Page 1 of 1

Věda, řemesla a život - dotaz

Posted: 12:13 08. Jun 2011
by Nalkanar
Měl bych otázku:
podle tohoto: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 88#p104788 + podle toho, co jsem si tak četl v reáliích - odkaz Věda, řemesla a život - na Thalii existuje latina v nějaké formě a je užívána učenci? :) Případně jak se tento jazyk nazývá v místních reáliích a jak moc je "rozšířen"?

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Posted: 12:35 08. Jun 2011
by J.F.Payne
O rozšíření latiny lze něco málo vyvodit tady: http://thalie.pilsfree.cz/jmeno-postavy-211.htm ; zbytek té otázky by mě taky zajímal.

EDIT: Johann latinsky někdy mluví a latinu nazývá "Jazykem Ochránců Světla".

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Posted: 12:50 08. Jun 2011
by DenGrasse
Původní nomžori neboli staroathelština je spíše blízká staré řečtině. Postupem času přešla v novoathelštinu, která má blízko latině, kontaktem s celestialy a starými rasami. V armádách Světla se pak uchovala jako hlavní dorozumívací jazyk a zůstala zachována zejména v Redaan-Teru mezi učenci a uctívači Světla. Z jejího základu pochází mnoho současných nářečí. V Karathě je mezi mnichy, kněžími a vzdělanějšími lidmi obvyklé ji znát.

Re: Věda, řemesla a život - dotaz

Posted: 13:34 08. Jun 2011
by Nalkanar
Ok díky