Page 1 of 2

vyber zbrane a critical

Posted: 11:26 13. Sep 2011
by -Drakan-
Na kolik protivniku ve hre narazim s imunitou na critical? Vyplati se investovat do techto featu?

Vyber zbrane 1H+Shield:

zakladni hodnoty / Improved critical + Overwhelming critical + Devastating critical + Keen weapon

Bastard sword 1d10 19-20 2x / 15-20 2x(3x devast) +1d6
Scymitar 1d6 18-20 2x / 12-20 2x(3x devast) +1d6

Jaka z techto zbrani je podle vas vyhodnejsi (z pohledu barda co musi investovat feat do exotic nebo martial)

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 11:49 13. Sep 2011
by Woxa
Heh, první příspěvěk a hned takový dotaz. Thalie je prý RP server, takže možná bych se pro zbraň rozhodoval i na základě postavy jako takové...

Nicméně... ty 4dmg (maximálně) podle mého nejsou ve výsledku až tak znát, na druhou stranu u potvor které mají i imunity na sečné a podobně už docela pomůžou.

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 12:16 13. Sep 2011
by -RoF-
Woxi, tohle bych neřešil, holt je to dotaz na zbraň jakou má zvolit. Vem si že hraješ prvně na modulu a vůbec ho neznáš a za zeptání nic nedáš že? ;)

Jinak ted k dotazu.

Dle mého názoru se víc vyplatí bastard. Dáváš s ním v průměru vyšší základní rány asi 5,5. Kriták je taky vyšší, ale není tak častý jak u šavle. Ale Bastard dostává vyší bonusy u kováře (má tam vyšší hodnoty magického zranění navíc) a taky jde bastard očarovat silnějším elementárním zraněním. Dle mě se vyplatí na všechny NPC, zvlášt na nemrtvé, které dost pohlcují.
Nevýhodou je feat navíc, což je ti u barda fuk :)

Na druhou stranu šavel má průměrné základní rány 3,5. Kriták je sice nižší, ale zase je mnohem častější.
A samozřejmě šavle má větší ztráty jak u kováře tak u očarování element zraněním.
Ale ušetříš s ní jeden feat, což je ti u barda taky fuk :)

Jinak za sebe bych doporučil i katanu a nebo trpasličí sekeru (stejné výhody a nevýhody jako bastard)

Za mě bych prostě volil bastarda a nebo kdybych jel novou postavu, tak trpasličí sekeru :).

Ale jsou i další fajn zbraně, dlouhý meč a bitevní sekera, popřípadě kladivo.

A nakonec, ano ty featy se vyplatí a dávají postavě vcelku dost velké kritáky, ale pokud pojedeš barda bez bojovníka nebo thorma, tak budeš mít vcelku nedostatek ostatních featů.

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 16:13 13. Sep 2011
by Prasokralik
scimitar je 13-20 s temihle bonusy

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 18:00 13. Sep 2011
by Bahnak
Rozhodně nejde říct jestli je nějaká zbraň lepší.
Dělal jsem kolem zbraní už dost výzkumu a nedá se u jednoruček přímo říct která mrška je lepší.
Záleží dost na tom do čeho totiž tou zbraní bušíš, co od zbraně chceš a čekáš.
Simatar bude dávat časté kritiky, bastard je bude mít méně častěji ale silnější a u sekerky jsou kritik malé vánoce, zato s velkým zraněním.
Každej z těch kusů železa má něco do sebe, volba je jen na tobě.

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 18:14 13. Sep 2011
by Grin
volba zbrane, aby jsi z ni vytežil maximum, je i na volbe buildu...
obecne by se dalo rict, ze cim vic budes mit s buildem dodatecnou DMG (napr. sila, specky, boosty, divine might..atd)
a zaroven dostatecne AB( aby si i dolni hranici kritiku trefoval a potvrzoval) tim spis se ti vyplati zbran s velkym rozsahem kritiku a okouzlena keenem.

problem je, ze pak muzes narazet na npc imunni proti critiku nebo majici velmi vysoke AC, kde opet nizky kritik nevyuzijes.

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 07:09 14. Sep 2011
by Keilyn
Já mám taky jednu otázku, přeci jn jsem tu nový a vůbec nic nznám.
Co myslíte, má cenu investovat veškeré crit featy+ wm do kosy? crit 16-20 při maximu neni moc :( Jak je ta na tom s okouzlováním?

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 08:20 14. Sep 2011
by Radim
Kosička je srdcová záležitost a pěkná prasárna.Když máš WM a devast k tomu tak to je funny :mrgreen:

edit: očarování přesně nevím,ale to ti asi písne RoF,asi tam pude určitě 2k6 nebo 1k12

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 11:15 14. Sep 2011
by xxxMajkyxxx
Kosa je bug :D

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 11:25 14. Sep 2011
by Derken-
Bard s bastardem vs WM se scimitar a prakticky jsme rasily NPC na stejny pocet utoku. Oba keen, WM sice o 4 lvly niz, ale bonusy uz mel. Ani jeden jeste nemel devast. Specky oba preepicky, bard mel o 1 dmg ze sily vic..

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 12:04 18. Sep 2011
by Rubies-of-Eventide
Ahoj lidi rad bych se zeptal na Scimitar2

DMG dava stejny jako kosa 2d6 ale critical ma jako rapir 18-20 a multiplier jako kosa *4

Tadle zbranicka v rukou WM se vsemi featy na crit + keen

2d6/10-20x4(5x devast)+3d6(4d6 devast - funguje to tak?)

Zajimalo by me jak je tato zbran vyvazena?
Nelze craftit?
Nenechazi se v lootu?

Pokud ne, asi by se ji nekdo mel podivat na zoubek :)

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 12:33 18. Sep 2011
by -RoF-
Rubies-of-Eventide wrote:Ahoj lidi rad bych se zeptal na Scimitar2

DMG dava stejny jako kosa 2d6 ale critical ma jako rapir 18-20 a multiplier jako kosa *4

Tadle zbranicka v rukou WM se vsemi featy na crit + keen

2d6/10-20x4(5x devast)+3d6(4d6 devast - funguje to tak?)

Zajimalo by me jak je tato zbran vyvazena?
Nelze craftit?
Nenechazi se v lootu?

Pokud ne, asi by se ji nekdo mel podivat na zoubek :)
Ahoj ahoj

tam je už snad víc jak rok chyba, už se to tu řešilo.

Nemá kriták x4, ale pouze x2. Aspon doufám :roll:

Jinak v lootu najít jde a v craftu je taky.

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 17:36 18. Sep 2011
by Bahnak
Jojo, už se řešilo, byla to chyba a skutečný kritik je x2 v základu, tudíž to není megasuperkydlítko (i když jak se to veme, mě to přijde i tak hustý).

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 12:18 01. May 2012
by artaxas
Dám to sem abych nezakládal další topic. Dnes jsem u obcodníka v Karatě viděl obouruční šavli, vlastnosti: 2d6 18-20/ 4x . Je to správně?

Re: vyber zbrane a critical

Posted: 12:36 01. May 2012
by KaTo
artaxas wrote:Dám to sem abych nezakládal další topic. Dnes jsem u obcodníka v Karatě viděl obouruční šavli, vlastnosti: 2d6 18-20/ 4x . Je to správně?
Ne, ve skutečnosti je "jen" /2x , neboť má špatně popisek, někde se to už probíralo.