Page 1 of 1

Bonus do záchranných hodů

Posted: 14:56 06. May 2012
by xxxMajkyxxx
Máte někdo ponětí jak se počítají univezalní bonusy do +20cap záchran? Počítá se univerzální +1 bonus jako +1 do capu nebo jako +3 za kazdou záchranu?

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 15:09 06. May 2012
by Caehan
Já myslím, že se cap na savy počítá pro každý save zvlášť - to proto, že si nedokážu představit, jak by systémově zvládnuli druhou variantu - tzn. poku máš +7 na Fort, +7na Will a +7 na Reflex, potom kterej save by se měl teda snížit, aby to odpovídalo maximu +20 na savy... ale kdo ví, třeba zase NWN nechápu.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 15:19 06. May 2012
by Prasokralik
každý typ si to počtá zvlášť

a jen abych tě naštval, sacred def z thorma se taky započítává do cap

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 17:18 06. May 2012
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote: a jen abych tě naštval, sacred def z thorma se taky započítává do cap
To vim :)

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 19:57 07. May 2012
by Bahnak
Každý bonus zvlášť do zmíněného stropu.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 23:01 07. May 2012
by xxxMajkyxxx
A jak je to se spellcraftem? Hadam ze naklikne zakladni body se do +20capu nepocitaji, ale co bonusy z itemu a inteligence?

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 08:17 08. May 2012
by Bahnak
Wiki:
Note that there is a +20 cap to bonuses to saving throws. Spellcraft, the champion of Torm's Sacred Defense, and any other saving throw bonuses (such as from spells or items) count toward the +20 cap (though spellcraft only counts towards saves versus spells while other bonuses may apply to all saves). Therefore, having more than 100 spellcraft is useless for the purpose of saves versus spells (since the bonus only goes up to +20) -- and less if they have other bonuses. For example, with 20 levels of champion of Torm (which gives +10 saves), anything over 50 spellcraft will not help.
The modifier to saving throws against spells does not help against most spells with a duration, such as storm of vengeance, grease, and combust.
Jinými slovy, prostě více než +20 nad základní záchranné hody (zvýšené o bonus za uplatňovanou vlastnost) nedáš.

Maximálně můžeš papat featy na zvýšení záchranného hodu které se do +20 CAPu nepočítají, například iron will, epic will apod...

A když mi pošleš po PM co že to chceš stavět a proč to vlastně řešíš, tak ti rád pomůžu s dostavbou.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 17:25 09. May 2012
by xxxMajkyxxx
Tak jsem s temi savy a pohral a vysledek je takovy, ze kazdy save ma svuj vlastni +20cap, tedy celkove je maximalni bonus do vsech savu +60 s tim ze u jednoho nejde prekrocit cap+20.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 18:06 09. May 2012
by Prasokralik
o tom tu celou dobu mluvíme plha (by kucik thx)

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 18:06 09. May 2012
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote:o tom tu celou dobu mluvíme plha (by kucik thx)
Tak to jsem to z tech odpovedi nejak nepobral :lol:

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 18:12 09. May 2012
by Prasokralik
xxxMajkyxxx wrote:
Prasokralik wrote:o tom tu celou dobu mluvíme plha (by kucik thx)
Tak to jsem to z tech odpovedi nejak nepobral :lol:
Prasokralik wrote:každý typ si to počtá zvlášť
Bahnak wrote:Každý bonus zvlášť do zmíněného stropu.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 18:17 09. May 2012
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote:
xxxMajkyxxx wrote:
Prasokralik wrote:o tom tu celou dobu mluvíme plha (by kucik thx)
Tak to jsem to z tech odpovedi nejak nepobral :lol:
Prasokralik wrote:každý typ si to počtá zvlášť
Bahnak wrote:Každý bonus zvlášť do zmíněného stropu.
kkthx :wink:. Jenze z odpovedi bahnaka vyplyva ze kazdy zvlast do stropu 20, jenz byl zminen....teda, tak jsem si to prebral.

Re: Bonus do záchranných hodů

Posted: 19:04 09. May 2012
by Bahnak
však jo
Výdrž max +20
Vůle max +20
Reflex max +20

Dokupy +60

Počítají se itemy, proti kouzlům bonus z čarozpytu a případné kraviny jako bonusy u Chotíka.