Otázka pro mágy a zaklínače
Posted: 19:18 12. Nov 2012
Zajímalo by mě, zda pro zdárné provedení kouzla je z principu potřebné pronášet hlasem kouzelné formulky a rukama dělat magická gesta.
Je možné provést kouzlo pouze silou mysli, aniž by se proneslo jediné slovo a třeba se spoutanýma rukama, pokud je mág nebo zaklínač v zajetí?
Lze považovat kouzelné formulky a magická gesta jen jako jakési divadýlko pro zvýšení efektu kouzlení, nebo se považují za nezbytnou součást kouzlení?
Mám na mysli příklad ...mág padne do zajetí a bude spoután a bude pod dozorem strážce. Pronášením zaklínací formulky by zajatec strážce na sebe upozornil. Pokud kouzlo ale provede "jen silou své mysli" pak může strážce překvapit ....třeba ho zmámit a chvilky, kdy strážce bude mimo, by mohl využít k osvobození z pout a následnému útěku třeba v neviditelnosti.
Nebo se to na Thalii bere tak, že když je spoutaný, kouzlit nemůže?
Je možné provést kouzlo pouze silou mysli, aniž by se proneslo jediné slovo a třeba se spoutanýma rukama, pokud je mág nebo zaklínač v zajetí?
Lze považovat kouzelné formulky a magická gesta jen jako jakési divadýlko pro zvýšení efektu kouzlení, nebo se považují za nezbytnou součást kouzlení?
Mám na mysli příklad ...mág padne do zajetí a bude spoután a bude pod dozorem strážce. Pronášením zaklínací formulky by zajatec strážce na sebe upozornil. Pokud kouzlo ale provede "jen silou své mysli" pak může strážce překvapit ....třeba ho zmámit a chvilky, kdy strážce bude mimo, by mohl využít k osvobození z pout a následnému útěku třeba v neviditelnosti.
Nebo se to na Thalii bere tak, že když je spoutaný, kouzlit nemůže?