Hraní paladina
Posted: 14:30 23. Aug 2011
Protože v poslední době se vyrojilo paladinů jako hub po dešti, dovolím si sem dát odkaz na příručku pro hraní paladina z edice AD&D, dokonce v českém překladu.
Rozhodně to není míněno jako nějaké přikázání jak hrát, nesnažím se z toho udělat ani obecnou pravdu nebo co koho ještě může napadnout a napadá. Některým jedincům dokonce ani nedoporučuji otevírat a začínat jakoukoli polemiku!
Nicméně! Pro hlavně začnající hráče je to příručka plná krásných příkladů, vysvětlení toho, co je to étos, co jsou ctnosti paladina a jak se tak nějak předpokládá, že bude chovat, spolu s příklady.
Různé "druhy" paladinů v knize popsané také umožňují slušnou variabilitu, ačkoli základ, tedy morální cíle, zásady a podobně jsou stále stejné a tytéž.
Věřím že těm, kteří se nechají inspirovat při hraní svého paladina, aby byl skutečným významem toho slova, to přinese jen prospěch, nebo alespoň poučení. Protože hrát paladina není lehké, opravdu není:)) Já osobně si myslím, že to nikdy nedokážu, ale rozhodně mě příručka motivovala a navedla (pro mě) dobrým směrem.
Tedy, milí uctívači nekompromisního dobra, stahujte a čtěte!
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=1275
P.S. Zarytým odpůrcům křesťanských hodnot ani nedoporučuji otevírat, případně předtím pokropit monitor panenskou krví. Ne že by to pomohlo.
P.P.S. Pravidla pro koně, koníky, slony a pštrosy si prosím odmyslete:)
Rozhodně to není míněno jako nějaké přikázání jak hrát, nesnažím se z toho udělat ani obecnou pravdu nebo co koho ještě může napadnout a napadá. Některým jedincům dokonce ani nedoporučuji otevírat a začínat jakoukoli polemiku!
Nicméně! Pro hlavně začnající hráče je to příručka plná krásných příkladů, vysvětlení toho, co je to étos, co jsou ctnosti paladina a jak se tak nějak předpokládá, že bude chovat, spolu s příklady.
Různé "druhy" paladinů v knize popsané také umožňují slušnou variabilitu, ačkoli základ, tedy morální cíle, zásady a podobně jsou stále stejné a tytéž.
Věřím že těm, kteří se nechají inspirovat při hraní svého paladina, aby byl skutečným významem toho slova, to přinese jen prospěch, nebo alespoň poučení. Protože hrát paladina není lehké, opravdu není:)) Já osobně si myslím, že to nikdy nedokážu, ale rozhodně mě příručka motivovala a navedla (pro mě) dobrým směrem.
Tedy, milí uctívači nekompromisního dobra, stahujte a čtěte!
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=1275
P.S. Zarytým odpůrcům křesťanských hodnot ani nedoporučuji otevírat, případně předtím pokropit monitor panenskou krví. Ne že by to pomohlo.
P.P.S. Pravidla pro koně, koníky, slony a pštrosy si prosím odmyslete:)