xxxMajkyxxx wrote:Při setkání postav systém načítá inventáře obou, nebo více postav což způsobuje lagy nejvíce v takových případech. Teoretické řešení....nenoste plné inventáře. Praktické řešení....nikdo se tím řídit nebude.
Přesně tak, tohle vypozoruje skoro každý po nějaké době. A téměř vždy nikdo nic neudělá pro nápravu
Pokud se potkají dvě postavy co mají v inventáři nula nula nic, obvykle ani k lagu nedojde.
Pokud se potkají postavy co mají v báglu 200 stacků rúzných bylinek, k tomu 90 jiných kraftových surovin, leštidel, mořidel a podobně, k tomu nějaké ty RP předměty, jednu záložku lektvarů a bůhvíco ještě, nedejbože když ještě mají kolem sebe nakouzlený vánoční stromeček, to pak se to škubne jedna radost.
Lagy se pak samosebou úměrně zvyšují počtem postav které si mezi sebou snaží načíst kdeco. Netřeba asi uvažovat co se stane když se těch postaviček potká 10+, k tomu pro ně v lokaci DM připravil nějaké perzistentní (i neperzistentní, je to jedno) překvapení, boosteři se před setkáním činili a grafické efekty, zvuky a aury lítají kolem postaviček jak světlušky o svatojánské noci. Z epického filmu pak vždy vznikne promítání diapozitivů a tahová strategie. Zda jste nebo nejste ve flatu zjistí akorát až Astaroth.
Rada opravdu zní "snažit se na Q nosit jen nezbytné věci", ale nikdo se tím vážně řídit nebude, protože to stejně nemá kam jinam dát. Trezory v dílně jsou kapacitně omezeny, stejně tak ostatní trezory, nemluvě o tom že občas bugují a tak se do nich majitelé snaží narvat jen oželitelné položky či nezpracované suroviny typu "ruda, uhlí, šutry a kůže".
Takže opravdu jen slušně poprosím hráče - pokud dopředu víte že jdete do boje a
máte čas se jakkoliv zařídit předem, zkuste omezit kapacitní zásoby čehokoliv co zasírá inventář na minimum. RP hadry tupu kovářská zástěra a pyžamo můžou zůstat doma. Nesdělané bylinky mohou být proměněny v lektvar. Mořidla, leštidla, prostě přísady obecně nechte v trezorech, stejně jako nesdělané pruty kovu, formy, kůže, kamínky, a bůhvíco. Sice se pak blbě stackujou, ale stejně je nakonec jednou sděláte tak je to fuk. Stříbrné pohárky a příbory, zlaté sošky, nalezené drahokamy, panenky, torza zbrojí, rohy a miliony podobných nesmyslů po cestě věnujte vetešníkovi a hned bude klid.
I kdyby se tímto drželi 2 hráči z 10, počet informací přenášených mezi všemi kompy klesne jako hrom a hned to bude o poznání hejbatelnější.
DM´s doporučuji jeden nečestný fígl - pokud do sebe naběhne kopa vánočních stromků, hodit na 30 vteřin PAUZU nikoho nezabije. Postavy si mezitím načtou inventáře a běží to pak skoro normálně. Pro zbytek serveru je to sice pruda, ale ten zbytek to nemá jak ovlivnit, kdežto ty bojující stromky co nechtějí umřít na LAG to ovlivnit může opravdu radikálně.