Page 1 of 2

Kobold a past? Co to je .?

Posted: 21:18 19. Oct 2012
by XŠevyX
Nevím zda je to považováno za chybu, ale každopádně mi příjde blbé nemoct za kobolda používat past, když dostává +skill do pokladání pastí = je mu to tím pádem k ničemu. :wall:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 22:53 19. Oct 2012
by Caehan
XŠevyX wrote:Nevím zda je to považováno za chybu, ale každopádně mi příjde blbé nemoct za kobolda používat past, když dostává +skill do pokladání pastí = je mu to tím pádem k ničemu. :wall:
Jaký bug? Pokládání pastí je skill, který nejde použít bez výcviku - musíš v něm mít alespoň jeden rank (to jsou ty body, co se tam dávají na nových úrovních), abys ho mohl používat. Stejně tak je ti k ničemu vysoká obratnost, když to nemáš natrénované - zkrátka předpoklady NEJSOU trénink.

It's not a bug, it's a feature. (soupis skillů, co vyžadují trénink)

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 23:26 19. Oct 2012
by Shaman88
On myslí zřejmě měnavce a jeho proměnu v kobolta. Která dává bonus do pokládaní pasti.
Ovšem v proměně se pasti nedají pokládat.

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 00:30 20. Oct 2012
by XŠevyX
Shaman88 wrote:On myslí zřejmě měnavce a jeho proměnu v kobolta. Která dává bonus do pokládaní pasti.
Ovšem v proměně se pasti nedají pokládat.
Aspoň někdo to chápe :wink:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 11:35 20. Oct 2012
by kokosak
Není to bug, je to vlastnost :D Jako měňavec nemůžeš používat skoro žádný itemy. Holt ten bonus do pastí dali koboldovi úplně na p...

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 11:40 20. Oct 2012
by Shaman88
Někde dalece v budoucnosti by to mohlo fungovat...
Píšu si to na konec úkolníčku - "Humanoidní proměny by měli umět pokládat pasti"

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 15:11 20. Oct 2012
by kokosak
To už spíš: proměny by měly být schopny jíst a pít ;)

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 21:57 20. Oct 2012
by Krysak
Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 22:53 20. Oct 2012
by Shaman88
Krysak wrote:Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.
Měnavec ale má pokládání pastí tuším.

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 23:02 20. Oct 2012
by Krysak
Shaman88 wrote:
Krysak wrote:Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.
Měnavec ale má pokládání pastí tuším.
Shifter:
Skills: animal empathy, concentration, craft armor, craft trap, craft weapon, heal, hide, listen, lore, persuade, spot

Měnavec ne.

Druid ne
Skills: animal empathy, concentration, craft armor, craft trap, craft weapon, heal, lore, parry, persuade, spellcraft

Jedná se pravděpodobně získaný proměnou do kobolda. tj nepovolovat.....:)

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 23:10 20. Oct 2012
by Zindo
Pokládání si může dát kdokoliv, když si tam ten bodík dá, tak by to v koboldovi položit měl umět taky ;)

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 01:02 21. Oct 2012
by XŠevyX
Zindo wrote:Pokládání si může dát kdokoliv, když si tam ten bodík dá, tak by to v koboldovi položit měl umět taky ;)
Přesně tak, souhlasím :wink:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 08:44 21. Oct 2012
by J.F.Payne
No jo, ale pokud se mění jen fyzická forma měňavce, měl by se skill v proměně lišit jen o koboldův bonus z obratnosti proti původní výši cross-skillu.

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 09:24 21. Oct 2012
by KaTo
J.F.Payne wrote:No jo, ale pokud se mění jen fyzická forma měňavce, měl by se skill v proměně lišit jen o koboldův bonus z obratnosti proti původní výši cross-skillu.
No jo, ale ona se NEMENI jen fyzická forma, víme?Měňavec v proměně do dridera není Tonda Alderingů, co vypadá jako drider. Ale JE driderem, který si pamatuje, že v původní formě je Tonda Alderingů. V proměně má drideří redukce, imky, schopnost sesílat temnotu, atd. Dokonce by měl umět mluvit (a rozumět) drowsky. Narozdíl od původního Tondy Alderingů...ten si může leda pamatovat, že v proměně do dridera rozumí tý hatmatilce černých elfů (teda pokud se tu řeč nenaučí separátně). A to platí pro všechny proměny. Třeba do draka :twisted: .
Tj. pokud se měňavec do něčeho mění, získává jeho schopnosti, znalosti, etc. vcelku. Pokud má proměna kobolda schopnost pokládat pasti, znamená to, že "kobold, který si pamatuje, že je i Tonda" má, narozdíl od Tondy, schopnost sestavit past, aniž by si amputoval prsty a dokonce do ní něco chytil :twisted: . To že engine NWN v proměně nedovoluje manipulaci s jakýmikoli předměty (vyjma lektvarů) je věc druhá.

Re: Kobold a past? Co to je .?

Posted: 09:33 21. Oct 2012
by J.F.Payne
Tak to pak jó.