Page 1 of 5
Vyřešeno: Systém koní
Posted: 07:23 15. Jun 2012
by Barbar321
Chci se zeptat, jestli se nedá předělat systém koní. Problém je v tom, že jízda po městě na koni je výsadou pouze šlechty. Budiž. Jenže když chci koně přes město provést a dám příkaz, aby mě následoval, je to vždy jen sázka do loterie jestli se za přechodem opět objeví nebo ne. Upřímně musím říct, že většinou ne. Když jsem na koni, problém nebývá. Obdobné komplikace se objevují, pokud se potřebuju dostat přes průchod. V jeskyních se na koni jet nemůže. Jenže jak ho přes průchod dostat, když se na druhé straně neobjeví? Chci se tedy zeptat, jestli není možné buď upravit IC pravidlo nebo nějak zařídit, aby transport koně byl poněkud spolehlivější.
Dnes ráno jsem velice pracně dostal se svou postavou koně na loď, dokonce i na cestu lodí, jen když jsem dorazil na místo, koukám, že kůň tu už není. Chtěl bych tedy poprosit někoho, aby mi koně našel nebo bych prosil o částku 80k za černého hřebce, abych mohl koupit nového. Ztráta mi nastala cestou lodí z Alwarielu do Karathy (účet Barbar321, postava Samantha Melin).
Re: Systém koní
Posted: 08:42 15. Jun 2012
by zachy
Myslím si, že DM překousnou, když nasedneš na koně před přechodem ať už v jeskyni nebo ve městě

Re: Systém koní
Posted: 08:48 15. Jun 2012
by G-ladiator
Proč vlastně kůň není partě, když ho člověk s sebou vede?
Re: Systém koní
Posted: 08:58 15. Jun 2012
by -RoF-
Jo to je pěkně hloupé pravidlo, zakázat jízdu na koni v městě.
Problém je v tom, že když koně vedu přes přechod v městě, tak v městě je vždy víc přechodů z různých ulic a podobně. A většinou se objeví v nějaké uličce. Takže pravidlo nepravidlo, jedu na koni a basta.
S těma ztrátama koní na lodi, to je už další problém, ale vcelku řešitelný díky DM. Tam se mi spíš občas stalo, že kůň připlaval za postavou na lod.
A vodění koně přes jeskyni, jistě se dají najít jiné způsoby než vést koně přes jeskyni. Takže tam bych to radši neriskoval.

Re: Systém koní
Posted: 08:59 15. Jun 2012
by -darkvision-
A když toho koně vedeš tak jde hned za tebou? Jdeš nebo běžíš?
Re: Systém koní
Posted: 09:02 15. Jun 2012
by -RoF-
-darkvision- wrote:A když toho koně vedeš tak jde hned za tebou? Jdeš nebo běžíš?
On se bohužel ztratí v městě i při chůzi. Vedu koně, jdu pomalu, přejdu přechod, čekám, kůň nikde, čekám a zase čekám. Tak projdu předchody v různých uličkách a tam najdu koně, jak se na mě pobaveně řechtá a já nadávám, že na schovku si dnes hrát nebudeme. Nasednu na koně a jedu radši z města pryč na hřebetě koně.
Re: Systém koní
Posted: 09:15 15. Jun 2012
by kucik
Predelat jde. V parte neni proto, protoze je limit pritelicku, familiaru a summonu, ktere muze mit postava v parte.
Re: Systém koní
Posted: 09:23 15. Jun 2012
by Barbar321
G-ladiator wrote:Proč vlastně kůň není partě, když ho člověk s sebou vede?
Viděl bych to stejně. Zařídit to stejně jako s mulama. Tam se mi snad ani jednou nestala, že bych jí za přechodem nenašel
Zkoušel jsem koně i ovládnout, abych o něm věděl. Šlo to. Jenže pak po uvolnění se objevil úplně v trapu. A v nebepečných lokacích, abych musil proběhnout 5 dalších, abych našel koně je opravdu mimo mísu.
Re: Systém koní
Posted: 09:26 15. Jun 2012
by J.F.Payne
Kdyby byl v partě, dá se kůň i líp ovládat (následuj, stůj...). Holt by ty postavy co by chtěly vyjet na koni nemohly mít s sebou RP psíka, mágova přítelíčka, zvířecího přítelíčka, vyvolanou potvoru a tak zároveň.
Tak jak to teď je, je to fakt o nervy

)
EDIT: A nevím, co vám vadí na tom IC pravidle.

Re: Systém koní
Posted: 09:26 15. Jun 2012
by Barbar321
-darkvision- wrote:A když toho koně vedeš tak jde hned za tebou? Jdeš nebo běžíš?
Jdu a kůň dobíhá.
Jenže na lodi jsi bez šance. Buď se objeví nebo ne

Re: Systém koní
Posted: 09:27 15. Jun 2012
by Barbar321
kucik wrote:Predelat jde. V parte neni proto, protoze je limit pritelicku, familiaru a summonu, ktere muze mit postava v parte.
Dá se teď zjistit, kde ten kůň skončil?
Re: Systém koní
Posted: 09:30 15. Jun 2012
by Molly23
Mě zákaz ježdění teda nepřipadá hloupý. A když chcete přejet do jedné brány k druhé, dá se to objet okolo bran.
Re: Systém koní
Posted: 09:34 15. Jun 2012
by -RoF-
Molly23 wrote:Mě zákaz ježdění teda nepřipadá hloupý. A když chcete přejet do jedné brány k druhé, dá se to objet okolo bran.
Nejsme hloupí missaku ale od brány na lod?

Re: Systém koní
Posted: 09:43 15. Jun 2012
by J.F.Payne
Tak na palubě lodi nasedněte, ne? Nejenže už nejste ve městě, ale nestane se vám, že by se kůň cestou zatoulal.
Re: Systém koní
Posted: 09:44 15. Jun 2012
by Barbar321
Molly23 wrote:Mě zákaz ježdění teda nepřipadá hloupý. A když chcete přejet do jedné brány k druhé, dá se to objet okolo bran.
Mě taky nepřipadá hloupý, ale když z 5-ti pokusů ti kůň zůstane 4x před průchodem a ty jak cvok chodíš pořád sem a tam, tak to omrzí.
Zvlášť, když je těch přechodů víc