Page 1 of 17
Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 09:32 16. Apr 2012
by Shaman88
Zde prosím diskutujme o příspěvcích k daným povoláním, ať nespamujeme ten topic.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:11 16. Apr 2012
by Nalkanar
Jen naivní dotaz k dexařovi mnichovi - expertízy nemají smysl?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:28 16. Apr 2012
by Prasokralik
jistě že mají
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:32 16. Apr 2012
by Shaman88
Samozřejmě že mají, ale nejsou nutné.
Efektivní používání expertízy je trošku vyšší liga. Mnich nemá tak velké ab proto nepovažuju expertízu za nutnost, ale můžu to tam dopsat protože jsem u mnicha moc featů nenapsal....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:36 16. Apr 2012
by Nalkanar
No hlavně... s expertízou je pak nutná vyšší inteligence a to trošku mění ten build no.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:37 16. Apr 2012
by Prasokralik
Mnich má 6 útoků za kolo, s haste 7. To uvažuju mnicha s jednou kamou, pěstma, s dvěma kamama jich může mít 9. Takový mnich co si zapne vylepšenou expertízu má v duelu s většinou bojových povolání jasně navrch, protože v momentě, kdy se soupeři trefují jen při hodu dvacky, hádejte komu těch dvacek padne víc?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:43 16. Apr 2012
by Shaman88
Samozřejmě jenže s kamama máš výrazně menší dmg než s rukavicema a jen 2 útoky méně.
Takže sice trefíš na 20 ale koušeš...
Ale hlavně jak píše Nalk musel bys dát další 3 body do intu které by ti někde chyběli.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 10:51 16. Apr 2012
by Prasokralik
nepamatuju si, že by monkové shledávaly 14 bodů v inteligenci jako zbytečné
a to pořád patřili k top povoláním, alespon na demoně, a jet to bez expertízy? hmmm...
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:01 16. Apr 2012
by J.F.Payne
Expertise bych doporučil připsat (nepovinně) i k paladinovi, protože s ní a s božským štítem dotáhne paladin své AC až do nebeských výšin - nejen v partě pak může fungovat jako hodně efektivní tank.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:04 16. Apr 2012
by LDamian
Co vylepšená omračující pěst u mnicha? Kombinace dex/wis. Zkoušel to někdo?
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:25 16. Apr 2012
by KaTo
LDamian wrote:Co vylepšená omračující pěst u mnicha? Kombinace dex/wis. Zkoušel to někdo?
...co vím, tak Azhael tuto mnichovu vychytávku používal pravidelně

místo podání ruky a pozdravu "Dobrý večer". Začínal povětšinou "podáním" pěsti a slovy "Polib vlajku (eee...nebo tak něco

)!"
Jinak co se týká NPC, tak na Thalii mají (ty lepší) NPC poměrně "imba" save, takže si to chce okoučovat na která to má cenu (aspoň) zkusit a na které ne.
Jedna "drobná" nevýhoda pěsti je, že se musí "trefit" přes AC soupeře, což u mnicha s nízkým AB je...nepříjemné. Mnou zmiňovaný Azík to řešil lektvarem co mu AB boostoval.
K výhodám rukavic nad kamami na Thalii(!) patří fakt, že rukavice co se nyní šijou (+dmg z mnišských pěstí) jsou hooooodně dobré ve srovnání s kamami z craftu.
Kamy by možná (nemám to ověřené a nevím zda to v stávajícím craftu platí) měli vyšší efekt, poud by za mnichem stál čaroděj + lektvary na kamách (svého času se sčítaly, ale nevím zda to platí i teď). Ale to je "krátkodobé" řešení...holé rukavice jsou "pořád".
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:29 16. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Monk:
sila 8(10,12) dex19(18) con12 int13(14) wis12(14) char8(10)
utoky v obrane bych nevynechaval, zadna vyssi liga to neni, nauci se je pouzivat kazdej kdo umi kliknout prstem na mys.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:32 16. Apr 2012
by zachy
rukavice mají ovšem oproti kamám celkem velkou nevýhodu:
nemůže na nich být ostrost ani jakýkoli potěr elementy

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:37 16. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
zachy wrote:rukavice mají ovšem oproti kamám celkem velkou nevýhodu:
nemůže na nich být ostrost ani jakýkoli potěr elementy

A jelikoz je monk narocnej na vlastnosti, davaji ti kamy moznost mit rukavice s dexou nebo silou.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 12:34 16. Apr 2012
by Shaman88
Upraven paladin a monk - upraveny vlastnosti na ty co tu dal majky, u všech přidáno doporučení na útok v obraně.
Co se týká těch kam, hodně npc na thalii má různá pohlcení, myslím si že je vhodnější mít větší dmg v méně útocích. Navíc použití dvou zbraní snižuje AB, které už ani tak nemá mnich závratně vysoké.
Uvažuju zda tam mám hodit svůj pokec o trpasličím obránci, abyste mi neutrhli hlavu
