Page 1 of 1
Guitar
Posted: 22:21 06. Aug 2011
by innfra
Tak jsem se před nějakým časem rozhodl pořídit si kytaru, ale díky prázdninám jsem jí odložil.
A teď za týden pořádám menší pařbičku. Problém je, že nemám co zahrát a šrotit zas něco na klavír se mi moc nechce. Neporadil by mi někdo nějakou lehkou písničku na takovou venkovskou srandu na chatě? Pokud by někdo věděl o nějaký very easy rock věci, která by mě chytla byl bych vysloveně happy. Ještě dodám zpívat moc neumim. To vždycky musí někdo jinej, pokud to neni anglicky.
Re: Guitar
Posted: 00:42 07. Aug 2011
by sendys
innfra wrote:Tak jsem se před nějakým časem rozhodl pořídit si kytaru, ale díky prázdninám jsem jí odložil.
A teď za týden pořádám menší pařbičku. Problém je, že nemám co zahrát a šrotit zas něco na klavír se mi moc nechce. Neporadil by mi někdo nějakou lehkou písničku na takovou venkovskou srandu na chatě? Pokud by někdo věděl o nějaký very easy rock věci, která by mě chytla byl bych vysloveně happy. Ještě dodám zpívat moc neumim. To vždycky musí někdo jinej, pokud to neni anglicky.
skus nohavicu nejakyho hele

)))
Re: Guitar
Posted: 12:46 07. Aug 2011
by GeForce
Na čem sem začínal, je
Sweet Dreams -pomalý, a jednoduchý

jestli chceš něco venkovskýho, tak s tim ti neporadim, zkus zahrat na akordech "na okoř je cesta"

Re: Guitar
Posted: 13:03 07. Aug 2011
by innfra
No jen musim podotknout, že tohle je spíš na elektriku. Sice mám elektroakustiku, ale nemám kombo, takže musim volit z trochu akustického repetroáru, ale ta stránka mě zaujala. Dík za tip.

Re: Guitar
Posted: 13:59 07. Aug 2011
by GeForce
Aha v tom bude haček ja mam elektrárnu no

jinak an songsterru najdeš hodně věcí, ale těd mě napadla takova fajnova na akustiku..
System of a Down - Roulette
Je jednoducha a hezky se posloucha

Re: Guitar
Posted: 14:58 07. Aug 2011
by Ikstremist
Jak již tady kdosi psal, tak super je nohavica.. kometa je třeba uplně easy, a pokud umiš aspoň trošku vybrnkávat tak supr. Na akustiku to většinou zabijim spiše baladovym stylem jako např.
http://tabs.ultimate-guitar.com/m/misc_ ... ro_tab.htm.
P.S.: Vem si s sebou žlutou já písničku a po 4 pivech budeš král večera

)
Re: Guitar
Posted: 16:04 07. Aug 2011
by innfra
nějak jsem nepochopil tohle:
Echo the chords twice, tap twelve frets above where
there's an *, and most importantly do not forget to whistle the other part!
Jako pražce se počítaj od shora, nebo se u tohodle počítaj od zdola?

Re: Guitar
Posted: 16:19 07. Aug 2011
by Ikstremist
Horní E je nejvyšší struna na kytaře

Pražce se počítaj od "shora" tzn. normálně

Zbytek anglickyho textu pochopis kdyz si pustis tohle (omg to jsi doopravdy nehral DIABLO 1?)
http://www.youtube.com/watch?v=Q2evIg-aYw8
Re: Guitar
Posted: 21:37 07. Aug 2011
by innfra
heh nehrál, takže skáču teda o 12 tabů dolu?
dodatek: diablovky se mi prostě vyhly i baldury, začal jsem až NWNkem

update: tak jestli to co je v tom tabu je to co slyšim na tubu tak přesně tohle se mi líbí
Re: Guitar
Posted: 12:26 08. Aug 2011
by kucik
Nauč se Gdur (třeba vošizený), Ddur, Cdur a Adur. To vše za usilovného mlácení do strun opakuj v libovolném pořadí. Určitě tak nějakou písničku trefíš

Re: Guitar
Posted: 14:09 08. Aug 2011
by Ikstremist
kucik wrote:Nauč se Gdur (třeba vošizený), Ddur, Cdur a Adur. To vše za usilovného mlácení do strun opakuj v libovolném pořadí. Určitě tak nějakou písničku trefíš

Hudebni UMD v praxi

))