Page 1 of 2

Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 12:36 20. Jan 2012
by jachyra
Ahoj,

chcela by som sa spýtať kompetentných osôb (spameri, dajte si pohov :twisted: )
na to, že či bolo úmyslom, alebo chybičkou, že väčšina vecí z craftu sú drvivo slabšie ako z obchodu

pre porovnanie:
luk pradub + meteor: +5, 2k8 kritické, +6 silný
luk z obchodu: +5, 2k10 kritické, +6 silný

kapucňa legendárka: +5 AC
helma: +5 AC, +6 výcvik, postih hľadanie, skrývanie, tichý pohyb -12, elektrika 5% zraniteľnosť (postihy oproti kapucni z obchodu až do nebies, žiadna výhoda)
kapucňa z obchodu: +5 AC, +6 výcvik
to isté s topánkami

meteorické zbroje dávajú všetky postih a riadny
epické zbroje u obchodníka dávajú v podstate tie isté vlastnosti, ale bez postihov

Aaa takto by som mohla pokračovať ďalšími vecami, ktoré sú v crafte drvivo slabšie :mrgreen:

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 12:45 20. Jan 2012
by Nalkanar
Ze zbrojí jsou tuším nesehnatelné ty těžké, ne? Nehraju plechovku, tak to nevím jistě

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 12:49 20. Jan 2012
by jachyra
jj jedine ťažké zbroje sa nedajú zohnať, myslím že plné pláty a polpláty

ale napr ešte dodám, že róbu v crafte tiež totálne nemá zmysel robiť, bo dá len +5, alebo len 10/+5 myslím?, alebo pohlť oheň 20/- (neskúšala som top, tak neviem presne hodnoty povedať)

zato u obchodníka je všetko v kope a LEN za 440k
+5, 5/+5 (nespomínam si presne), +7 výcvik, pohlť oheň 15/-
(ak sa v tých hodnotách mýlim, pokojne ma opravte ... ale fakt toto je plne neporovnateľné s craftom)

rovnako i bojové rukavice, nakoľko sa nedajú očarovať, nemá ich vôbec zmysel vyrábať, lebo vždy sú max +5 .. zato ale u obchodníka sú ešte s kadejakými inými vlastnosťami
z craftu opäť úplne nepoužiteľné ;)

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 12:51 20. Jan 2012
by Krysak
Je to dáno historickým vývojem, kdy se craft neměnil už moc dlouho.
Dokud se nesežene scripter co by to opavil, pak zřejmě to bude tak jak to je. O problému se myslím dobře ví.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 12:56 20. Jan 2012
by jachyra
:twisted: craftím už tri roky, neboj, ja zaznamenávam komplet všetky zmeny v crafte hehe ..
holt ale rada by som fakt vyjadrenie niekoho z teamu, je to holt zvedavosť z mojej strany ;) že či je to len chyba v tom, že sa craft teda nemenil, alebo je to úmysel, aby napevno ostali v obchodoch lepšie veci ako v crafte

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 13:04 20. Jan 2012
by -RoF-

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 14:24 20. Jan 2012
by jachyra
RoF, ty tiež nechápeš, o čo mi ide ;)

Ide o to, že ak by sa niekto na tie scripty pozrel a pustil sa do ich opravy, tak či majú byť craft veci lepšie, ako tie v obchodoch, pričom by sa teda craftiť oplatilo .. alebo holt jednoducho raz bude furt obchod lepší, ako craft

navrch v tom topisu vôbec nie je písané nič o lukoch, ktoré fakt nechápem z akej príčiny sú v obchode lepšie, ako v crafte
+ v topicu je písané pri väčšine: sú zrovnateľné ...
ale myslím si, že ZROVNATEĽNÉ a DRVIVO LEPŠIE je dosť veľký rozdiel ;)

EDIT: asi si RoF, dlho nevidel ukuté meteorické topánky a helmu ;) by si pochopil, že tam tiež slovo zrovnateľné nie je možné použiť ...

Ok, ale už si jednoducho počkám na vyjadrenie, holt zvedavá som a furt budem

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 14:28 20. Jan 2012
by kucik
Jak jsem psal, v craftu mají jít vyrobit lepší předměty než jsou běžně k dostání v obchodech.
Takže až se tyhle části craftu opraví, můžou se ty předměty z obchodů stáhnout. Viz ten odkaz.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 14:35 20. Jan 2012
by jachyra
Super, ďakujem moc za odpoveď ;)

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 15:48 20. Jan 2012
by Radim
Něco pro RoFa,když sem tak šikovně hodil odkaz na topic.Nic takového v podtemnu nekoupíš a to koukám pořád.
Třeba +5 pavézu jsem na povrchu viděl skoro furt.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 17:11 20. Jan 2012
by Jachym
No já bych se přimlouval hezky spíš za to aby se napřed dodělal ten truhlář , aby mohl dělat štíty a nevím vyrábím ted luky a ty drahé a zdájí se mi dost slabé , dlouhý luk z železneho se stínovkou a nic moc Bonus +3 , to není bůhví co, ještě zkusím pradub se stínovkou.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 17:20 20. Jan 2012
by -RoF-
Radim wrote:Něco pro RoFa,když sem tak šikovně hodil odkaz na topic.Nic takového v podtemnu nekoupíš a to koukám pořád.
Třeba +5 pavézu jsem na povrchu viděl skoro furt.
To není pro mě, ale pro WB ;) A já dělám lokace a ne obchody.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 19:00 20. Jan 2012
by Radim
To bylo myšleno tak,že sem dávaš nějakej odkaz a prd o tom víš takže asi tak.

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 20:35 20. Jan 2012
by -RoF-
Radim wrote:To bylo myšleno tak,že sem dávaš nějakej odkaz a prd o tom víš takže asi tak.
Ale no tak to chce klid, zhluboka se nadechni a vydechni.
Bylo to myšleno na povrch a ne na podtemno ;).

Re: Slabšie veci z craftu ako z obchodu

Posted: 18:03 22. Jan 2012
by Jachym
Nechci kvůli tomu zakládat speciální téma tak to napíšu sem . je pravda , že věci vyrobené hráči v craftu jsou o něco slabší jako z obchodu ale jsou také 2x tak levnější. Avšak řemeslník má možnost - šanci že vyrobí výjimečný kus , který nese i jméno.
Dnes se o tom přesvědčila i Menhiri když se jí v dílnách povedlo vyrobit unikátní těžkou kuši z prastarého dubu se jménem "Uzemňovač".
Myslím si že tyto zbraně jsou lepší než-li ty z obchodu a o dost levnější.
Kuše je naprodej.