Povídky...
Posted: 17:23 27. May 2012
nechci se chlubit, ale já se hrozně rád chlubim:D takže snad se to bude někomu líbit.
http://piste-povidky.cz/profil/Theureg
http://piste-povidky.cz/profil/Theureg
Nejsem zrovna fajnšmekr v češtině, ale... *po chvilce čtení nasadí Grammar Nazi uniformu* ...hlavně shoda podmětu s přísudkem se tam vyskytuje, či spíše nevyskytuje, ve větším než malém množství (konkrétně ti dělá problémy ženský rod a s ním se pojící tvrdé Y). Nech si to prosvištit od někoho (třeba AmberThuereg wrote:nechci se chlubit, ale já se hrozně rád chlubim:D takže snad se to bude někomu líbit.
http://piste-povidky.cz/profil/Theureg
Korektury musí být, to je jasné.KaTo wrote:... Nech si to prosvištit od někoho (třeba Amber), kdo ta pravidla ovládá.
*dočte, pokývne autorovi*...
Ja wohl, mein Herr!Aulus wrote:Korektury musí být, to je jasné.![]()
Jawohl píšeme dohromady, vítězství gramatice skloňujeme a dva vykřičníky působí divně.KaTo wrote:Jawohl, mein Herr!Aulus wrote:Korektury musí být, to je jasné.![]()
Sieg der Grammatik!!!![]()
![]()