak IC se na to můžeš zeptat kdykoliv. Stačí najít jen správného řemeslníka ;)
Stalo se, vlastně mě spíš zajímalo, jestli to někdy bylo jinak, popřípadě jestli tím pádem jde někde zázrakem najít věci s +10. Popřípadě jestli existují jiné předměty ve hře, které dávají nějaký obdobný bonus. Vím o existeci pár z nich - vesměs se nepřehoupnou přes +5 celkem, nebo jsou omezené pro zloděje a podobně...

Re: Skryvani

Posted: 19:25 16. Jan 2013
by kucik
Pokud nejdou vyrobit v craftu, tak by neměly existovat, vyjma unikátních kusů.