Page 1 of 1

Smrt po logu

Posted: 18:17 02. Feb 2012
by Radim
Cca. kolem 12:00 jsem se odlogovával po vyčištění dungu černých skřetů kousek od východu do tunelu.Dark a radekdnb tam byli se mnou.Teď,když jsem se lognul byl jsem na konci v místech kde je boss.Je tedy jasné co se stalo.
Postavu jsem uložil a odlognul,nechápu že mě to hodí o dvě lokace jinam.


edit: Díky zřejmě novému adeptu za pomoc

Re: Smrt po logu

Posted: 18:46 02. Feb 2012
by Bahnak
Mé zkušenosti s odlogy aneb jak se vyhnout průseru:

:arrow: Ukládat přes duši!!! Ne "použitím" ale přímo vypsáním: "/pc duse" a nebo "/pc soul"
:arrow: Po uložení přejít přes libovolný přechod, ideálně ve městě, třeba nějaký obchod či hospodu, provést nějakou akci (najíst se, napít se, promluvit, cokoliv co by si systém mohl vyložit jako něco zapamatovatelného)
:arrow: Znovu uložit a po pár vteřinách tellování na rozloučenou odlognout.

Tento postup starým vlkům i nováčkům garantuje, že se neobjeví bossovi pod mečem, ale alespoň poblíž místa kde se odlogli.
Nepodceňujte odlog - město je pro odlogy opravdu nejlepší.

Aneb mezi oblíbené žerty DMek patří též akce "Náhoda je blbec", tedy na místě kde se odlogne uprostřed Dungu PCčko se "náhodou" objeví přiboostěný bosík s vpravdě nevrlou náladou a nabroušeným mečem...

Re: Smrt po logu

Posted: 19:02 02. Feb 2012
by kucik
Uložení pozice (polohy) je databázová věc. Zatímco filesystémové ukládání je občas nespolehlivé (nwn se občas nechce), uložení pozice by nemělo trpět neduhy typu občas jo a občas ne.
Proto pokud se to skutečně neuloží, popiš co přesně jsi zmáčknul pro uložení.

Re: Smrt po logu

Posted: 20:02 02. Feb 2012
by Silvaner01
Já odlogovávám teda napřed přes duši, ještě to potvrddím přes řemeslncký deník,
nikdy dál neteluju, nečekám, neprocházím lokace, nebo to jinak nejistím
a nikdy se mi nestalo, že bych se objevil jinde....
To jen kdyby někdo chtěl takhle, zatím mám 100% úspěšnost.

Re: Smrt po logu

Posted: 21:41 02. Feb 2012
by -darkvision-
Silvaner01 wrote:Já odlogovávám teda napřed přes duši, ještě to potvrddím přes řemeslncký deník,
nikdy dál neteluju, nečekám, neprocházím lokace, nebo to jinak nejistím
a nikdy se mi nestalo, že bych se objevil jinde....
To jen kdyby někdo chtěl takhle, zatím mám 100% úspěšnost.
To bude ale tím že stojíš stále na místě.
Podle mě je prostě problém v tom, jak se furt někam běhá, kor když má člověk haste. Tak se to nestihne spravně ulozit.

Ja davam alespon 3x /pc soul a jeden přechod a cajk.

Re: Smrt po logu

Posted: 21:55 02. Feb 2012
by J.F.Payne
Před odlogem dvakrát za sebou uložím přes duši, zatím 100% úspěšnost.

Re: Smrt po logu

Posted: 21:04 10. Feb 2012
by Aulus
Právě jsem se logl a dostal jsem smrt od Thalie. Nechápu, čím jsem se provinil.

Než jsem minule odlogl, tak jsem zemřel, ale počkal jsem si, dostal jsem se do pekla a pak přes ďábla zpět na povrch. Ubralo mi to i zkušenosti, hodilo o level níž. Hned po nalogování jsem ležel před tím kostlivcem mrtev a už jsem zase v pekle.

Prosím o vysvětlení, případně o zásah,
Aulus

Re: Smrt po logu

Posted: 21:38 10. Feb 2012
by Desmond
Aulus wrote:Právě jsem se logl a dostal jsem smrt od Thalie. Nechápu, čím jsem se provinil.

Než jsem minule odlogl, tak jsem zemřel, ale počkal jsem si, dostal jsem se do pekla a pak přes ďábla zpět na povrch. Ubralo mi to i zkušenosti, hodilo o level níž. Hned po nalogování jsem ležel před tím kostlivcem mrtev a už jsem zase v pekle.

Prosím o vysvětlení, případně o zásah,
Aulus
Pravděpodobně se ti neuložila postava ve chvíli, kdy už jsi byl zpátky na povrchu. Je dobrým zvykem si postavu manuálně uložit před odlogem přes "/pc duse" nebo "/pc soul". Projdi znovu přes Astarota a udělej si screen s výpisem ztracených expů. Nějaké hodné DMko se tě pak jistě ujme a expy ti nahradí. Pokud se dnes dostanu do hry, vyřeším to sám.

Re: Smrt po logu

Posted: 21:46 10. Feb 2012
by Aulus
Díky moc, příště si postavu uložím, ale vážně jsem doteď netušil, že se to takhle dělá. Přečetl jsem si to až tady na fóru.

Pro někoho hodného, kdo mi vrátí expy - foto zde:

Re: Smrt po logu

Posted: 17:27 11. Feb 2012
by Aulus
Ta věc s nahrazením zkušeností nijak nespěchá, chápu že DM nemají čas vždycky. Spíš se chci zeptat, jestli mám napsat o pomoc někomu konkrétnímu nebo ta stačí tady, jak jsem to už udělal. :wink:
Díky, Aulus

Re: Smrt po logu

Posted: 17:50 12. Feb 2012
by Bruciacullo
NAVRÁCENO