Page 1 of 25

Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 15:45 30. May 2011
by Rejty
Pátý velký letní sraz Thalie 2011


Termín konáni: 29. - 31. července 2011

Místo konání: Tábořiště na Úterském potoce u Hlaváčkova mlýna


Sraz se bude tradičně konat na louce nedaleko Úterského potoka u Konstantinových Lázní. Kdo neví, kde to je, tak je to směrem od Plzně na Karlovy Vary. Louka je domluvená s hajným (patří lesům ČR). Na louce už srub nestojí, ale plánujeme vyrobit provizorní přístřešek, kdyby byla nepřízeň počasí a ukrýt se před dešťem. Poblíž je take vojenský bunkr upravený jako srub, takže zájemci mohou přespat i tam. Na celý víkend je připraven bohatý program o hodnotné ceny. Hřebem celého víkendu bude návštěva opravdového a nefalšovaného Hostince U Krkovičky!!! :twisted: Kdo by nevěděl, oč se jedná, stačí navštívit Ivory. :wink:


Jedou:

- Rejty, Kucik + žena, Igor, Foxik, Berserk + Serafina, -darkvision-, Bóďa +1, Nomis + Alice, Bahnak, Derken-, Krata +1, Jonny, Sváča, Rudi, Fredy, Groll, Pepa48, Sorrow, efu_redo + Jogobelo, Tao Kan + Durduin, Firefox_, Thuereg, Sobik, Radim, Práček, Theogil + Awadar, loard, Shamman, Sideric, Hafen,

ti, co jsou modře, už mají zaplaceno
od těch, co jsou světle modře, je zaplaceno, ale peníze ještě nepřišly na účet
zeleně - nechtějí jídlo


Neví:

-

Nejedou:

-

Napište pls všichni, kteří přijedete! Ať v tom máme přehled. Díky!

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 15:51 30. May 2011
by Rejty
Kdy, kde, jak:

Začátek:

Sraz se uskuteční na louce u Hlaváčkova mlýna nedaleko Konstantinových Lázní. Najít místo vám pomůže mapa. Tábořiště se nachází v přírodní rezervaci Úterského potoka. Přijíždět můžete 29. 7. 2011 (pátek) od 17:00, oficiální zahájení akce bude v 18:00. Účastníci se na místo dopraví buďto vlastním vozem a nebo se dá dojet i vlakem do Konstantinek, kde by vás někdo vyzvedl. Kdyby byly nějaké nejasnosti, tak se mi ozvěte na ICQ.

Konec:

Akce končí v neděli 31. 7. 2011 někdy odpoledne (cca. odhaduji kolem druhé hodiny). Bude možnost zůstat i déle, ale někteří to budou mit domů daleko, tak aby měli dostatek času na návrat domů.


Výbava:

Jidlo:

Jídlo si vezme každý s sebou, co uzná za vhodné. Na pátek večer bych doporučoval něco na opečení na ohni (buřty nebo klobásy). Potom snídani a oběd na sobotu, večer bude tradiční grilování u krkovičky. Přes den je možno si zajet na oběd do nedaleké vesnice. Na neděli si vemte snídani a oběd.

S sebou:

Jak už tu padlo tak spacák, karimatku / celtu a stan. Dále oblečení a obuv do přírody. Doporučuju si taky vzít repelent, komáři a jiný hmyz dokaží být opravdu otravní. Pláštěnka snad nebude potřeba, ale pro jistotu si ji vemte.

Speciální výbavou bude výzbroj. Každý si bude muset vyrobit nějakou zbraň, aby se mohl účastnit připravených aktivit. Nejjednodušší je si vyrobit meč z hokejky, štít z desky či prkem, řemdih (pomocí rukojeti z klacku, do které provrtáte díru a přivážete na provaz tenisák obalený molitanem či vatou a látkou. Meče potáhnete miralonem (což je taková izolace na trubky, tj. z podobnýho materiálu jako je karimatka). Ať už zbraň bude jakákoliv, musí byt dostatečně obalená, abyste nikoho neporanili. Kontrola zbraní bude provedena přímo na miste. Doporučeno je vzít si pracovní rukavice, abyste neměli odřené prsty. Středověký kostým a nebo oblečení v duchu Thalie je vítané.

Kdyby si někdo s výrobou neveděl rady, tak ať kontaktuje na ICQ mě a nebo Bahňáka.


Ubytování:

Spí se na louce, buď ve vlastním stanu nebo v připraveném přístřešku z plachet. Vemte si spacák, karimatku nebo celtu. Je tu ještě moznost domluvit spaní v penzionu v Konstantinkách, cena je cca. 250 Kč na osobu za noc. Doprava do místa ubytování je vlastní. Autem je to tam čtvrt hoďky a pěšky tak hoďku.


Program:

Aktivity:

Bude připravený program na celý víkend. Těšit se můžete na výstup na zříceninu hradu Falknštejn či Gudštejn, rytířský turnaj, bitvu a jiné zábavné aktivity. Nebyl by to sraz Thalie, kdyby chyběla všemi dobrodruhy oblíbená hospůdka u Krkovičky.

