Page 1 of 1
Japonština
Posted: 20:12 27. Feb 2013
by Shaman88
Pěkný den,
je tady někdo kdo umí japonsky?
Zajímalo by mě jak obtížná je japonština na naučení.
Re: Japonština
Posted: 20:53 27. Feb 2013
by Amber
Shaman88 wrote:Pěkný den,
je tady někdo kdo umí japonsky?
Zajímalo by mě jak obtížná je japonština na naučení.
Připomíná mi to jeden vtip

nic v zlém, Shamane. Se mnou jsi to už probral, ale nelze širší thalijstvo ochudit o dobrý vtip:
Mensa ČR se snaží zjistit, za jak dlouho se může Čech naučit japonsky.
Nejprve se ptají ČVÚŤáka: "No, kdybych jel do Japonska, myslím, že tak za tři měsíce bych mluvil dobře."
Potom se ptají právníka: "Po měsíci v Japonsku bych si tam klidně mohl otevřít právnickou praxi."
Nakonec přijde na řadu matfyzák, který říká: "A existují na to skripta?" "Samozřejmě..." "Tak mi dejte tři dny. Ale ta poslední noc, to bude odvaz..."
PS: Existuje i verze, kde namísto matfyzáka je onen poslední student pojmenován jako "ten z Báňské"

Re: Japonština
Posted: 21:04 27. Feb 2013
by Pajule
Hm spolužák se japonštinu myslim učil. Jinak kdybys chtěl čínštinu, tak tu se učil Tao Kan
Re: Japonština
Posted: 21:07 27. Feb 2013
by Amber
Abych jen nespamovala - spolužačka, která je na japonské filologii, v prváku docela trpěla učením se těch znaků.

Re: Japonština
Posted: 22:35 27. Feb 2013
by karolina
No ségry bejvalej se učí pátej rok, teď pojede na půl roku do Japonska studovat...Říkal, že to těžký je, ne tolik mluvit ale spíš porozumět tomu. A to je člověk, který třeba latinu si přečetl jednou a pamatoval si to všechno okamžitě, tak to asi těžké bude

Vím, že má i nějakou písanku kde si psal znaky, hlavně oni mají vícero písem.
Re: Japonština
Posted: 23:17 27. Feb 2013
by J.F.Payne
Watashi wa Kamiru Murinowo desu!
Re: Japonština
Posted: 23:51 27. Feb 2013
by Molly23
J.F.Payne wrote:Watashi wa Kamiru Murinowo desu!
Jo tak představit se umíš!

Re: Japonština
Posted: 23:54 27. Feb 2013
by J.F.Payne
Eki no bukake! Surikata okamura zoó! Hokaidó! Sakura sakana no ringó!
Re: Japonština
Posted: 09:03 01. Mar 2013
by Barbar321
誰もが翻訳者のオーブンを使用することができます
Re: Japonština
Posted: 17:13 01. Mar 2013
by Prasokralik
Shaman se to stejně chec učit jen aby se mohl koukat na hentai anime bez titulků.
Re: Japonština
Posted: 22:53 01. Mar 2013
by Shaman88
Prasokralik wrote:Shaman se to stejně chec učit jen aby se mohl koukat na hentai anime bez titulků.
Ve většině hentai anime se používají asi 4 fráze s malinkýma obměnama které už stejně umím nazpamět....
Re: Japonština
Posted: 09:27 08. Jul 2013
by Uradin
ono je docela rozdíl jestli se chceš učit jen řeč nebo sevším všudy hiraganu,katakanu a kanji sice se to aktivně neučím ale řeč de pochytit rychle horší už je to s písmem ale pokud se naučíš písmo dříve pak řeč maš hned
jako Samouk s přitupem k nějakým podkladum bych to hadal tak na 4-6 měsícu podle toho jak usilovně byses tomu věnoval a pokud bys teda sehnal učitele nebo rovnou letěl do japonska tak to by samozřejmě bylo rychleji
thalužel ja neznám nikoho kdo by ti pomohl maximalně tady mužeš se skusit spojit s kobylkou
http://kobylkavpyzamu.cz/ ta už byla v japonsku a určitě má hodně známych co by pomohli

Re: Japonština
Posted: 12:40 08. Jul 2013
by Shaman88
Jojo už se učím. Koupil jsem si učebnici a postupuju. Na písmo si bez učitele netroufám, kámoška mi říkala že pokud se špatně naučím tahy v písmu tak se mi to hrozně zkomplikuje.
Re: Japonština
Posted: 17:15 08. Jul 2013
by Uradin
na psaní ser hlavně se to nauč číst to je nejduležitější později mužeš někoho vyhledat kdo by tě spravné tahy naučil
Re: Japonština
Posted: 18:36 11. Jul 2013
by tao kan
mno ty ses odvážnej se učit podle učebnice. Bacha ať se nenaučíš blbě výslovnost už na začátku. Nevim jak teda v japonštině, ale já jedu třetím rokem čínštinu v jazykovce a když se v uplném začátku naučíš špatně tóny to se pak můžeš akorát zahrabat

. Znaky se uč dohromady psát i číst. Je tam jen pár pravidel jak psát tahy po sobě. Samotným koukáním se znaky nenaučíš, je to obrovský kvantum jen na základní gramotnost. Duležitý je vědět z čeho se znaky skládají, občas trochu historie znaku ti pomůže si ho lépe zapamatovat....