Page 1 of 5

Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 10:58 10. Apr 2012
by Rejty
Šestý velký letní sraz Thalie 2012


Termín konáni: 27. - 29. července 2012

Místo konání: Tábořiště na Úterském potoce u Bleska


Sraz se bude tradičně konat na louce nedaleko Úterského potoka u Konstantinových Lázní. Kdo neví, kde to je, tak je to směrem od Plzně na Karlovy Vary. Louka je domluvená s hajným. Bude připraven přístřešek v případě nepřízně počasí. Poblíž je také vojenský bunkr upravený jako srub, takže zájemci mohou přespat i tam. Na celý víkend je připraven bohatý program a soutěže o hodnotné ceny. Hřebem celého víkendu bude návštěva opravdového a nefalšovaného hostince U Krkovičky!!! :twisted: Kdo by nevěděl, oč se jedná, stačí navštívit Ivory. :wink:


Jedou:

- Rejty, Fredy, Molly, Berserk +1, Igor, Awadar, Theogil, Kucik +1, Fox, Groll, Sobik, Sváča +1, Rudi +1, Miell + KaTo + 2, Melvik

ti, co jsou modře, už mají zaplaceno
zeleně - nechtějí jídlo


Neví:

-

Nejedou:

-

Napište pls všichni, kteří přijedete! Ať v tom máme přehled. Díky!

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 11:04 10. Apr 2012
by Rejty
Kdy, kde, jak:

Začátek:

Sraz se uskuteční na louce u Bleska nedaleko Konstantinových Lázní. Najít místo vám pomůže mapa. Tábořiště se nachází v přírodní rezervaci Úterského potoka. Přijíždět můžete 27. 7. 2012 (pátek) od 17:00, oficiální zahájení akce bude v 18:00. Účastníci se na místo dopraví buďto vlastním vozem a nebo se dá dojet i vlakem do Konstantinek, kde by vás někdo vyzvedl. Kdyby byly nějaké nejasnosti, tak se mi ozvěte na ICQ.

Konec:

Akce končí v neděli 29. 7. 2012 někdy odpoledne (cca. odhaduji kolem druhé hodiny). Bude možnost zůstat i déle, ale někteří to budou mit domů daleko, tak aby měli dostatek času na návrat domů.


Výbava:

Jidlo:

Jídlo si vezme každý s sebou, co uzná za vhodné. Na pátek večer bych doporučoval něco na opečení na ohni (buřty nebo klobásy). Potom snídani a oběd na sobotu, večer bude tradiční grilování u krkovičky. Přes den je možno si zajet na oběd do nedaleké vesnice. Na neděli si vemte snídani a oběd.

S sebou:

Jak už tu padlo tak spacák, karimatku / celtu a stan. Dále oblečení a obuv do přírody. Doporučuju si taky vzít repelent, komáři a jiný hmyz dokaží být opravdu otravní. Pláštěnka snad nebude potřeba, ale pro jistotu si ji vemte.

Speciální výbavou bude výzbroj. Každý si bude muset vyrobit nějakou zbraň, aby se mohl účastnit připravených aktivit. Nejjednodušší je si vyrobit meč z hokejky, štít z desky či prkem, řemdih (pomocí rukojeti z klacku, do které provrtáte díru a přivážete na provaz tenisák obalený molitanem či vatou a látkou. Meče potáhnete miralonem (což je taková izolace na trubky, tj. z podobnýho materiálu jako je karimatka). Ať už zbraň bude jakákoliv, musí byt dostatečně obalená, abyste nikoho neporanili. Kontrola zbraní bude provedena přímo na miste. Doporučeno je vzít si pracovní rukavice, abyste neměli odřené prsty. Středověký kostým a nebo oblečení v duchu Thalie je vítané.

Kdyby si někdo s výrobou neveděl rady, tak ať kontaktuje na ICQ mě.


Ubytování:

Spí se na louce, buď ve vlastním stanu nebo v připraveném přístřešku z plachet. Vemte si spacák, karimatku nebo celtu. Je tu ještě moznost domluvit spaní v penzionu v Konstantinkách, cena je cca. 250 Kč na osobu za noc. Doprava do místa ubytování je vlastní. Autem je to tam čtvrt hoďky a pěšky tak hoďku.


Program:

Aktivity:

Bude připravený program na celý víkend. Těšit se můžete na výstup na zříceninu hradu Falknštejn či Gudštejn, rytířský turnaj, bitvu a jiné zábavné aktivity. Nebyl by to sraz Thalie, kdyby chyběla všemi dobrodruhy oblíbená hospůdka u Krkovičky.

