Page 1 of 5

Měňavec

Posted: 14:19 20. May 2012
by XŠevyX
Zdá se mi, že se to tady už někdy řešilo ale nemohl jsem najít ten správný topic.....

Jednoduše, přál bych si aby měňavec měl možnost změny hlavy v průběhu hry. Myslím to třeba tak, že když by měňavec dosáhl epicu, dostal by do inventáře předmět podobný PC hůlce emocí nebo duše, který by při použití vyvolal nabídku změny hlav, jak je tomu při zakládání postavy.
Rozhodně by to bylo zajímavější a ono když už se dokáže měnit v obrovskou krávu s bitevní sekerou, tak proč by na sebe nemohl vzít podobu nějakého jiného muže. Podle mě by pak měňavec nabyl více popularity, jelikož by bylo možné hrát více postav v jedné..... Například takového eviláka měňavce by bylo těžko dopadnout, kdyby se neznala jeho pravá tvář, tak by vlastně využil naplno svých epických zkušeností a schopností. :)

Re: Měňavec

Posted: 22:47 20. May 2012
by Shaman88
Nejlepší by bylo kdyby se měnavec mohl proměnit v cokoli co potká - ne jen v podoby, které ani na thalii nejsou....

Re: Měňavec

Posted: 23:24 20. May 2012
by Thenesen
nahodou ten napad s menici hlavou je velice dobrej...

Re: Měňavec

Posted: 23:29 20. May 2012
by J.F.Payne
Jojo, obecně je to skvělej koncept. A dala by se tím mnavci do rukou hodně, hodně silná "zbraň". Já bych byl pro - a taky pro víc podob, jak píše Shaman. Domácí zvířata (koně, krávy), a víc ras a potvor z těch, které se na Thalii vyskytují.

Re: Měňavec

Posted: 23:51 20. May 2012
by Nalkanar
Nápad dobrý. Ale v tomto ohledu bych přidal myšlenku:
zachy wrote:Nedostatek eviláků :(
Chybí eviláci, PKčka co si za dva týdny naženou epica a masakrují lowíky, to nemá moc smysl. ;) Takže nějak výrazně pletichařit, intrikařit a tak podobně.

Re: Měňavec

Posted: 00:03 21. May 2012
by G-ladiator
Jak to souvisí s měňavcem?

Re: Měňavec

Posted: 00:06 21. May 2012
by Caehan
G-ladiator wrote:Jak to souvisí s měňavcem?
To jsi tomu moc nedal, když jsi nedočetl první příspěvek do konce.

(rejpy-rejp :D)

Re: Měňavec

Posted: 00:08 21. May 2012
by Nalkanar
G-ladiator wrote:Jak to souvisí s měňavcem?
Vzhledem k tomu, že se tu mluví o využití u eviláků především (autor myšlenky to především nadhodil), tak jsem v té myšlence pokračoval.
Pokud jde totiž jen o to, aby vzniklo povolání, které může bez rizika killovat ostatní a nikdy ho nikdo neodhalí, bude si chodit po městě bez problému atd., tak to myslím vede akorát k něčemu dost špatnému ;).

Pochopil? :)

Re: Měňavec

Posted: 00:10 21. May 2012
by G-ladiator
Teď už ano. Díky.

Re: Měňavec

Posted: 00:10 21. May 2012
by J.F.Payne
Mně by se líbilo, kdyby pravá podoba měňavce bylo takové to hnusné nehmotné něco jako ze Sapkowského :)) A proměny by byly všechno ostatní - a nějak (silným dispellem třeba, nebo nějakým RP epickým kouzlem s komponenty) by bylo možno měňavce do tý základní hnusný podoby vrátit :)) Ale to už je hodně veliká fantazie, co?

Re: Měňavec

Posted: 00:14 21. May 2012
by G-ladiator
To asi jo :D
Navíc zdejší měňavec není rasa jako u Spakowskiho, nýbrž získaná schopnost.

Re: Měňavec

Posted: 00:14 21. May 2012
by Amber
@ Ševy: Ten nápad zní vážně dobře, rozhodně by to bylo ve hře zajímavé. :) Zvlášť pokud by uměl napodobit třeba akorát ty tváře, které IC potkal... (nevím, jestli tohle myslel Shaman svým příspěvkem, ale asi spíš ne). Totiž že by se měňavci daná hlava do výběru "odemkla" jen pokud by se ji "naučil", čili ji mohl někdy vizuálně vnímat.
Ne že bych tušila jak zařídit něco podobného v praxi. :oops:

Re: Měňavec

Posted: 00:16 21. May 2012
by Caehan
J.F.Payne wrote:Mně by se líbilo, kdyby pravá podoba měňavce bylo takové to hnusné nehmotné něco jako ze Sapkowského :)) A proměny by byly všechno ostatní - a nějak (silným dispellem třeba, nebo nějakým RP epickým kouzlem s komponenty) by bylo možno měňavce do tý základní hnusný podoby vrátit :)) Ale to už je hodně veliká fantazie, co?
Něco jako phasm z D&D? (statistiky)

Re: Měňavec

Posted: 00:17 21. May 2012
by G-ladiator
No, Amber, vzhledem k omezenému počtu hlav může jeden a ten samý model hlavy představovat dva velice odlišné obličeje.
Shaman měl nejspíš na mysli spíše proměny v různou zvěř a monstra.
EDIT @ Caehan: Tuším, že u Sapkwoskiho byli humanoidní, ale takoví... těstovití :D A nemohli se měnit v předměty.

Re: Měňavec

Posted: 00:20 21. May 2012
by Caehan
No, s těma 0 body v blafování a min-maxovanou charismou (na osm; jen připomenu, že je to v D&D primárně psychická vlastnost, takze se s proměnou nezmění) docela pochybuji, že by jim to kdokoliv spolknul...

Edit: Abych jenom nebrblal, nápad zajímavej :)