Page 1 of 1

Povídky...

Posted: 17:23 27. May 2012
by Thuereg
nechci se chlubit, ale já se hrozně rád chlubim:D takže snad se to bude někomu líbit.
http://piste-povidky.cz/profil/Theureg

Re: Povídky...

Posted: 17:43 27. May 2012
by KaTo
Thuereg wrote:nechci se chlubit, ale já se hrozně rád chlubim:D takže snad se to bude někomu líbit.
http://piste-povidky.cz/profil/Theureg
Nejsem zrovna fajnšmekr v češtině, ale... *po chvilce čtení nasadí Grammar Nazi uniformu* ...hlavně shoda podmětu s přísudkem se tam vyskytuje, či spíše nevyskytuje, ve větším než malém množství (konkrétně ti dělá problémy ženský rod a s ním se pojící tvrdé Y). Nech si to prosvištit od někoho (třeba Amber :lol: ) kdo ty pravidla ovládá.
*dočte, pokývne autorovi*
Povídečky jsou...jaké jsou :mrgreen: a ty hrubky je strhávají níž :( .

Re: Povídky...

Posted: 19:30 27. May 2012
by Aulus
KaTo wrote:... Nech si to prosvištit od někoho (třeba Amber :lol: ), kdo ta pravidla ovládá.
*dočte, pokývne autorovi*...
Korektury musí být, to je jasné. :mrgreen: 8)

Re: Povídky...

Posted: 21:00 27. May 2012
by KaTo
Aulus wrote:Korektury musí být, to je jasné. :mrgreen: 8)
Ja wohl, mein Herr!
Sieg Grammar!! :twisted: :lol: :lol:

Re: Povídky...

Posted: 21:34 27. May 2012
by Absinthorix
KaTo wrote:
Aulus wrote:Korektury musí být, to je jasné. :mrgreen: 8)
Jawohl, mein Herr!
Sieg der Grammatik!!! :twisted: :lol: :lol:
Jawohl píšeme dohromady, vítězství gramatice skloňujeme a dva vykřičníky působí divně.