Page 1 of 2

Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:04 21. May 2012
by Krysak
Zde je můj problémek:
Tohle jsem poslal na město potom, co muj prcek dostává pravidelnou sodu od místního rozhlasu:
Dobrý den,
nejsem z Holic, ale můj syn a jeho matka tam trvale pobývá. Můžete mi
prosím řici, proč uvádíte hlášení, nahranými ranami do kolejnice?
V době, kdy hlásíte mnohdy své reklamní spoty, nikoliv informace
veřejně prospěšné, můj syn spí v kočárku před domem. Co myslíte, že se
stane, když kousek od něj začne kdosi mlátit vydávat vysoce impulzní
hluk? Myslím, že stojí za zamyšlenou změnit znělku na klasické, které
jsou využívané běžně v okolí. Druhou variantou je uvádět Vaše komerční
sdělení výstřelem z děla, aby se nestalo, že někdo bude při Vašem
hlášení spát spánkem nevinného ročního děcka.

S pozdravem a přáním zdravého rozumu,

máte nějaký nápad jak donutit město, aby mělo úctu i ktěm, co po obědě spí? Mimochodem komerční reklamy s kolejnici v Holicích jedou skoro stejně často jako reklamní spoty na Nově.
Díky:)

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:15 21. May 2012
by kucik
Odstranit tlampač.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:16 21. May 2012
by Absinthorix
Tý jo, to tě i s dítětem dost lituju :?

Ty kolejnice mají nejspíš proto, že na ně nebude (dle jakéhosi nového zákona, který to zakázal) autorské právo, narozdíl i od sto let starých tradičních dechovek. Jak je donutit, to netuším, ale máš mou soustrast.


Jediné co mě tak napadá konstruktivního, je rozbít amplion kamenem... ale ne tak brzo po tom co jsi poslal ten dopis

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:20 21. May 2012
by kucik
Absinthorix wrote: Ty kolejnice mají nejspíš proto, že na ně nebude (dle jakéhosi nového zákona, který to zakázal) autorské právo, narozdíl i od sto let starých tradičních dechovek. Jak je donutit, to netuším, ale máš mou soustrast.
U nás to řešili tak, že nechali někoho v místní lidušce složit šílenou kakofonii zvuků, kterou uvádí a zakončují každé hlášení. Jó holt autorskej zákon :)

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:21 21. May 2012
by KaTo
Postupoval bych takto, po bodech:
1) slušná žádost (tj. něco takového, co jsi už poslal) o změně.
2) osobní účast na veřejném zasedání obecního zastupitelstva a přednesení svého přání o změně.
3) odstranění tlampače/ů nebo přerušení "kabelu" k tlampači. Záleží na kreativitě tlampačoutišovatele. - a tady bacha na udavače (rozumněj sousedy). Trochu do některých zastupitelstev vidím a divil by ses, kdo všechno je koho a za co schopen udat.
4) fyzická inzultace do "kolejnice" zainteresovaných lidí.

edit: Hygienické normy existují i na hladinu hluku, zvláště v "obytné" části.
Takže vyšší "legální" lvl je posunout se do roviny žaloby obecního úřadu. Pro začátek bych tohle použil jen jako "možnost" vydírání...ee...argumentace, pokud by Zastupitelstvo po slušné žádosti o změně nehodlalo ustoupit.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:29 21. May 2012
by kucik
Upozorňuji, že tlampače používají zpravidla napětí 100V (kvůli minimalizaci ztrát na vedení). Doporučuji brát na to zřetel při stříhání drátů.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:29 21. May 2012
by J.F.Payne
Napadá mě z hlavy tohle:

Napsat jim (obci) stížnost spojenou s výzvou aby se zdrželi závadného stavu, který spočívá v obtěžování tvých rodinných příslušníků nad míru přiměřenou poměrům a který popíšeš a zároveň jim sdělíš, jaké řešení navrhuješ. Vyčkáš odpovědi. Pokud nevyhoví, zkus se obrátit na soud, aby určil, že se obec při výkonu svých práv musí zdržet tohohle závadného jednání.

Je taky možné, že ten hluk překročuje nějaké hygienické normy dané zákonnými předpisy. Pokud překračuje určitou hladinu DB, určitě bych to stížnosti/výzvy uvedl, případně pak i do žaloby.

A pak, pokud tahle záležitost vadí více lidem, udělat stížnost hromadnou.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:31 21. May 2012
by Bahnak
Hm, postupoval bych takto:
1) Nikam nic neposílat, s nikým nic neřešit, s nikým nemluvit a tvářit se nezaujatě.
2) Pod rouškou noci zmíněný tlampač rozflákat na co nejmenší kousky. Ideálním nástrojem je dřevorubecká sekera na neželezném toporu, kladivo, co největší šutr v dohledu.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:33 21. May 2012
by J.F.Payne
Tady je vidět nejlíp rozdíl mezi zákonným a chaotickým přesvědčením :))

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:35 21. May 2012
by G-ladiator
Zaseknout zvonky na domech městského zastupitelstva.

Blbé na těch legálních psotupech je, že trvají děsivě dlouho.

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 16:42 21. May 2012
by Krysak
1. Ochrana před hlukem vyplývá ze zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.
2. Precize je Nařízení vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací.

Hluk mám už změřen, ale díky době expozice, kdy se vše přepočítává na ekvivalent 8 nejhlučnějších hodin mi těsně utíkají z porušení limitů.

nadějí mi je §12:
(3) Hygienický limit ekvivalentní hladiny akustického tlaku A, s výjimkou hluku z leteckého provozu a vysokoenergetického impulsního hluku, se stanoví součtem základní hladiny akustického tlaku Aeq,T
se rovná 50 dB a korekcí přihlížejících ke druhu chráněného prostoru a denní a noční době podle přílohy č. 3 k tomuto nařízení. Pro vysoce impulsní hluk se přičte další korekce -12 dB. V případě hluku s tónovými složkami, s výjimkou hluku z dopravy na pozemních komunikacích a dráhách, a hluku s výrazně informačním charakterem se přičte další korekce -5 dB.

Pokud by hygiena akceptovala, že nárazy kovu o kov jsou vsoce impulzním hlukem, umlčím je provždy. V metodické příručce vydané NRL je uvedeno, že příkladem jsou nárazy vagónu při šibování vlaků, nárazy kov o kov a podobně. no uvidíme.

Jinak asi nejlůepší řešení je Kucíko-Bahňákova noční akce :).

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 20:32 21. May 2012
by Pajule
Tyjo u nás rozhlas je taky a děti žijou a spí normálně :) dobrý řešení (dle mě nematky) je odjet s děckem někam pryč v době kdy rozhlas jede

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 20:36 21. May 2012
by Prasokralik
nebo svolat hráče thalie na demonstraci...

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 21:29 21. May 2012
by Krysak
Pajule wrote:Tyjo u nás rozhlas je taky a děti žijou a spí normálně :) dobrý řešení (dle mě nematky) je odjet s děckem někam pryč v době kdy rozhlas jede
U vás se taky uvádí hlášení mlácením do kolejnice na maxímální výkon repráků? Tak alespon v tom nejsme sami;)

Re: Prosba jak donutit úřad zastavit akustickou tyranii

Posted: 22:12 21. May 2012
by Pajule
ne u nás je taková divná strašně dlouhá znělka, je dost uchylná a připomíná mi to nějakej zvuk z blázince na víc to zní ozvěnou, jak se to nese ze všech těch hlásíčů co sou po celé obci takže je to žůžo labůžo