Page 1 of 2
Léčení umírajících
Posted: 23:53 27. May 2012
by Caehan
Už pdruhé se mi stalo, že jsem na někoho s mínusovými životy seslal cure minor wounds a ta postava nasledně zemřela. V jednom případě měla -9, což bych chápal, ale podruhé měl umíraící -3. Mohu poprosit o vysvětlení?
Re: Léčení umírajících
Posted: 09:00 28. May 2012
by D_E_K_A
Caehan wrote:Už pdruhé se mi stalo, že jsem na někoho s mínusovými životy seslal cure minor wounds a ta postava nasledně zemřela. V jednom případě měla -9, což bych chápal, ale podruhé měl umíraící -3. Mohu poprosit o vysvětlení?
Žeby bard přece jen nebyl dokonalý?
Nebo má ten tvůj sklony k nekromancii a jeho léčení funguje trochu jinak...

Re: Léčení umírajících
Posted: 09:09 28. May 2012
by J.F.Payne
Tož, asi nezbyde nic jinýho, než používat lékárničky

Re: Léčení umírajících
Posted: 09:39 28. May 2012
by Amber
D_E_K_A wrote:Caehan wrote:Už pdruhé se mi stalo, že jsem na někoho s mínusovými životy seslal cure minor wounds a ta postava nasledně zemřela.
Žeby bard přece jen nebyl dokonalý? ... a jeho léčení funguje trochu jinak...

Bardske leceni je dvojsecne, na nemrtve pusobi opacne. Doporucuju overit kamosovo datum spotreby.

PS: bard je dokonaly, ale jen v zenskem rode

Re: Léčení umírajících
Posted: 09:45 28. May 2012
by J.F.Payne
Amber, každé léčení na nemrtvé působí "opačně", tedy zraňuje je.
Re: Léčení umírajících
Posted: 09:53 28. May 2012
by Amber
J.F.Payne wrote:Amber, každé léčení na nemrtvé působí "opačně", tedy zraňuje je.

Zapni si smysl pro humor, Jone.
Re: Léčení umírajících
Posted: 10:11 28. May 2012
by KaTo
Btw - v proměně do nemrtvého (ovládá hraničář-mágové-vybraní klerici-shifter) zraňuje tyto proměněné postavy léčení kouzlem taky. A jako bonus navíc je ještě může epic klerik killnout skillem "Turn undeath"

.
Re: Léčení umírajících
Posted: 11:24 28. May 2012
by Absinthorix
A tady to vážně funguje?

Re: Léčení umírajících
Posted: 12:19 28. May 2012
by Caehan
Kdyby šlo o zabíjení nemrtvých, určitě bych o tom veděl, díky.
Takže kouzlama se umírající léčit nesmí?
Já oceňuju smysl pro humor... ale jenom skoro tolik, jako bych ocenil jednoznačnou odpověď, no tááák.

Re: Léčení umírajících
Posted: 12:20 28. May 2012
by zachy
Caehan wrote:Kdyby šlo o zabíjení nemrtvých, určitě bych o tom veděl, díky.
Takže kouzlama se umírající léčit nesmí?
Já oceňuju smysl pro humor... ale jenom skoro tolik, jako bych ocenil jednoznačnou odpověď, no tááák.

Požádej DM a nějakého dalšího hráče, kterého DM bude mrzačit a ty léčit. Třeba se najde chybka.
Re: Léčení umírajících
Posted: 19:24 28. May 2012
by D_E_K_A
zachy wrote:Caehan wrote:Kdyby šlo o zabíjení nemrtvých, určitě bych o tom veděl, díky.
Takže kouzlama se umírající léčit nesmí?
Já oceňuju smysl pro humor... ale jenom skoro tolik, jako bych ocenil jednoznačnou odpověď, no tááák.

Požádej DM a nějakého dalšího hráče, kterého DM bude mrzačit a ty léčit. Třeba se najde chybka.
Nebo požádej Azhaela, rád ti vypomůže

Re: Léčení umírajících
Posted: 19:47 28. May 2012
by Koninho87
Taky se mě to stalo u prastarých vlků.Měl jsem -2 a místo aby mě bard vyléčil tak mě poslal pěkně do podsvětí.
Re: Léčení umírajících
Posted: 20:21 28. May 2012
by KaTo
Mnooo...jako má to svojí IC/OOC logiku.
Jak se obecně ví - léčení kouzlem nemrtvé zraňuje.
Hrajete, hrajete jako "živí", najednou kritičák a rázem je tu postava se "zápornými" HP. Ani živá, ale ani mrtvá- a teď to přijde - NWN HC-RP AI volí mezi dvěma formami pro tento stav postavy "neživá" nebo "nemrtvá". Pokud usoudí, že postava je "nemrtvá", pak ji léčení kouzlem "dorazí". Pokud usoudí, že je spíš "neživá", léčení kouzlem vyléčí.
That´s all. Deal with it!

Re: Léčení umírajících
Posted: 23:15 28. May 2012
by -darkvision-
Caehan wrote:Už pdruhé se mi stalo, že jsem na někoho s mínusovými životy seslal cure minor wounds a ta postava nasledně zemřela. V jednom případě měla -9, což bych chápal, ale podruhé měl umíraící -3. Mohu poprosit o vysvětlení?
Na Thalii je tohle chyba. Nakupte si lékárny. Hlásilo se to tu někde půl roku zpátky a jak vidíš? Stále ta chyba je a kdo ví jak dlouho bude.
Takže na kouzla se nespoléhejte, ale nakupte si každej 10lékáren.

Re: Léčení umírajících
Posted: 23:25 28. May 2012
by Caehan
-darkvision- wrote:Caehan wrote:Už pdruhé se mi stalo, že jsem na někoho s mínusovými životy seslal cure minor wounds a ta postava nasledně zemřela. V jednom případě měla -9, což bych chápal, ale podruhé měl umíraící -3. Mohu poprosit o vysvětlení?
Na Thalii je tohle chyba. Nakupte si lékárny. Hlásilo se to tu někde půl roku zpátky a jak vidíš? Stále ta chyba je a kdo ví jak dlouho bude.
Takže na kouzla se nespoléhejte, ale nakupte si každej 10lékáren.

Dííííííííííííík
