Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 15:46 28. Mar 2013
Zamyšlení – dodal bych nekonfliktní zamyšlení – nad NWN a Thálií obzvláště.
Když jsme před třemi lety budovali nový NWN modul Ilandrie tak jedním ze základních požadavků byl plán s výhledem na 3 roky , tedy aby intenzivně hrající postava měla po dobu 3 let stále co objevovat , co budovat. Těžký úkol. Proč to vzpomínám. Thálie je bezpochyby ve stavu kdy má řadu hráčů na absolutním vrcholu, vrcholový realizační team byl několikráte upraven , vystřídán a nekonečné hádky s hráči některé přetavili v nedůvěřivé mračouny. Hráči se zase bojí nejtvrdší smrti v ČR a okolí a občas tvrdých zákroků DM. Jakoby lidé zapomínali že tady by to měla být zábava. V práci ve škole je to skutečné , ale tady zatím ne. Hráči a team by si měli rozumně promluvit o tom co dál co s těmi čtyřicítkami? Ano ne malé levly potřebují vyrábět zábavu , ty jí mají až dost když shání peníze a expy (a kličkují před enty), ale ty silné lvly se mohou nudit (někteří) . Pamatuji jak jsme vypisovali alternativy pokračování budování postavy po čtyřicátém lvlu. Thálie nabízí různá řešení . Některé co mne zběžně napadají zde vypíšu. .
- Dědictví – ano už před pěti lety o něm psal tuším to byl OrHoro
- PvP - upravené regulované přímé či nepřímé PvP
- Eklusivní zboží – v ceně i několika milionů
- Vznik středověkého náboženského státu – větší význam bohům, církvím .
- A další jakékoli možnosti třeba i fantasy jako vybudování tábora uprchlíků z povrchu i z podtemna atd atd.
Nyní trošinku podrobněji.
Dědictví – zemře-li postava po dosažení 40 lvlu automaticky umírá navždy a místo něj má hráč právo stvořit si potomka na (třeba ) 7- 9 lvlu – část majetku by postava zdědila , ve jménu by musela mít ale římské číslo. Umřít navždy by mohla postava už od 30 levlu , ale utrpěla by postih v lvlech i množství dědictví . Děti by si mohli odnést jako genetickou výbavu třeba +1 vlastnost nebo něco jiného .
PvP. – zdá se mi na Thalii dosti složité, vyžadovalo by to přípravu , budování a ochotu. Je to možnost ale zatím se mi nezdá dost realizovatelná a nejsou na to nejspíš ani hráči.
Exklusivní zboží – co tak si najmout za milion pomocníka? Nebo exotickou lučištnici jejíž šíp nikdy nemine? Nebo trpaslíka jako bodyguarda ? Nápady by byli jen pokud by byl zájem.
Vznik středověkého náboženského státu. – 5 let je náboženství upozaďováno , ale nyní se nebe rozestoupilo a bohové se pustili do sebe, dvě až tři frakce bohů si to mezi sebou rozdávájí ale potřebují pomoc lidí proto jednotlivé frakce bohů hledají své zástupce své mluvčí v Karathe a okolí , požadují od nich obrovské dary a vděčnost , za to se jim ovšem štědře odměnují. Rozdávají dle zásluh hodnosti a moc.
Reálnou moc – kouzelné hole které muže každý z boží vůle použít a to různé kvality i síly. Biskupové jsou obdarovávani vyššími schopnostmi jako např je stavba (velmi náročná na dřevo a železo a peníze a atd atd.) PORTÁLU a arcibiskup církve na nevyšší urovni pak dokáže vytvořit i útočiště s modlitebnou
Když jsme před třemi lety budovali nový NWN modul Ilandrie tak jedním ze základních požadavků byl plán s výhledem na 3 roky , tedy aby intenzivně hrající postava měla po dobu 3 let stále co objevovat , co budovat. Těžký úkol. Proč to vzpomínám. Thálie je bezpochyby ve stavu kdy má řadu hráčů na absolutním vrcholu, vrcholový realizační team byl několikráte upraven , vystřídán a nekonečné hádky s hráči některé přetavili v nedůvěřivé mračouny. Hráči se zase bojí nejtvrdší smrti v ČR a okolí a občas tvrdých zákroků DM. Jakoby lidé zapomínali že tady by to měla být zábava. V práci ve škole je to skutečné , ale tady zatím ne. Hráči a team by si měli rozumně promluvit o tom co dál co s těmi čtyřicítkami? Ano ne malé levly potřebují vyrábět zábavu , ty jí mají až dost když shání peníze a expy (a kličkují před enty), ale ty silné lvly se mohou nudit (někteří) . Pamatuji jak jsme vypisovali alternativy pokračování budování postavy po čtyřicátém lvlu. Thálie nabízí různá řešení . Některé co mne zběžně napadají zde vypíšu. .
- Dědictví – ano už před pěti lety o něm psal tuším to byl OrHoro
- PvP - upravené regulované přímé či nepřímé PvP
- Eklusivní zboží – v ceně i několika milionů
- Vznik středověkého náboženského státu – větší význam bohům, církvím .
- A další jakékoli možnosti třeba i fantasy jako vybudování tábora uprchlíků z povrchu i z podtemna atd atd.
Nyní trošinku podrobněji.
Dědictví – zemře-li postava po dosažení 40 lvlu automaticky umírá navždy a místo něj má hráč právo stvořit si potomka na (třeba ) 7- 9 lvlu – část majetku by postava zdědila , ve jménu by musela mít ale římské číslo. Umřít navždy by mohla postava už od 30 levlu , ale utrpěla by postih v lvlech i množství dědictví . Děti by si mohli odnést jako genetickou výbavu třeba +1 vlastnost nebo něco jiného .
PvP. – zdá se mi na Thalii dosti složité, vyžadovalo by to přípravu , budování a ochotu. Je to možnost ale zatím se mi nezdá dost realizovatelná a nejsou na to nejspíš ani hráči.
Exklusivní zboží – co tak si najmout za milion pomocníka? Nebo exotickou lučištnici jejíž šíp nikdy nemine? Nebo trpaslíka jako bodyguarda ? Nápady by byli jen pokud by byl zájem.
Vznik středověkého náboženského státu. – 5 let je náboženství upozaďováno , ale nyní se nebe rozestoupilo a bohové se pustili do sebe, dvě až tři frakce bohů si to mezi sebou rozdávájí ale potřebují pomoc lidí proto jednotlivé frakce bohů hledají své zástupce své mluvčí v Karathe a okolí , požadují od nich obrovské dary a vděčnost , za to se jim ovšem štědře odměnují. Rozdávají dle zásluh hodnosti a moc.
Reálnou moc – kouzelné hole které muže každý z boží vůle použít a to různé kvality i síly. Biskupové jsou obdarovávani vyššími schopnostmi jako např je stavba (velmi náročná na dřevo a železo a peníze a atd atd.) PORTÁLU a arcibiskup církve na nevyšší urovni pak dokáže vytvořit i útočiště s modlitebnou