Večer u Krkovičky:

Hospůdka se nachází v Konstantinových Lázních. Pěšky je to hodinka cesty a autem něco kolem čtvrt hodinky. Na sobotu večer tu budou zamluvena místa a připravené grilování na zahrádce. Pivo zde toci chodovar, gambrinus 10, prazdroj 12, kozel světlý/černý a pak ještě nějaké lahváče a nealko pivo pro abstinenty :roll:. K dispozici bude i sud, ze kterého si budeme točit. Hostinským se pro celý večer tradičně stává Rejty. 8)

*Změna programu vyhrazena.*


Celková cena včetne večeře je *250* Kč. Peníze posílejte na účet Thalie a nebo osobně Rejtymu.

*Edit 1: Kdo nechce jídlo, pošle jen 100 Kč.

Číslo účtu najdete zde: http://thalie.pilsfree.cz/sponzorovani-164.htm. U příspěvku uveďte své jméno nebo nick ze hry. A to nejpozději do 15. července, protože pak to tam jedu natvrdo domluvit.


Těší se na Vás Rejty a celá Thalie!


Skupina na Facebooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 330&ref=ts


*Edit 2:

Rozměry zbraní

Jednoruční meč - 90cm

Obouruční meč - 120cm

Jedenapůlruční meč - 100cm

Dřevcové zbraně (cep, halapartna, kopí) - 180cm

Jednoruční sekera - 90cm

Obouruční sekera - 110cm

Válečné kladivo - 90cm

Palcát - 90cm

Řemdih - 40 + 35 cm (toporo + provaz s koulí)

Dýka - 40cm

štít (kruhový) - průměr 55 cm

Pokud chcete bojovat se dvěmi zbraněmi (jdou vždy jen dvě jednoručky) tak je maximální součet 130 cm (tzn. že jeden meč bude mít např. 70 cm a ten druhý 60).


*Edit 3:

Jak trefit na sraz
photter wrote:přesnější lokalizace:
silnice Plzeň - Vary (20, E49)
mezi Úněšovem a Bezvěrovem odbočit doleva na Konstantinovy Lázně (silnice 201)
neuhejbat, dokud silnice nekřižuje úterský potok v místě zvaném
starý mlýn - je to poslední bod, do kterýho je na mapě silnice (49°53'19.878"N, 13°1'6.331"E)
tam je třeba se rozkoukat a najít polňačku údolím Útrerskýho potoka po proudu - je to maličko offroad
sledovat polňačku cca 1,5 km, čumět doleva na louky a pokud by tam stála zřícenina srubu, může to bejt vono
srub - 49°52′55.48″N 13°01′43.26″E
pokud dojedete ke skupině stavení (Hlaváčkův mlýn), přejeli ste a vraťte se kousek
a přikládam mapy

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:01 30. May 2011
by Rejty
Několik fotek z minulých srazů...

*edit: Více fotek zde http://thalie.pilsfree.cz/srazy-a-setkani-167.htm

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:02 30. May 2011
by Rejty
Odemčeno! Můžete se začít hlásit! Neúčast nepřípustná!

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:11 30. May 2011
by kucik
Takže tentokrát se mnou počítejte.
Poptávám možnost odvozu bagáže z Prahy.

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:13 30. May 2011
by Rejty
Já bych jel klidně už od středy, kdyby byl zájem...

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:23 30. May 2011
by igor
Tak já jedu taky (a rovnou si zamlouvam místo u Berse v autě, minule se osvědčilo :lol: )

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 16:27 30. May 2011
by Foxik
Já bych taky přijel. A klidně už v tu středu.

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 17:01 30. May 2011
by Lord_Berserk
Snad mi to vyjde ... zatim s tim pocitam :)

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 17:20 30. May 2011
by mandos
Zatím máme jet 31. do Francie, dám vědět jestli se mi podaří to o ten den posunout a to bych kdyžtak teda jel.

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 17:50 30. May 2011
by Pajule
nejedu - tábor jako každej rok :D

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 23:59 30. May 2011
by -darkvision-
S jedním drowem určitě počítejte 8)

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 06:08 31. May 2011
by Bahnak
S Pajulí se stejně nepočítá, mě si pište rovnou, pojedu z Práglu asi autíškem tak uvidíme, třeba někoho (nebo něco) naberu.

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 07:43 31. May 2011
by Krata
s Jonnym nejspíš taky opět dorazíme, ještě se dohodnem ale nejspíš budem mít i volné místa a cestou z Kolína můžem někoho nabrat

Re: Pátý velký letní sraz Thalie 2011

Posted: 08:22 31. May 2011
by Derken-
Tak já bych se měl taky objevit :)

*kouká po svém klanu*
Jsem někde slyšel, že se objevíme v plné síle tentokrát, tak jak jste na tom? :twisted: