Page 1 of 5
Mapa
Posted: 04:08 26. May 2011
by Sobik
Existuje nějaká alespoň orientační mapa zahrnující ostatní země kolem dosavadního světa? Bylo by fajn nakreslit novou, kdyby se náhodou někdo z týmu nudil.

Re: Mapa
Posted: 15:05 28. May 2011
by zachy
Proč by to měl být někdo z týmu? a proč by měla být vystavená na webu?

Může se tak zviditelnit jeden nebo skupina kartografů, kteří by pak kopii mapy prodávali

Re: Mapa
Posted: 15:10 28. May 2011
by -RoF-
zachy wrote:Proč by to měl být někdo z týmu? a proč by měla být vystavená na webu?

Může se tak zviditelnit jeden nebo skupina kartografů, kteří by pak kopii mapy prodávali

S těma kartografama mě to taky napadlo. Nemuselo by to být špatný úkol.
Dát někomu vydělat, když sestaví mapu některých částí světa a nebo klidně celou a ještě třeba s popiskama.

Re: Mapa
Posted: 15:39 28. May 2011
by Braenn
Kdysi jsme dělali mapu pomocí screenu lokace zhora a jejich pospojováním v Photoshopu. Je to práce jako na kostele, aby okraje seděly, ale vypadá to hezky. Variantou je vyfotit jen malé mapky, které si každý může zobrazit klávesou "m". Méně práce, méně podrobné, ale pro "kudy se dostanu do" celkem přehledné.
Na focení lokací doporučuji kamerový mód od Romy, dokáže oddálit lokaci až.. no, až nahoru:) A točit prakticky neomezeně, mimo jiných vychytávek.
http://nwvault.ign.com/View.php?view=ot ... il&id=1358
Re: Mapa
Posted: 15:48 21. Jun 2011
by Shaman88
Jo udělejte mapu - alespon pro města....
Hodilo by se na nošení balíků, u poloviny měst nevím ani kde leží....
Re: Mapa
Posted: 16:01 21. Jun 2011
by Terbee
tady na stránkách
http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm máš kreslenou mapu, podle které se dá krásně orientovat, navíc cesty jsou značené ukazateli + v případě nejasností se optej jiných postav (lépe postav zkušenějších hráčů)...koneckonců jsou to všecko rodilí Tháliijci, takže by mohli vědět, jak se dostat např. do Doubkova nebo Gruberiku
PS: podrobnou mapou by ses okrádal o to vzrůšo z cestování

Re: Mapa
Posted: 16:02 21. Jun 2011
by Shaman88
Jo podle té mapy jsem se snažil z tartenu dojít do gruberiku. Po 4 pokusech kde jsem umřel jsem to vzdal....
Podle mapy je napravo nahoře nad tartenem a směrovky na cestách mi ukazovali smerem na západ... zmatek.
Re: Mapa
Posted: 16:09 21. Jun 2011
by Tretas
Shaman88 wrote:Jo podle té mapy jsem se snažil z tartenu dojít do gruberiku. Po 4 pokusech kde jsem umřel jsem to vzdal....
Podle mapy je napravo nahoře nad tartenem a směrovky na cestách mi ukazovali smerem na západ... zmatek.
To je tím, že mapa je kreslená před změnou pozic některých měst. Tehdy byla přesná, dnes už ne.
Re: Mapa
Posted: 16:24 21. Jun 2011
by Terbee
Shaman88 wrote:Jo podle té mapy jsem se snažil z tartenu dojít do gruberiku. Po 4 pokusech kde jsem umřel jsem to vzdal....
Podle mapy je napravo nahoře nad tartenem a směrovky na cestách mi ukazovali smerem na západ... zmatek.
já sem tam podle mapy došla

sice už je to tak 2 měsíce zpátky, ale došla!

Re: Mapa
Posted: 16:32 21. Jun 2011
by -darkvision-
Terbee wrote:Shaman88 wrote:Jo podle té mapy jsem se snažil z tartenu dojít do gruberiku. Po 4 pokusech kde jsem umřel jsem to vzdal....
Podle mapy je napravo nahoře nad tartenem a směrovky na cestách mi ukazovali smerem na západ... zmatek.
já sem tam podle mapy došla

sice už je to tak 2 měsíce zpátky, ale došla!

Tak to nevím podle čeho si šla .. ale podle mapy bys měla dojít tedy úplně jinam

Re: Mapa
Posted: 16:38 21. Jun 2011
by drake127
No jo, dej ženě mapu ... není divu, že jsi došla podle špatné mapy správně.

Re: Mapa
Posted: 16:48 21. Jun 2011
by Prasokralik
drake127 wrote:No jo, dej ženě mapu ... není divu, že jsi došla podle špatné mapy správně.

spíš je chytřejší než vy dva dokupy a umí se v mapě orientovat
Re: Mapa
Posted: 16:58 21. Jun 2011
by -darkvision-
Prasokralik wrote:drake127 wrote:No jo, dej ženě mapu ... není divu, že jsi došla podle špatné mapy správně.

spíš je chytřejší než vy dva dokupy a umí se v mapě orientovat

Ten byl dobrej .. teď jen nevím co si myslet o Tobě, pokads to myslel vážně , když tvrdíš že někdo si najde na mapě bod A a dojde tam i přesto že v reálu (ber jako ve hře) ten bod A je ve skutečnosti na druhé straně, že se umí orientovat v mapě .. tak dle mě tedy ne.

Re: Mapa
Posted: 17:21 21. Jun 2011
by davidsoft
Já mám v OpenOffice tabulku lokací povrchu. Není kompletní, ale pokud by se nikomu nechtělo dělat nic lepšího, mohla by stačit.
Re: Mapa
Posted: 17:31 21. Jun 2011
by Elverin
Pri cestovani podle ty mapky uz jsem taky jednou umrela nekde v pustinach
