Page 1 of 1
NWN a Linux
Posted: 15:29 27. Oct 2012
by Scully
Ahoj, zkouším rozeběhnout NWN na linuxu (ubuntu 12.10) a Xtreamer ultra 2. NWN se podařilo zprovoznit, ale nedokážu z něj dostat žádný zvuk. Byl tady kamarád linuxista, ale ani po brouzdání po webu a zkoušení se to nepovedlo. Pokud někdo jedete na linuxu, můžete poradit jak na zvuk? V NWN není vidět žádný ovladač na zvuk.
Re: NWN a Linux
Posted: 15:31 27. Oct 2012
by Absinthorix
Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Re: NWN a Linux
Posted: 16:00 27. Oct 2012
by Scully
Absinthorix wrote:Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Přetáhl jsem si woknovou, na linux vůbec nevím, jak by se to instalovalo

Re: NWN a Linux
Posted: 17:22 27. Oct 2012
by Shaman88
Scully wrote:Absinthorix wrote:Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Přetáhl jsem si woknovou, na linux vůbec nevím, jak by se to instalovalo

http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =38&t=4385
Re: NWN a Linux
Posted: 17:29 27. Oct 2012
by Absinthorix
A zvuk máš Pulse nebo Alsa? Občas to zlobí a chce to "ten druhej"
Jak vlastně vypadá spouštěcí soubor u tebe?
Můj:
Code: Select all
#!/bin/sh
# This script runs Neverwinter Nights from the current directory
export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0
# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
# ./lib from LD_LIBRARY_PATH
export LD_LIBRARY_PATH=./miles:$LD_LIBRARY_PATH
export LD_PRELOAD="./libNWNcp1250.so"
./nwmain $@
Teoreticky by mohlo pomoct přidat řádek
Code: Select all
export SDL_AUDIODRIVER=esd/oss/alsa - jeden z nich, kterej se u tebe používá právě - to by už měl vědět ten kámoš
Edit:
Část zabývající se
zvukem jsem tam nějak přehlédl

Re: NWN a Linux
Posted: 14:07 28. Oct 2012
by Scully
[quote="Absinthorix"]A zvuk máš Pulse nebo Alsa? Občas to zlobí a chce to "ten druhej"
Zkoušeli jsme oba, ale v nastavení zvuku v NWN je pořád prázdno. Co se ti tam objeví jako zvukový driver?
Spouštěč mám ten samý bez té poslední řádky s EXPORT ....
Re: NWN a Linux
Posted: 17:25 28. Oct 2012
by Absinthorix
Poslední řádek je česká diakritika na klávesnici.
Zkus ten
doplnit do spouštěče tak, aby
Code: Select all
#!/bin/sh
# This script runs Neverwinter Nights from the current directory
export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0
export SDL_AUDIODRIVER=esd
# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
# ./lib from LD_LIBRARY_PATH
export LD_LIBRARY_PATH=./miles:$LD_LIBRARY_PATH
export LD_PRELOAD="./libNWNcp1250.so"
./nwmain $@
to vypadalo nějak tak - místo esd doplnit alsa/oss podle toho co zrovna máte a používáte. To by mohlo pomoct snad
Re: NWN a Linux
Posted: 11:05 29. Oct 2012
by kucik
Doporučuju linuxovou instalaci. Dřív jsem s ním měl problémy, ale teď už funguje bez nejmenších problémů.
Právě ten zvuk dřív haluzil.
* Zkontroluj si, že máš správně nalinkovaný knihovny se zvukem.
* Zkontroluj názvy knihoven a linků na case sensitive.
* Zkontroluj práva linků a knihoven.
Pokud přímo ve hře nevidíš žádnej zvukovej ovladač, tak ho hra nedokázala načíst.
Code: Select all
$ ls -l lib/
total 988
-rwxr-x--- 1 root games 97539 Jan 24 2010 libelf.so
-rwxr-x--- 1 root games 95366 Jan 24 2010 libSDL_gfx.so
-rwxr-x--- 1 root games 402363 Jan 24 2010 libSDL.so
lrwxrwxrwx 1 root games 19 Sep 11 2011 libSDL-1.2.so.0 -> libSDL-1.2.so.0.0.5
-rwxrwx--- 1 root games 405239 May 5 2003 libSDL-1.2.so.0.0.5
-rw-r----- 1 root games 563 Jan 24 2010 README
Code: Select all
ls -l miles/
total 1112
lrwxrwxrwx 1 root games 11 Sep 7 2011 libmss.so -> libmss.so.6
lrwxrwxrwx 1 root games 15 Sep 7 2011 libmss.so.6 -> libmss.so.6.5.2
-rwxrwx--- 1 root games 694948 May 5 2003 libmss.so.6.5.2
-rwxrwx--- 1 root games 128530 May 5 2003 mssdsp.flt
-rwxrwx--- 1 root games 206109 May 5 2003 mssmp3.asi
-rwxrwx--- 1 root games 98425 May 5 2003 msssoft.m3d
nwn:
Code: Select all
export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0
# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib64:/usr/lib32:./miles:$LD_LIBRARY_PATH
....
if [[ -r ./nwmovies.so ]]; then
export LD_PRELOAD=./nwmovies.so:$LD_PRELOAD
export SDL_AUDIODRIVER=alsa
fi
Re: NWN a Linux
Posted: 11:14 29. Oct 2012
by Scully
Díky za všechny rady, budu zkoušet asi až o víkendu. Ještě jeden dotaz, jakou distribuci linuxu používáte? Já jsem zatím zkoušel jenom ubuntu.
Re: NWN a Linux
Posted: 11:16 29. Oct 2012
by kucik
Gentoo. Sice si ze mě všichni dělaj srandu, že musim všechno kompilovat, ale jsem na něj zvyklej a když něco nejde, tak vždycky najdu dost informací.
Re: NWN a Linux
Posted: 11:21 29. Oct 2012
by Absinthorix
WOW Gentoo... smekám klobouka
Já mám Ubuntu - a proč? Prostě jsem línej a jdu cestou nejmenšího odporu.
+ Velká komunita uživatelů na
http://forum.ubuntu.cz/