Večer u Krkovičky:

Hospůdka se nachází v Konstantinových Lázních. Pěšky je to hodinka cesty a autem něco kolem čtvrt hodinky. Na sobotu večer tu budou zamluvena místa a připravené grilování na zahrádce. Pivo zde toci chodovar, gambrinus 10, prazdroj 12, kozel světlý/černý a pak ještě nějaké lahváče a nealko pivo pro abstinenty :roll:. K dispozici bude i sud, ze kterého si budeme točit. Hostinským se pro celý večer tradičně stává Rejty. 8)

*Změna programu vyhrazena.*


Celková cena včetne večeře je *250* Kč. Peníze posílejte na účet napsaný níže a nebo osobně Rejtymu.

*Edit 1: Kdo nechce jídlo, pošle jen 100 Kč.

Číslo účtu: 217801159/0300. U příspěvku uveďte své jméno nebo nick ze hry. A to nejpozději do 15. července, protože pak to tam jedu natvrdo domluvit.


Těší se na Vás Rejty a celá Thalie!


Skupina na Facebooku: http://www.facebook.com/events/196626560449436/


*Edit 2:

Rozměry zbraní

Jednoruční meč - 90cm

Obouruční meč - 120cm

Jedenapůlruční meč - 100cm

Jednoruční sekera - 90cm

Obouruční sekera - 110cm

Válečné kladivo - 90cm

Palcát - 90cm

Řemdih - 40 + 35 cm (toporo + provaz s koulí)

Dýka - 40cm

štít (kruhový) - průměr 55 cm

Pokud chcete bojovat se dvěmi zbraněmi (jdou vždy jen dvě jednoručky) tak je maximální součet 130 cm (tzn. že jeden meč bude mít např. 70 cm a ten druhý 60).


*Edit 3:

Jak trefit na sraz
photter wrote:přesnější lokalizace:
silnice Plzeň - Vary (20, E49)
mezi Úněšovem a Bezvěrovem odbočit doleva na Konstantinovy Lázně (silnice 201)
neuhejbat, dokud silnice nekřižuje úterský potok v místě zvaném
starý mlýn - je to poslední bod, do kterýho je na mapě silnice (49°53'19.878"N, 13°1'6.331"E)
tam je třeba se rozkoukat a najít polňačku údolím Útrerskýho potoka po proudu - je to maličko offroad
sledovat polňačku cca 1,5 km, čumět doleva na louky a pokud by tam stála zřícenina srubu, může to bejt vono
srub - 49°52′55.48″N 13°01′43.26″E
pokud dojedete ke skupině stavení (Hlaváčkův mlýn), přejeli ste a vraťte se kousek
a přikládam mapy

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 11:12 10. Apr 2012
by Rejty
Několik fotek z minulých srazů...

* Více fotek zde http://thalie.pilsfree.cz/srazy-a-setkani-167.htm

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 11:17 10. Apr 2012
by Rejty
Odemčeno! Můžete se začít hlásit! Neúčast nepřípustná!

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 12:19 10. Apr 2012
by Molly23
Mollyšák se hláší!!! To abych se pustil do Bohdanova oblečku :). PS: Jídlo samozdřejmě chci!

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 12:42 10. Apr 2012
by Miell
Já ještě nevím na jak dlouho.. ale ukázat se chci :ewink: Ale budu to muset dát i s přítelíčky :biggrin:

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 14:37 10. Apr 2012
by Pajule
Hmm 21. - 28.7 mam LTV v Mlékojedech..:D takže hm tradičně nedojedu :D ale za rok třeba už jó, to bude řidičák :twisted: (snad)

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 17:25 10. Apr 2012
by Amber
Škoda. :roll: Já a Aulus jsme od 13. akorát do 29. července ve Skotsku/Irsku, bohužel...

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 20:01 11. Apr 2012
by Lord_Berserk
Dorazim

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 10:10 04. May 2012
by Theogil I
Trpasličí dvoujpěch taky.

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 10:47 16. May 2012
by Sobik
Opět dorazím. :)

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 16:49 20. May 2012
by Sobik
Jo a můžu vzít vodní dýmku, byl by o ní zájem?

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 17:23 20. May 2012
by Molly23
Sobik wrote:Jo a můžu vzít vodní dýmku, byl by o ní zájem?
Byl! Já bych taky mohl vzít, ale jak to bude s tabákem nevim nevim, uvidíme dle financí :D

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 17:36 20. May 2012
by Sobik
Molly23 wrote:
Sobik wrote:Jo a můžu vzít vodní dýmku, byl by o ní zájem?
Byl! Já bych taky mohl vzít, ale jak to bude s tabákem nevim nevim, uvidíme dle financí :D
Největší problém... Nejede někdo náhodou ještě před srazem do Egypta? :D

Re: Šestý velký letní sraz Thalie 2012

Posted: 19:24 20. May 2012
by Rejty
Nějakej tabák můžu vzít s sebou, pokud na to nezapomenu... :D