Page 1 of 4

Srazeni

Posted: 12:41 04. Aug 2013
by wallndwill
Zbezne jsem projel forum a bud to prehledl anebo vazne nenasel..
chtel jsme se zeptat jak tu vlastne probiha srazeni....

Pochopil jsem z toho co je napsano u tech dovednosti.. ze by to melo probihat tak, ze dejme tomu zautocim srazenim.. dostanu -2 do utoku a pokud zasahnu, tak se moje vysledne utocne cislo stane TO pro hod na vycvik terce.... a pokud ani vycvik nezabere, je cil srazen....

pak nechapu --- kuprikladu utoci na mne medved srazenim ...... zashne mne rekneme na 20+13= 33... ac dejme tomu teba pro priklad 40...
vycvik mam dejme tomu 35........ To pro vycvik by melo byt 33 takze pokud jsem nahodou nehodil na overeni vycviku 1, bych mel porad odolat....

Takze pokud jsem po takovem utoku srazen.... mam to chapat tak ze jsem mel nehoraznou smulu nebo se to pocita nejak jinak?

Re: Srazeni

Posted: 12:47 04. Aug 2013
by Krysak
Dej sem výpis, tohle nebude pravda.

Utok -4 = Utok s KD a hodem například 34 + 20 = 54 - 4 = 50
Byla to dvacka prosel.

CHeck AB 50 versus tva disciplína 35 např + 1d20, když hodis rovno nebo vice DC, odolal jsi.

Neznám na thalii medveda, kterej by dával KD s 13 kou, ti co ho umí jsou lední medvedi, ti maj utok kolem 40.

Re: Srazeni

Posted: 13:00 04. Aug 2013
by Prasokralik

Re: Srazeni

Posted: 14:16 04. Aug 2013
by wallndwill
ty cisla byla jen priklad, ne real... scr. nemam..... a jasne je to -4 misto -2.. to jsem hazel po pameti pardon....
Ale kdyz jsem pak procet ten krysodlakuv post.... tak je tam jeste ten postih za rozdil velikosti... jelikoz mma hobita a ten medved z cerneho lesa je kapku vetsi.... takze tipuju ze tam klidne -8 mohlo naskocit a to uz jsem podhodit mohl i bez jednicky...

Jo a ti medvedi z cerneho se nestydeli zacinat to srazeni treba i se zakladem 15....17.... a tak :-)) takze ta 13 ka nebyla az tak od veci.

Jinak se mi stala takova zvlastnost: jeden z tech medvedu mne vysal uroven :-))))))) to jsem koukal jako blazen :-))) si necistil zuby asi :-)))) nastesti se z toho dao vyspat :-)

Re: Srazeni

Posted: 14:18 04. Aug 2013
by Aulus
Ti medvědi v Černém lese jaksi nejsou obyčejní medvědi. Stejně jako ostatní zvířata na tom místě. Už ze vzhledu modelu by to mělo jít poznat. :wink:

Re: Srazeni

Posted: 14:33 04. Aug 2013
by Krysak
Jestli jsi hobit, tak je to -8, jestli si medium tak jen -4 dalších.

Cernej les je pravé expoviště pro odvážné na lvl cca 12-20, ale ti mevedi co vím, mají ab 33 - 31, co si pomatuju. Takže disciplína 35 je spíš formalita. Chce to chodit ve dvou maji nastavené AI, že po tom, co srazí, tak jdou na jiný cíl, když je.
Omlouvám se za vynášení OOC informací, ale tady to je jako příklad a návod jak se chytře chovat:).

Re: Srazeni

Posted: 14:47 04. Aug 2013
by wallndwill
jop diky.. jo a hlavne to neberte ze si na neco stezuju :_) to ne :-))) ja jen rad chapu veci .-) a pro mne to tam vyzva teda je :-))))

Re: Srazeni

Posted: 14:54 04. Aug 2013
by Krysak
wallndwill wrote:jop diky.. jo a hlavne to neberte ze si na neco stezuju :_) to ne :-))) ja jen rad chapu veci .-) a pro mne to tam vyzva teda je :-))))
Za mne jen malé doporučení:
1. hledej kamose, sam je to nuda, ve dvou, třech das necekane hodne a je to vetsí sranda

2. dobre si hlidej projevy přítomnosti GM, jak se zacne objevovat, uber na plynu, rozmysli si, zda nepůjdete pryč. Potvory vedené umělou inteligencí jsou prostě lepší i když nejsou vylepšené nad standard.

3. Cti furt log - potvory maj i jine schopnosti nez utok, je lepsi byt v obraze. DC na smrt se snadno přehlidne, když si to hodíš, nepřehlidnes ho při nacitání podsvětí.

4. Nejsem krysodlak, ale krysák, to by jsi si mel zapomatovat, protože jsem hnusné PK, bez kouska RP.

Re: Srazeni

Posted: 18:01 04. Aug 2013
by wallndwill
njn mne ten Dlak nejak unik mezi prsty...

a mam jeste jednu otazku.... nerad bych si ji zjistoval primo ve hre.. nerad se nehavam srazet.... ale pokud jsem srazenej.. je namne jen tech +4 do utoku... nebo jsem i obranej o dexku tumble a ty bonusovy veci do obrany z dexterity.. jak to tady nekdo psal Flated?

docela dulezity.. bo u mne je to skoro o vsechno :-)

Re: Srazeni

Posted: 18:36 04. Aug 2013
by Derken-

Re: Srazeni

Posted: 20:05 04. Aug 2013
by wallndwill
doprcic takze je to v Pecku... flat-footit..

chjo :-)))

a jeste jednu nemilou vec jsem zjistil... na ability je cap z predmetu nebo celkovy cap?




nejak nemuzu presahnout pres 36 :_(

Re: Srazeni

Posted: 20:14 04. Aug 2013
by Barbar321
wallndwill wrote:njn mne ten Dlak nejak unik mezi prsty...

a mam jeste jednu otazku.... nerad bych si ji zjistoval primo ve hre.. nerad se nehavam srazet.... ale pokud jsem srazenej.. je namne jen tech +4 do utoku... nebo jsem i obranej o dexku tumble a ty bonusovy veci do obrany z dexterity.. jak to tady nekdo psal Flated?

docela dulezity.. bo u mne je to skoro o vsechno :-)
jj. Přijdeš na obraně opravdu o dost (pokud jsi dexová postava, plechovky jsou na tom podstatně lépe).

Standardně přicházíš o bonus z obratnosti, akrobacii a bonusy z uhýbání (např. boty). Myslím, že i sko dává bonus do uhýbání (což mi sice mysl nebere, ale holt je to tak nejspíš nastavený).

Pokud máš vlastnost neuvěřitelného uhýbání (či tak nějak podobně), tak by ti bonus z obratnosti měl zůstat.

Takže stručně řečeno, pro sraženého dexaře to bývá v nezanedbatelném množství případů cesta nejen na zem, ale rovnou i pod zem.

Re: Srazeni

Posted: 21:26 04. Aug 2013
by J.F.Payne
Tak dexař může mít hodně slušnej výcvik v dobrým buildu. A ještě k tomu Epic dodge, takže je co se obrany týká lepší než silová plechovka. IMHO.

Re: Srazeni

Posted: 22:02 04. Aug 2013
by Prasokralik
Na tomhle serveru sráží npcčka siláky. Dexař i s dobrým výcvik buildem bude sražen taky. Epic dodge v tom hraje uplně jinou roli.

Re: Srazeni

Posted: 22:23 04. Aug 2013
by wallndwill
a jak je to s tim capem?