Page 1 of 2

Opakovaný hod na vůli

Posted: 01:44 18. Jul 2012
by D_E_K_A
Tohle mě dost zarazilo, protože jsem díky tomu také umřel. Každopádně někde je chyba, doufám že to byl jen ojedinělý případ. Přesto bych rád, kdyby mě nějaké DM zvedlo. Jen mě zarazilo to rozdílné DC toho klerika cikána v opakovaném hodu. Viz. screen níže:

Image

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 09:28 18. Jul 2012
by Rejty
Kde je v tom výpisu problém? Žádný tam nevidím.

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 09:37 18. Jul 2012
by -darkvision-
Co je z toho vidět, že ten výpis je neúplný.
Nad tím "zbran se pouzívá .... " by normal bylo fialovým nápisem napsáno že cikán sesílá "bla bla"

Co se týče těch tvých bilých obdelníků. Na tohle mi vždy pomohlo restartovat NWN. A pak jsem je tam neměl.
Pokad ti nepomůže restart nwn, tak si to chce pohrát s ovladači dané graf.karty.

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 09:42 18. Jul 2012
by Prasokralik
DC se mu zvedlo protože se naboostoval.

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:33 18. Jul 2012
by D_E_K_A
Ano očekával jsem opět negativní postřehy, pro jistotu jsem si udělal screenů víc pro chytré hlavičky. Naboostoval čím? Nic takového nesesílal...

Tak znovu..., pro jistotu jsem to zvýraznil:

Image

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:38 18. Jul 2012
by Prasokralik
ten první hod je utočiště, ten druhý hod je drž osobu, různé DC je dané různým kruhem kouzla

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:45 18. Jul 2012
by D_E_K_A
To mi chceš říct, že se na mě pokoušel seslat útočiště z 1. kruhu? Zajímavý.. ikdyby tak dobrá. Ještě jinak, už mě to vážně nebaví. Mám feat slippery mind, kde je tedy druhý hod na vůli při neúspěchu?

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:47 18. Jul 2012
by -darkvision-
Ne. On ho seslal na sebe a ty sis hodil na vůli. Uvidíš ho/ Neuvidíš ho.
Překvapuje mě že hráč jako ty, který tu hraje delší dobu tohle neví/nezná?

Spíše to na mě působí jako bys prostě chtěl jen navrátit expy a snažil se to zaonačit na chybu.

I kdyby to bylo způsobeno lagem, tak ti ty expy nevrátěj. (zatím jsem se tu s návratem expů za tohle nesetkal - pravda vše je někdy poprvé :oops: )

EDIT: A co že tě to nebaví?

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:50 18. Jul 2012
by pavad
D_E_K_A wrote:To mi chceš říct, že se na mě pokoušel seslat útočiště z 1. kruhu? Zajímavý.. ikdyby tak dobrá. Ještě jinak, už mě to vážně nebaví. Mám feat slippery mind, kde je tedy druhý hod na vůli při neúspěchu?
Nejsem jiz prilis kovany v mechanice, ale u utociste nizsi verze se hazi hod na vuli vsech v dohledu, zda tuto nizsi verzi utociste prohlednou nebo ne. A tato nizsi verze je kouzlo 1. kruhu, viz http://nwn.wikia.com/wiki/Sanctuary

Takze to tak opravdu muze byt. Drz osobu je kouzlo 2. (bard, klerik) respektive 3. kruhu (sorc/wiz). Tzn. pokud je onen socialne mene prizpusobivy zaklinacem, tak rozdil v DC cini 2 body.

quod erat demonstrandum

edit, PS: Tebou zminovany feat neznam, vi cert (nebo nekdo jiny, v systemu lepe se orientujici) jak funguje. Takze zde Ti, bohuzel, nepomohu.

edit2: Darku, nechapu proc to zbytecne hrotis a nekoho neprimo obvinujes z podvodu/pokusu o podvod... Lec je to Tvoje vec. Je mnoho lidi, co systemu nezna, nebo zna jen neco malo (zato dukladne)...

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:54 18. Jul 2012
by D_E_K_A
Dobrá dobrá... jak říkám, pro chytré hlavičky. Neznám celou mechaniku hry a každé kouzlo, přesto tu pořád vyvstává otázka, kde je ten druhý hod na vůli díky featu slippery mind? :roll:

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 12:54 18. Jul 2012
by Prasokralik
nevím jestli tyhle zdvojené hody jsou vůbec ve výpisu, možná se tam vypisuje jen finální hod

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 13:08 18. Jul 2012
by D_E_K_A
Kašlu na to, stejně se to k ničemu nedobereme ;). 10. lvl nemám zas tak dlouho, abych si všimnul, jestli se ten hod vypíše 2x nebo jen jednou. Já v tom viděl chybu, proto jsem to postnul. Rogunu hraji poprvé.
Každopádně určitá poslupnost v nwn kostce je jak se tak ted dívám zpětně na výpis útoků. :)

Smažte to spalte, je to jedno. Díky za postřehy všem...

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 13:58 18. Jul 2012
by -darkvision-
Jinak výpis se může měnit i v rámci lagu.

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 14:05 18. Jul 2012
by kucik
Ten vypis by tam mel byt. Ovsem pouze pokud by slo i mind affecting kouzla. Z vypisu to vypada, ze prave neslo. Napriklad u toho nasledujiciho hodu mas napsano, ze jde o kouzlo na mysl, takze pokud by jsi u nej neuspel, hazel bys znovu. Na tenhle hod se ale slippery mind nevztahuje, pokud vim.

Mimochodem pokud se chces dobrat rychle odpovedi, je dobre primo a konkretne napsat, co se ti na tom nezda. Vyhnes se tim diskuzi, kdy kazdy hleda v te casti logu co tam asi mohlo byt spatne.

Re: Opakovaný hod na vůli

Posted: 14:28 18. Jul 2012
by Prasokralik
kucik wrote:Ten vypis by tam mel byt. Ovsem pouze pokud by slo i mind affecting kouzla. Z vypisu to vypada, ze prave neslo. Napriklad u toho nasledujiciho hodu mas napsano, ze jde o kouzlo na mysl, takze pokud by jsi u nej neuspel, hazel bys znovu. Na tenhle hod se ale slippery mind nevztahuje, pokud vim.

Mimochodem pokud se chces dobrat rychle odpovedi, je dobre primo a konkretne napsat, co se ti na tom nezda. Vyhnes se tim diskuzi, kdy kazdy hleda v te casti logu co tam asi mohlo byt spatne.
dle wiki by se právě na tohle slippery mind vztahovat měl kučíku, hold person se tak bere viz:

http://nwn.wikia.com/wiki/Mind-affecting

Code: Select all

The enchantment spells that fall into the mind-affecting category are daze, bane, bless, charm person, doom, sleep, aid, charm person or animal, hold animal, hold person, charm monster, confusion, dominate animal, dominate person, hold monster, war cry, mind fog, mass charm, dominate monster,
ačkoliv je to mind affecting effect z enchatning school tka možná proto ne