Page 1 of 2
krátké meče
Posted: 16:36 03. Jun 2011
by wsweetjane
Ať ukovu adamntino - platinový krátký meč s násadou z mahagonu až po prastarý dub výjde vždy jen čistá zbrań +3 (platí při poměru 140% /60%)
Mám už poměr na 200% a pokud snížím poměr zbraně na 120% /80% výjde čistá +2 zbraň? To je bug , ne? U silnějších zbraní to funguje bez problémů...
Sem nemožná, nebo je někde problém?:)
Re: krátké meče
Posted: 17:18 03. Jun 2011
by wsweetjane
Při vyšším poměru opět čistá zbraň +3 neprojeví se násada ani platina...
Re: krátké meče
Posted: 15:45 17. Jun 2011
by drake127
To je s velkou pravděpodobností úmysl. Důvod ale neznám.
Re: krátké meče
Posted: 16:49 17. Jun 2011
by Alvarion
Určitě je to úmysl, optimální poměr musíš hledat.
S nejvyšší pravděpodobností není platina vhodná na míchání na standardní zbrane. u zbrojí je platina nějaká divná taky.
Na druhou stranu mam uzasny platinový meč;)
Re: krátké meče
Posted: 20:06 17. Jun 2011
by -darkvision-
Protože platina dává magickým ..
U zbrojí je redukcí na jeden element, neřeknu jaký.
Proto to je nejspíše nastavený tak jak je.
Btw.
U kováře jsem dokázal dělat +3 s platinou ..
U plátneře jsem taky dělal zbroje s redukcí, vše bez problému. Chce si to jen pohrávat s tím.

Re: krátké meče
Posted: 21:29 17. Jun 2011
by -RoF-
Nedá ti to magické a ani zranění z násady, páč je to menší zbraň.
Platina a násada se projevuje jen u větších zbraní, u malých se nevyplatí ji používat.

Re: krátké meče
Posted: 22:19 17. Jun 2011
by -darkvision-
-RoF- wrote:Nedá ti to magické a ani zranění z násady, páč je to menší zbraň.
Platina a násada se projevuje jen u větších zbraní, u malých se nevyplatí ji používat.

Nj, jsem si to neuvědomil, malé meče.
Ten kluk má pravdu !!
Jinak u očarování to samé, autore, čím menší zbraň, tím menší bonus tam můžeš mít

Re: krátké meče
Posted: 01:33 18. Jun 2011
by wsweetjane
No ale v tom případě se na craftu kovářském něco měnilo???Protože mi ukazovali craftové krátké meče s mahagonovou násadou adamantit platina a vše se na mečích projevilo????
Re: krátké meče
Posted: 01:50 18. Jun 2011
by -darkvision-
Tak craft se menil, abych nekecal, tak rok zpátky asi? Kdy kazdej kdo mel craftove veci ci od dobrodruha, kazda takova postava prosla za asistence Dm ocistenim od nich a dostali veci nove.
Kdybys dal screen s tim danym kratkym mecem, ktery si videl. Tak se pak muzeme bavit zda to jde, ci zda je ze stareho craftu jeste.
Re: krátké meče
Posted: 11:22 18. Jun 2011
by drake127
-darkvision- wrote:Tak craft se menil, abych nekecal, tak rok zpátky asi? Kdy kazdej kdo mel craftove veci ci od dobrodruha, kazda takova postava prosla za asistence Dm ocistenim od nich a dostali veci nove.
Vzpomněl by sis proč se to u menších zbraní měnilo?
Re: krátké meče
Posted: 11:24 18. Jun 2011
by Derken-
Protože tým nechtěl, aby jsi měl stejně silné obouručky jako dýky?
Edit: Mně to do dnes přijde jako absolutní potopení dex buildů krom monků a AAček

Polovina serveru dostala KD a zbraně přes dex se změnili na párátka.
Re: krátké meče
Posted: 11:27 18. Jun 2011
by -darkvision-
drake127 wrote:-darkvision- wrote:Tak craft se menil, abych nekecal, tak rok zpátky asi? Kdy kazdej kdo mel craftove veci ci od dobrodruha, kazda takova postava prosla za asistence Dm ocistenim od nich a dostali veci nove.
Vzpomněl by sis proč se to u menších zbraní měnilo?
Nejsem si zcela jist, ale mám pocit že týmu šlo o výváženost a logičnost. Jako že krátkej meč je daleko menší než třeba meč bastard či velký meč. Tudíž méně materiálu = menší schopnosti. U očarování to samé.. menší zbraň = vejde se do ní daleko méně duše (tudíž menší očarování, např jen 1k4element).
Co se týče celkově výměny itemů tak byly prostě až moc silný.
Re: krátké meče
Posted: 12:16 18. Jun 2011
by drake127
No právě malost zbraně by ideálně měl dostatečně reprezentovat základní hod zbraně (a rozsah kritického útoku). Na druhou stranu, v high magic světě se tohoto asi dosáhnout nedá.
Re: krátké meče
Posted: 14:01 18. Jun 2011
by LDamian
Derken- wrote:
Edit: Mně to do dnes přijde jako absolutní potopení dex buildů krom monků a AAček

Polovina serveru dostala KD a zbraně přes dex se změnili na párátka.
Chceš říct kromě monků na pěsti (ti dostali možnost koupit rukavice s očarováním 1k10 - tedy na úrovni meče bastardu a základní zranění pěstí mají na na vyšších levelech 1d20)... z mého monka na dvě kamy to udělalo prakticky nehratelnou postavu.
Dokonce i když má kama stejné základní zranění jako kord, tak bonusy za kov má snad ještě nižší.
Srovnání damage mezi monkem na pěsti a na kamy ani nemá smysl dávat. A všechny další úpravy včetně úprava mazadel ten rozdíl pak ještě zvýšily.
Re: krátké meče
Posted: 14:05 18. Jun 2011
by Derken-
Však jo, dyt o tom víme, sami jsme to spolu řešili. Upravení potěru byla pro dexaře poslední kapka.. A on i ten monk na rukavice ted neni žádnej světoborec bez toho potěru
