Page 1 of 3
Charisma a Inteligence
Posted: 16:08 26. Nov 2011
by XŠevyX
Chci se zeptat, jak je to u zaklínače a s jeho charismou. U čaroděje je to tak, že při zvýšení inteligence se zvýší počet kouzel (políčka) a zvětší se TO kouzel. U zaklínače se zvýši pouze TO nebo jak to tam je .?
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 16:09 26. Nov 2011
by Molly23
i počet kouzel
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 16:12 26. Nov 2011
by XŠevyX
A ten se zvětší tím způsobem že na lvlu si budu moct dát třeba místo jednoho kouzla dvě a nebo až potom najednou kdyb budu třeba místo 5 kouzel v okruhu mít 6.?
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 16:16 26. Nov 2011
by Nalkanar
Čaroděj si zvýší bonus za intelekt = zvýší se TO, zvýší se počet polí pro rest
Zaklínač si zvýší bonus za charisma = zvýší se TO, zvýší se počet seslání daného kruhu
Počet naučených kouzel je v obou případech nezávislý na vlastnosti (příjde mi, že to tam nějak cpeš, nebo ses možná jen nepřesně vyjádřil).
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 16:18 26. Nov 2011
by XŠevyX
Dobře.. tohle jsem chtěl vědět, díky
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:28 30. Nov 2011
by XŠevyX
A ještě teda jeden dotaz.. jak je to s kouzly u zaklínače. Když si ve hře zamedituji, tak mám třeba 9x kouzla v prvním okruhu dejme tomu, a po odlognutí a následném lognutí do hry mi kouzla spadnou a mám je jen 8x. U čaroděje počet kouzel zůstává nezávisle na relogu ve hře. Tak se chci zeptat jestli je to u zaklínače nějak jinak. Jestli se mu třeba, když se odlognu nepočítají předměty co mám na sobě.
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:34 30. Nov 2011
by Nalkanar
Fajn, žes to napsal, doteď jsem si říkal jestli to není jen u mě. Mám stejný problém - při restu se mi započítávají itemy, když odlognu/spadne to/cokoliv jiného, tak mi zmizí na každém kruhu nějaké to seslání a odhaduju tu ztrátu právě na ten rozdíl z bonusového charismatu z předmětů.
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:42 30. Nov 2011
by kucik
Nemáš subrasu s bonusem do charismy?
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:43 30. Nov 2011
by XŠevyX
Nemám
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:50 30. Nov 2011
by Nalkanar
Taktéž ne.
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 15:52 30. Nov 2011
by G-ladiator
A nepadají při odlogu boosty?
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 16:05 30. Nov 2011
by Nalkanar
Kněžím a čarodějům se to neděje, zaklínačům to padá. Ostatně jsme to psali výše

Re: Charisma a Inteligence
Posted: 23:24 30. Nov 2011
by G-ladiator
Už to vidím, přehlédl jsem to. Omluva

Re: Charisma a Inteligence
Posted: 11:27 16. Feb 2012
by OneHeart
při relogu padají kouzla, která dostanete jako bonusová z vysoké ability z předmětů, ale i ze subrasy.
Po nalogování vám to počítá jen základní vlatnost bez modifierů.
Tady je přehledná tabulka, kolik dostaneš kouzel v závislosti na velikosti klíčové ability
http://nwn.wikia.com/wiki/Ability_modifier
Re: Charisma a Inteligence
Posted: 14:12 16. Feb 2012
by DenGrasse
Nemělo, by, bonusy ze subrasy by se měly brát jako základní staty.