Page 1 of 21

Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 18:15 28. May 2012
by zachy
9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:17 28. May 2012
by Molly23
zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
jop

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 18:21 28. May 2012
by G-ladiator
zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Souhlas.
Když si ale rýpnu, tak mi přišlo strašlivě divné SPOILER: Tyrionovo zranění
EDIT, SPOILER (v linku): Už vím proč, připomnělo mi to totiž tohle

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:21 28. May 2012
by Prasokralik
Jak prozaické. Buzna zachranuje buzny...

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 01:26 29. May 2012
by Maya
Děda Lannisterů tam nakráčel jak největší borec! :-D
Tyrion jako vždy skvělej :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 08:34 29. May 2012
by cyco
zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Ty Houndovo criticaly obourucakem byly dost :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 09:00 29. May 2012
by Krysak
V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.

Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i bez přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....

Co mne celkem překvapuje je odklon od rodiny Starků v příběhu směrem k Lannisterům, možná je to jen krátkodobé, protože byli Lannisteři na tahu, kdo ví. Ale celkem více než tato bitva mne zajímalo jak dopadne ambiciozní sebevrah ve Winterfallu.... Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....

Celkově musím serii hodnotit hodně vysoko na úrovni Římu I. Z hlediska výpravnosti tento seriál překračuje všechna má očekáváni a je nad rámec i očekávání běžných ačkových filmů. Diky HBO

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 09:12 29. May 2012
by G-ladiator
SPOILERY z knih (nijak velké)



Krysak wrote:V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.
Tady to tvůrci trochu zkonili. V předloze totiž Catelyn Jamieho pustí až poté, co se doví, že Bran a Rickon jsou "mrtví", a vidí v tom jedinou šanci jak zachránit své zbývající děti, Aryu a Sansu.
Ohař má pyrofobii vzniklou, jak jsi správně odhadnul, díky popáleninám, co utržil v minulosti.
Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i při přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....

Tady je nejspíš omezil rozpočet. Opět, v předloze na tuhle past padla tuším celá královská (Baratheon-Lannisterská) flotila nebo její velká část. Navíc Tyrion nechal zablokovat ústí řeky obřím řetězem, takže Stannisova flotila z velké části shořela.
Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....
Bitvy jsou drahé, proto je netočí. Na tenhle díl prý museli žebrat u HBO o dotaci navíc.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 09:35 29. May 2012
by Molly23
Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:26 29. May 2012
by Absinthorix
Jako všichni ostaní bys jí lízal střevíce, pokud by tě vůbec nechala :wink:
...ale pavoučnice to je dobrá, to uznávám


Co máte proti poušti? Na poušti je Jorah a ten je skvělej :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:32 29. May 2012
by de Aers
Dění na poušti, je nějaké nudné.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:34 29. May 2012
by Absinthorix
No jo no, destruktivně se tam emotuje, uznávám, ale stejně se i na to kouká hezky

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 11:01 29. May 2012
by Aulus
Tady je rozhovor tvůrců o bitvě (bez spoilerů). Ve zkratce - omezil je rozpočet a scénář k dílu napsal sám Martin (jako k jedinému zatím).

Mě teda nejvíc šoklo, že Stanis šel sám do boje v první linii. Jistě, je to dobré pro morálku, ale taky pro šíp v kebuli a konec bitvy. Mimo to, chlap s jeho charakterem (aspoň podle knížky), by tohle nikdy neudělal. Byl by vepředu, ale rozhodně by nenasazoval život tak lehkovážně. (u Tyriona je to něco jiného, ten totiž neměl jinou volbu)

Co se týká "prostoru ostatním liniím", tak se autoři seriálu hodně drží knihy, kde je taky několik kapitol po sobě věnováno nepřerušovaně bitvě. Stejně tak je pravda, že Dany a Jon mají ve Střetu králů (2. série seriálu) i podle knihy málo místa (jsou jenom dva z 8 nebo 9) a jejich vyprávění je od ostatního dění dosti odděleno. Je tedy jasné, že ho ani ve (zkrácené) seriálové verzi nemohou mít víc. Navíc je vše ještě trochu omezeno linií Roba Starka, o kterém se v knize mluví jen ve zmínkách (vyhrál bitvu, atd.), ale sám tam vůbec nevystupuje.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 11:06 29. May 2012
by Aulus
Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).
A co zvířátko Jamie Krasoň? :mrgreen:
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 11:38 29. May 2012
by pavad
Aulus wrote:
Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).
A co zvířátko Jamie Krasoň? :mrgreen:
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...
Více místa, více rozumu, více sympatií čtenáře a hlavně !Spoiler! méně končetin.
edit: Oni tedy i Cersei (dle mého) poněkud přetvořili - tak zoufalá jak je líčena nebyla.