Page 1 of 2
exel funkce
Posted: 03:39 10. Dec 2011
by Jeanes
Potřebuju poradit v exelu. Dám příklad. Mám buňku M15, Když na tuto buňku M15 klepnu, tak bych si přál aby mě exel vizuálně přesunul na následující určitou buňku například M150. Jde mi o tuhlectu spojistost: Klepnu na jednu buňku a exel mi zatárgetuje buňku o Xset buňěk vzdálenjší. Jak se takováhle funkce jmenuje? Můžete mi někdo zkopírovat vzorec? Nějaký příklad, ať to pochopím. Dal bych ruku do ohně za to že jsem tohle kdysi dělal s Hyperlinkem, ale dneska to za boha nemůžu rozchodit :/ díkys
Re: exel funkce
Posted: 14:26 15. Dec 2011
by -darkvision-
Víte někdo? Žán si s tím neví rady totiž ..
Re: exel funkce
Posted: 16:26 15. Dec 2011
by Woxa
už tomu bude hodně dlouho, co jsem se vrtal v basicu, makrech pro office a podobných věcech, nicméně matně mě napadá tohle:
Sheets("jmeno_sheetu").Range("m150").focus
Sheets("jmeno_sheetu").Range("m150").select
třeba něco z toho zafunguje
Re: exel funkce
Posted: 13:41 17. Dec 2011
by Jeanes
tyo díkys, ale já tomu vůbec nerozumím. Já bych to potřeboval ve tvaru
="něco co mě teleportuje na m150"
abych to tam mohl jenom zkopírovat a podle toho vytvořit další vzorce
ale díkys

budu to ještě koumat
Re: exel funkce
Posted: 14:19 17. Dec 2011
by menderon
Podle mne to co jde, jde jen odkazem a nebo makrem. Přimo, že by na toto byla funkce "onclick" podle mne není.
Re: exel funkce
Posted: 15:03 17. Dec 2011
by Jeanes
ja pravě bych se vsadil, že jsem takovou funci viděl. Už kolikrát jsem si četl nějaký manuál, no a tam bylo za 1. za 2. za za 3. odstavec a) a b) a když jsem klepl třeba na to 3.a) tak mě to posunulo v tom textu někam dolu, na příslušný informace o které jsem měl zájem, jenomže teď jak naschvál, žádný takovýhle dokument nemůžu najít, abych se podíval jak to fachá
Re: exel funkce
Posted: 15:08 17. Dec 2011
by menderon
ted jsem normálne vytvořil odkaz a klikl na nej a přesunul sena bunku...... nevvidm problem to řešit takhle...... od toho jsou odkazy.
Re: exel funkce
Posted: 19:29 17. Dec 2011
by Jeanes
a jak jsi to udělal? kde ten odkaz najdu?

Re: exel funkce
Posted: 20:36 17. Dec 2011
by menderon
1. kliknes na misto odkud a das pravou mys
2. zvolis hypertextový odkaz
3. zvolis misto v tomto dokumentu
4. cil vyberes jak potřebujes
5. potvrdis OK.
Re: exel funkce
Posted: 02:03 18. Dec 2011
by Jeanes
jo paráda dikys! Přesně tohle jsem potřeboval! Ale zároveň mi vyvstal další problém :/ Já si tedy udělám tento odkaz. Ale co se stane, když budu do tohoto dokumentu přidávat nové řádky a sloupce. Políčko s odkazem (na které klepám) se mi posune, to je OK. Cílové políčko (bod X) se taky posune, to je OK. Ale teď nastane potíž s tím, že odkaz adresuje stále např na políčko M150 a přitom bod X už je také posunutý např na souřadnici M151, nebo ještě dál. Dal by se tenhle odkaz nějak upravit, aby se změnou řádků a sloupců stále odkazoval na bod X a né jenom natvrdo na pole M150?
Re: exel funkce
Posted: 10:18 18. Dec 2011
by menderon
Je několik variant:
1. využít makro - na tohle mi přijde jako blbost, protože by to bylo pekne komplikované pro nas diletanty
2. skrýt si pár řádků jao rezervu a místo přidávání řádků je jen zobrazovat
3. vždy, když bude potřeba upravit odkaz na bunku - práce na asi 3-5 sekund.
A to nejdůležitější, když vložíš řádek správným způsobem, tak se odkaz posune sam od sebe a přepíše si odkaz.
Re: exel funkce
Posted: 13:48 18. Dec 2011
by Jeanes
1, jsem lama
2, tohle vypadá jako řešení, vlastně je to jako bych začal pracovat na souřadnici např: AAA10000 a nechal si nalevo a nahoře volný prostor, pro budoucí práci. Tohle půjde, ale mám strach, že se s tím bude špatně pracovat, pokaždé když budu chtít skrýt-odkrýt 5-10 řádků z tisíce. Ale řešení to je!
3, ne, tohle nemůžu, protože těch odkazů, různých vzorců a funkcí vzorců tam budu mít cca desetitisíce.
Jestliže jdou vložit nové řádky a sloupce správně, tak aby se mi adresa odkazu zvyšovala, v závislosti na tom kolik buněk přidávám, tak není co řešit, to je úplně parádní!!! Otázkou je jak to mám udělat? Jak mám správně ty buňky přidat?

Re: exel funkce
Posted: 20:33 05. Feb 2012
by kucik
Mam nasledujici problem.
Mam vzorec treba =A10*C15 a ten chci rozkopirovat treba na petset rakdu. Jenze kdyz to chytnu za roh a tahnu, abych tim vyplnil dalsi pole, tak pokud tahnu napriklad dolu, A10 se mi zmeni na A11 a C15 na C16.
Jak vysvetlit excelu, ze tam ma bejt vsude A10 a C15 a ze se ty indey nemaj inkrementovat? Nebo jak mu vysvetlim, ze se ma inkrementovat to A10 ale C15 uz ne?
Re: exel funkce
Posted: 21:29 05. Feb 2012
by Krysak
kucik wrote:Mam nasledujici problem.
Mam vzorec treba =A10*C15 a ten chci rozkopirovat treba na petset rakdu. Jenze kdyz to chytnu za roh a tahnu, abych tim vyplnil dalsi pole, tak pokud tahnu napriklad dolu, A10 se mi zmeni na A11 a C15 na C16.
Jak vysvetlit excelu, ze tam ma bejt vsude A10 a C15 a ze se ty indey nemaj inkrementovat? Nebo jak mu vysvetlim, ze se ma inkrementovat to A10 ale C15 uz ne?
Mackej F4 dolárky ti zamknou řádek nebo sloupec dle potřeby.
Pokud nejsi linej napis před udej sloupce dolar sam a vyzkousej........
V tvem připade potřebujes zamknout $A$10*$C$15 asi takto.
Re: exel funkce
Posted: 01:06 06. Feb 2012
by kucik
Diky. Uz mi bylo porazeno. Dolary dokonale resi muj problem
U nas ve firme jsou programatori, reverzni inzenyri, analytici, architekti, ale nejmocnejsi jsou ti, co umi udelat spravne formatovani ve wordu
