Page 1 of 5
Změna přesvědčení
Posted: 17:33 29. Jun 2011
by Scully
Bylo by možné změnit přesvědčení u postavy Elinky na neutrální dobro? Dlouhodobý vývoj postavy tomu odpovídá.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 18:48 29. Jun 2011
by Bahnak
Požadavku rozumím. Jeho veřejnému řešení nikoliv. Proč mají všichni vědět že Elinka bude do týdne "neutrálně dobrý charakter"?
Proč se toto neřeší ve hře či alespoň přes PM s DMky?
Nechci nikoho peskovat ale zveřejňovat přesvědčení vlastní postavy zavání OOC...
Re: Změna přesvědčení
Posted: 19:01 29. Jun 2011
by G-ladiator
Celý systém přesvědčení smrdí OOC. Ovšem souhlasím, že úpravy postav je lepší řešit neveřejně.
Co vytvořit nové podforum, kde hráči založený topic vidí jen daný hráč a členové týmu? Do topicu pak hráč píše vývoj postavy, cíle, sny atp. a DM se toho mohou nebo nemusí chytit a vyvodit z toho ve hře nějaké důsledky (změnu přesvědčení, questík, co vás napadne). Viděl jsem to na některých zrahraničních serverech a nepřipadá mi to špatné.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 19:20 29. Jun 2011
by Scully
Myslel jsem to čistě technicky, pokud má dojít ke změně, musí to udělat DM, tedy je potřeba poslat žádost/prosbu. Postavu myslím hraju už dost dlouho, aby DM mohli posoudit IC chování postavy (je to tedy na zvážení od DM). Je pravda, že zveřejnit to všem asi není z hlediska IC dobré, to mě nenapadlo. Zřejmě to mělo být adresováno pouze DM.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 19:25 29. Jun 2011
by G-ladiator
Nijak jsem nezpochybňoval pádnost té žádosti, pokud to tak vyznělo, omlouvám se. Jen se mi ten nápad "deníku postavy" zrovna vybavil, právě ve spojstosti s tím, že tyhle změny je třeba mít něčím podložené.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 13:05 30. Jun 2011
by Krata
na DM foru je specíalní podforum založené pro hráče a jejich příběhy, tyhle věci by se měli ale řešit s DMkama přes PM, ne na veřejném foru
Re: Změna přesvědčení
Posted: 13:13 30. Jun 2011
by G-ladiator
Jistě, ale já měl na mysli něco, kam může hráč průběžně psát aktuální informace o své postavě, protože ta se může v průběhu hry radikálně změnit od toho, jak vypadala, když byla založena.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 13:55 30. Jun 2011
by Krata
stejně tak to může dále posílat DM a ten to může postovat na DM forum
Re: Změna přesvědčení
Posted: 14:13 30. Jun 2011
by kucik
G-ladiator wrote:Jistě, ale já měl na mysli něco, kam může hráč průběžně psát aktuální informace o své postavě, protože ta se může v průběhu hry radikálně změnit od toho, jak vypadala, když byla založena.
Změny na postavě může psát do popisu postavy.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 14:35 30. Jun 2011
by G-ladiator
Nemyslím samozřejmě fyzické změny, ale změny v cílech, názorech, myšlenkových pochodech, vyznání,...
Re: Změna přesvědčení
Posted: 15:06 30. Jun 2011
by kucik
Změny v cílech, názorech apod. zase nevidim důvod proč ooc cestou cpát hráčům, jejichž postava třeba není s tou tvou vůbec v kontaktu, nebo je dokonce nepřátelská.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 15:14 30. Jun 2011
by G-ladiator
Vždyť jsem psal - do vytvořeného tpicu by měl přístup pouze hráč té postavy (autor topicu) a tým. Opravdu nejsem někdo, co má potřebu cpát všecko o své postavě každému hráči na serveru.
Re: Změna přesvědčení
Posted: 15:19 30. Jun 2011
by Prasokralik
G-ladiator wrote:Vždyť jsem psal - do vytvořeného tpicu by měl přístup pouze hráč té postavy (autor topicu) a tým. Opravdu nejsem někdo, co má potřebu cpát všecko o své postavě každému hráči na serveru.
Já ti nevím, než vytvářet tisíce témat s tisícem přístupům pro každého hráče jednotlivě, nebude lepší, když hráči začnou používat mozek a naučí se k čemu slouží soukromé zprávy?
Re: Změna přesvědčení
Posted: 15:23 30. Jun 2011
by G-ladiator
Soukromá zpráva je pro informování všech DM poněkud nevhodná, Prasokraliku. Nejsem si jistý, ale nejde náhodou nastavit, že do tématu bude mít přístup pouze autor + tým nějak automaticky, aby se to nedělalo u každého tématu ručně?
Navíc, použití PM by víceméně bylo cpaní DM informace, které ho třeba ani nemusejí zajímat, pokudb y to hráč psal do svého topicu, přečte si to pouze to DM, tkeré to budez ajímat (zrovna má psotavu v questu, chce pro postavu nějaký quest udělat,...)
Re: Změna přesvědčení
Posted: 15:32 30. Jun 2011
by kucik
Tak cokoliv píše hráč o postavě jednomu DM, zpravidla se dozví všichni. Jinak proto mají DM třeba k dispozici životopisy postav. Do budoucna chystám způsob, jakým by si mohli informace o postavě snadno zaznamenávat a upravovat i přímo ve hře.
Ty topicy by imho především znamenali v podstatě nutnost, aby to DM četli a případně ještě řešili nesrovnalosti.