Page 1 of 3

Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 10:51 29. Sep 2011
by KaTo
Mohl by někdo potvrdit / vyvrátit, že epický (podle DC při prošlápnutí) pasti - viz lokace z topicu, nejsou natrigrovaný POD podlahou, případně že mají nadstandartně zvýšený Detect DC? Nějak si nedokážu vysvětlit, že zloděj s Search 31(+1k20) je prostě nevidí, i když poměrně dlouho stojí vedle nich?

Netvrdím, že NWN kostka si nedokáže házet v řadě samé jedničky několik kol...ale tolikrát? :lol:
Možná to souvisí, možná ne - mám na compu nainstalovaný Vaultový "lepší" textury. Je možné, že mi ty pasti překrývala nějaká "nová" textura a že lidi co mají standart NWN textury pasti uvidí.

Jedná se o pasti (ne všechny) na "mostcích" a pak dole v velké hale s bossem (toho chválím, je to fešák :twisted: , byť poněkud monobarevný :twisted: ale podruhé ho už vidět nechcu, ani kdyby mi platili :lol: :lol: , mno...možná kdyby mi HODNĚ platili :mrgreen: ) + jedna místnost s pokladem měla "obyčejnou" Spike epic taky neodhalitelnou. Druhá místnost s Sonic epic byla "viditelná".

P.S.
Na to že to je jeden z "drsnějších" dungů, mi přijde podivná kombinace pastí Průměrná a Epická, bez Smrtících.

P.P.S.
Ať tak nebo tak, byl bych rád, kdyby mi někdo (klidně jen do PM) napsal, že on ty pastí vidí všude a že chybka byla jen na "mojí" straně monitoru.

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 11:02 29. Sep 2011
by Nalkanar
P.P.P.S: Taky někdo dostal ohněm ještě dřív, než vlezl na jistá místa, kde to má mlátit ohněm? :mrgreen:

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 11:32 29. Sep 2011
by Daanri
Urcite pasce v danom dungeone nemaju byt vidiet ani s epickym zlodejom - t.j. su nastavene tak aby boli nedetekovatelne a su sucastou hadanky v danom dungeone. Cize nie je to chyba, ale zamer.

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 11:36 29. Sep 2011
by kucik
Záhada vyřešena :mrgreen:

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 12:16 29. Sep 2011
by KaTo
Btw - odlišil bych ty "dva" problémky. Jedno je "hádanka" s písmeny, která, jak upozornil Nalk mu spustila dmg ohněm, ačkoli stál před ní na té cestičce a ne na "špatných" písmenkách.
Tj. nebaví se o tom, že ty písmenka proběhl jako troll, ale že se pohyboval mimo šachovnici a koupil ohněm.

Druhá je můj dotaz na epický pasti všude po dungách na mostkách, případně v místnostech (jen ty na zemi, ne ty na truhlách). Viz třeba ta na zemi v místnosti s pokladem. V jedný jsem ji viděl, v druhý ne.

Takže problém (pokud je) pro mě stále vyřešen není :mrgreen: .

edit: Nebo je v tom dungu ještě "jiná" hádanka než ty písmena na zemi v cca 1/2 dungu? Která je navázaná na "na první" pohled nesouvisející pasti v jiné lokaci (tj. jiném patře dungu)?

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 12:21 29. Sep 2011
by kucik
Mostky standartně mají zvednutou úroveň terénu a pasti padaj kousek pod ně. Tam jsou opravdu často dost špatně vidět.

Nalk:
Všude jsou obyčejný triggery, takže když jsi tam dostal ohněm, nějaká pasta tam byla - ať už jí tam položil kdokoliv.

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 12:37 29. Sep 2011
by KaTo
kucik wrote:Mostky standartně mají zvednutou úroveň terénu a pasti padaj kousek pod ně. Tam jsou opravdu často dost špatně vidět...
Hm. Škoda ale pak, že půlka pastí na mostcích vidět je. Ta druhá je pak "zbytečně" špatně, když půlka může být "správně".
Jo a v místnosti s bossem (její součástí jsou i místnůstky s poklady) zloděj neviděl ani jednu past. Prošlápli jsme tam tuším 3-4. A tam je čistá, rovná podlaha.

No podruhý tam (dobrovolně) nepolezu, za to riziko dung nestojí, aby se tam "stresovalo" s blbě(?) položenými pastmi.

Takže čistě z OOC zvědavosti - pokud někdo z hráčů ten dung prolezl, viděli (a odstranili) jste všechny pasti?

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 13:46 29. Sep 2011
by Thuereg
eeeee.. esli jde o tu hrobku borgu bo jak tak tam je chybicka:) epickej zlodej ty pasti možná nevidí, ale použijete-li čočku detektce tak ta past vidět je a to tak že krásně:)

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 14:32 29. Sep 2011
by Nalkanar
kucik - jen je otázka - šel jsem přesně za tankem a tank nedostal.. pokud by tam byla obyč past, tak jí sešlápne tank, pokud trigger tak snad taky, ne?

Zkrátka šel tank, za ním já mágusák, nebyli jsme na šachovnici.. tank si v pohodě jde, otvírá brány a já jdu a najednou jeba ohněm, ač jsem prošel to co tank přede mnou.

Mi nepříjde úplně jako... běžné chování :wall:

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 14:34 29. Sep 2011
by kucik
A nebyla náhodou past na dveřích?

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 14:39 29. Sep 2011
by Nalkanar
kucik wrote:A nebyla náhodou past na dveřích?
Dmg nedostal tank a tank otvíral, nemá evasion ani nic podobného, neměl hod, NIC.
Já šel jen poklidně po stopách a dostal dmg.

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 14:42 29. Sep 2011
by Derken-
Nalkanar wrote:...
Někdy se stane, že díky lagu tu past nespustíš. No a pak za tebou vesele pokračuje parta a vypadá to nějak tak, jako že bum bum bum a parta je mrtvá. A ty vesele stojíš za pastí

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 14:44 29. Sep 2011
by Nalkanar
Osobně si spíše myslím, že tam trigger udělal takovou "známou" chybku, kdy detekuje člověka o něco dál, než ve skutečnosti je. Ale kdo ví...

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 15:07 29. Sep 2011
by kucik
Jsem právě tuhle známou chybu u triggeru nikdy neviděl, ani mi o ní nikdo neřikal. Stane se, že trigger nespustí - to jo, stane se, že než spustí, postava třeba něco uběhne, ale fakt jsem nezažil, že by se aktivoval trigger, kde nikdo neni.

Re: Gruberik - hřbitov - hrobka

Posted: 15:31 29. Sep 2011
by DenGrasse
Takže je možný, že trigger nespustil, když ho prošel tank, ale spustil, když ho prošel mág. Ať už v důsledku lagu nebo něčeho jiného.
(barbar vyráží hobitem zamčené dveře. ze dveří vylétá šipka a polomrtvý kouzelník se hroutí k zemi).