Page 1 of 4

Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:09 18. Jan 2012
by davidsoft
Toto téma zakládám jako diskusi k http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 26#p130126 a dalším výsledkům mé tvorby v NWN.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:19 18. Jan 2012
by XŠevyX
To je parádní :surprised: Opravdu skvělá práce :wink:

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:23 18. Jan 2012
by davidsoft
Děkuji za uznání. S tou vlastní animací příliš spokojen nejsem (zejména pohyby rukou mi připadají trochu nerealistické), ale v tvorbě animací nejsem profesionál. Hlavně že to přepínání funguje.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:25 18. Jan 2012
by XŠevyX
Jistě, tam jde hlavně o ten princip, že se postava může pohybovat pod hladinou. Podle mě je to skvělé

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:33 18. Jan 2012
by kucik
Fakt pěkný.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 17:50 18. Jan 2012
by zachy
Pěkný, konečně bude craftové povolání lovec perel :P

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 18:30 18. Jan 2012
by davidsoft
KaTo wrote:*dívá se jak plavou a napadá ho* ...že bez vody by takhle mohli..některé "xenotypy" i lítat, ne?* :biggrin:
Správná úvaha. Nebo lézt po stromech. :D

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 20:24 18. Jan 2012
by Shaman88
Dobrá práce.
Jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak bych měl otázku.
Funguje to takhle i když není povrch lokace deska? - jak pak fungují ty výškové úrovně.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 20:34 18. Jan 2012
by Bahnak
Dobrá otázka :-D
I když jedna featura by pak mohla plnit rovnou tři věci: Plavání, šplhání a krtek :-D

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 20:38 18. Jan 2012
by Shaman88
A zajímalo by mě jestli je možné udělat i bojové animace - ve stylu - kop s otočkou, podkopnutí nohou, kop do rozkroku....

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 20:51 18. Jan 2012
by Derken-
Klobouk dolů kámo, jsi fakt borec !! :mus_3:

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 21:16 18. Jan 2012
by slencak
*uznale zabručí* ....když vemeš v potaz trpasličí lásku k vodě, máš hned ve výpočtu o jednu rasu méně :wink:

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 21:40 18. Jan 2012
by davidsoft
Shaman88 wrote:Dobrá práce.
Jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak bych měl otázku.
Funguje to takhle i když není povrch lokace deska? - jak pak fungují ty výškové úrovně.
Výškové úrovně fungují tak, že postava plave v určité výšce nad povrchem podlahy. Když tedy podlaha není rovná, postava se patřičným způsobem přesune nahoru/dolu tak, že její svislá vzdálenost od podlahy zůstane zachována.
Shaman88 wrote:A zajímalo by mě jestli je možné udělat i bojové animace - ve stylu - kop s otočkou, podkopnutí nohou, kop do rozkroku....
Původní bojové animace by měly fungovat, jen možná nebudou vypadat realisticky, protože model je ve vodě otočený. Fungují všechny animace kromě "walk", "run" a "pause1", které jsou přepsány animacemi plavání. Dokonce i animace úkroků doleva/doprava jsou zachovány, což by se dalo považovat za bug.

Speciální bojové animace pro plavací fenotypy je technicky možné vložit do animačního supermodelu plavání, a přepsat tak jejich standardní verze bez ovlivnění jiných fenotypů, takže ano, udělat i speciální bojové animace je možné.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 21:44 18. Jan 2012
by Fryn
Za tu dobu co jsem u NWN mě stále nepřestává udivovat. Parádní, moc rád bych tohle viděl přímo v akci.

Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.

Posted: 21:52 18. Jan 2012
by Shaman88
davidsoft wrote:
Shaman88 wrote:
Shaman88 wrote:A zajímalo by mě jestli je možné udělat i bojové animace - ve stylu - kop s otočkou, podkopnutí nohou, kop do rozkroku....
Původní bojové animace by měly fungovat, jen možná nebudou vypadat realisticky, protože model je ve vodě otočený. Fungují všechny animace kromě "walk", "run" a "pause1", které jsou přepsány animacemi plavání. Dokonce i animace úkroků doleva/doprava jsou zachovány, což by se dalo považovat za bug.

Speciální bojové animace pro plavací fenotypy je technicky možné vložit do animačního supermodelu plavání, a přepsat tak jejich standardní verze bez ovlivnění jiných fenotypů, takže ano, udělat i speciální bojové animace je možné.
No já myslel bez plavání, prostě do standartního boje.... Prostě nové bojové schopnosti jako srážení nebo vířivý útok.
Lidi se o to pokoušeli na hodně RP světech, ale nemeli moc animace takze to jen vypisovali do chatu jako stav.
Takže by to bylo celkem brutální... :)