Page 1 of 6

Elfština

Posted: 23:12 06. Dec 2011
by mandos
Tak jsem tak přemýšlel nedávno nad založením elfa a napadlo mě jestli je někde v reáliích řečeno jaký jazyk používat, protože já nic nenašel. Spousta lidí používá Tolkienovskou elfštinu pokud vím, ale ta je celkem těžká na učení a i když se naučí pár frází a slovíček, kolik elfů na Thálii pocházejících z Alwarielu opravdu umí mluvit plynule. No, kam tím směřuju. Zajímalo by mě jak by se tým a reálie a vy ostatní dívali na to kdyby elfové používali angličtinu, kterou většina z nás umí, pro toho kdo neumí, věřím, je lehčí angličtina než quenya a angličtina není na Thálii jinak známý nebo kýmkoliv používaný jazyk takže by to asi nemělo vadit.
Let's talk.

Re: Elfština

Posted: 23:21 06. Dec 2011
by Shaman88

Re: Elfština

Posted: 23:24 06. Dec 2011
by Nalkanar
Mě osobně by angličtina přišla dost rušivá. A skončilo by to asi tak, že bychom se ve hře bavili stejně jak v reálu, protože by se elfské výrazy staly slangem v obecné, tak jak angličtina v češtině.

Re: Elfština

Posted: 23:30 06. Dec 2011
by mandos
Jasně ale takhle je na thálii kde je základně nějakých sedm ras jeden jazyk prakticky, mě by se docela líbilo kdyby elfové kterých je celkem hodně mohli mluvit svým jazykem. Jen tak pro zajímavost, kolik lidí na Thálii dokáže vést konverzaci v quenyjštině...opravdovou koverzaci?

Re: Elfština

Posted: 23:31 06. Dec 2011
by Prasokralik
Yo bro

Edit Desmond : gangsta elfština?

Re: Elfština

Posted: 23:32 06. Dec 2011
by Nalkanar
No pokud vím, tak neexistuje oficiální rozsáhlý quenský sborník, který by byl obecně natolik platný, že by se z něj dal naučit celý jazyk. Jsou snad nějaké fan-slovníky, které řeší nějakou slovní zásobu atd., ale hádám, že nepokryjí nikdy plně rozsah jazyka, gramatiku kompletní atd.

Re: Elfština

Posted: 23:33 06. Dec 2011
by Miell
Jsem pro elfštinu.. fráze se lze naučit.. dostaneš se do toho, což vím z vlastní zkušenosti. Já měla fráze vypané na papíře u PC. Angličtina by mě asi taky rušila.
Ale tady se mě to netýká:)

Re: Elfština

Posted: 23:34 06. Dec 2011
by KaTo
Offline nebo online? :twisted: . Já "studoval" elfštinu (A drowštinu) hodně, hodně dávno (ještě na jiném shardu), takže jsem ji do Thalie zase uspesne zapomněl.
Tady mě ji donutila oprášit Pajky a její hlášky s elfinama. Takže pasivně bych i teď ledacos splodil, aktivně jen hesla.
Ale jak píše Nalk, je to dost "chudý" jazyk.
OT: Zlatí trpaslíci a jejich ostravsko-hanácko-znojmsko-hantec :twisted: .

Re: Elfština

Posted: 23:36 06. Dec 2011
by mandos
No, co já vím Tolkienoská elfština (nevím jestli to je Quenya nebo Sindar) má kompletní gramatiku a slovní zásoba je celkem hodně dostačující, pár výrazů nemají ale spousta se snad skládá teď nevím přesně. Btw tolkien když tvořil elfštinu vycházel ze severských jazyků a gramatika má minimálně popsané skloňování a pod.

Re: Elfština

Posted: 23:37 06. Dec 2011
by Shaman88
Ale byl by zajimavej nápad dostat do hry jazyky... kdy by se postavy mohly učit jazyky a ti co by je neuměli by jim nerozuměli......

Re: Elfština

Posted: 23:39 06. Dec 2011
by mandos
Tohle mě taky napadlo. Hraju NWN 2 na serveru BTTSC a tam mají všechny rasy svůj jazyk a je tam automatický překladač zabudovaný do chatu znalost jazyka se pak určuje podle bonusu inteligence každá rasa má svůj, obecný + jeden za bonus int a tím umí mluvit a rozumí mu, význam se pak vypisuje těm co jazyk znají v systémovém okně, pak ještě lze jazyku rozumět s dostatečnou znalostí (skill) ale nejde jím mluvit. To by bylo zajímavý ale nevím jak složitý je to vytvořit.

Re: Elfština

Posted: 00:59 07. Dec 2011
by -darkvision-
Screa ol, srow !

Re: Elfština

Posted: 02:35 07. Dec 2011
by DenGrasse
Angličtinu coby elfštinu určitě ne.

Pokud bychom někdy najeli na angličtinu, pak leda jako dual language pro celý shard, ale nepředpokládám, že by se to někomu chtělo všechno překládat.

Tolkienovská elfština ti musí stačit... holt se trochu uč. Proč by angličtinu měli mít zrovna elfové a ne trpaslíci, gnómové, atd.?

Re: Elfština

Posted: 02:39 07. Dec 2011
by J.F.Payne
Orkové by pak mohli mít ruštinu, trpaslíci němštinu, a gnómové vlámštinu!

Re: Elfština

Posted: 03:26 07. Dec 2011
by DenGrasse
Mohli, ale nevím kolik lidí tady umí vlámsky...

Chtěl jsem pokázat na to, e argument "všichni umíme anglicky a tak angličtina bude elfština, (protože já teď hraju elfa)" je zcestný. Až si dotyčný hráč založí trpaslíka, bude lobovat za zavedení angličtiny jako trpasličí řeči s tím, že se elfům odebere? :?: :?: :?: :idea: