Page 1 of 1

Guitar

Posted: 22:21 06. Aug 2011
by innfra
Tak jsem se před nějakým časem rozhodl pořídit si kytaru, ale díky prázdninám jsem jí odložil.
A teď za týden pořádám menší pařbičku. Problém je, že nemám co zahrát a šrotit zas něco na klavír se mi moc nechce. Neporadil by mi někdo nějakou lehkou písničku na takovou venkovskou srandu na chatě? Pokud by někdo věděl o nějaký very easy rock věci, která by mě chytla byl bych vysloveně happy. Ještě dodám zpívat moc neumim. To vždycky musí někdo jinej, pokud to neni anglicky.

Re: Guitar

Posted: 00:42 07. Aug 2011
by sendys
innfra wrote:Tak jsem se před nějakým časem rozhodl pořídit si kytaru, ale díky prázdninám jsem jí odložil.
A teď za týden pořádám menší pařbičku. Problém je, že nemám co zahrát a šrotit zas něco na klavír se mi moc nechce. Neporadil by mi někdo nějakou lehkou písničku na takovou venkovskou srandu na chatě? Pokud by někdo věděl o nějaký very easy rock věci, která by mě chytla byl bych vysloveně happy. Ještě dodám zpívat moc neumim. To vždycky musí někdo jinej, pokud to neni anglicky.
skus nohavicu nejakyho hele :))))

Re: Guitar

Posted: 12:46 07. Aug 2011
by GeForce
Na čem sem začínal, je Sweet Dreams -pomalý, a jednoduchý :wink: jestli chceš něco venkovskýho, tak s tim ti neporadim, zkus zahrat na akordech "na okoř je cesta" :D

Re: Guitar

Posted: 13:03 07. Aug 2011
by innfra
No jen musim podotknout, že tohle je spíš na elektriku. Sice mám elektroakustiku, ale nemám kombo, takže musim volit z trochu akustického repetroáru, ale ta stránka mě zaujala. Dík za tip. :)

Re: Guitar

Posted: 13:59 07. Aug 2011
by GeForce
Aha v tom bude haček ja mam elektrárnu no :mus_5: :mrgreen: jinak an songsterru najdeš hodně věcí, ale těd mě napadla takova fajnova na akustiku..
System of a Down - Roulette

Je jednoducha a hezky se posloucha ;)

Re: Guitar

Posted: 14:58 07. Aug 2011
by Ikstremist
Jak již tady kdosi psal, tak super je nohavica.. kometa je třeba uplně easy, a pokud umiš aspoň trošku vybrnkávat tak supr. Na akustiku to většinou zabijim spiše baladovym stylem jako např. http://tabs.ultimate-guitar.com/m/misc_ ... ro_tab.htm.

P.S.: Vem si s sebou žlutou já písničku a po 4 pivech budeš král večera :))

Re: Guitar

Posted: 16:04 07. Aug 2011
by innfra
nějak jsem nepochopil tohle:
Echo the chords twice, tap twelve frets above where
there's an *, and most importantly do not forget to whistle the other part!
Jako pražce se počítaj od shora, nebo se u tohodle počítaj od zdola? :roll:

Re: Guitar

Posted: 16:19 07. Aug 2011
by Ikstremist
Horní E je nejvyšší struna na kytaře :) Pražce se počítaj od "shora" tzn. normálně :)
Zbytek anglickyho textu pochopis kdyz si pustis tohle (omg to jsi doopravdy nehral DIABLO 1?)
http://www.youtube.com/watch?v=Q2evIg-aYw8

Re: Guitar

Posted: 21:37 07. Aug 2011
by innfra
heh nehrál, takže skáču teda o 12 tabů dolu?

dodatek: diablovky se mi prostě vyhly i baldury, začal jsem až NWNkem :wink:
update: tak jestli to co je v tom tabu je to co slyšim na tubu tak přesně tohle se mi líbí

Re: Guitar

Posted: 12:26 08. Aug 2011
by kucik
Nauč se Gdur (třeba vošizený), Ddur, Cdur a Adur. To vše za usilovného mlácení do strun opakuj v libovolném pořadí. Určitě tak nějakou písničku trefíš ;)

Re: Guitar

Posted: 14:09 08. Aug 2011
by Ikstremist
kucik wrote:Nauč se Gdur (třeba vošizený), Ddur, Cdur a Adur. To vše za usilovného mlácení do strun opakuj v libovolném pořadí. Určitě tak nějakou písničku trefíš ;)
Hudebni UMD v praxi :)))