Page 1 of 2
Trpaslík
Posted: 12:49 01. Sep 2013
by slencak
Trpaslík štítový
- klíčové slovo: shield, stitovy
- vlastnosti: +2 odolnost, -2 charisma
- vlastnosti: +2 odolnost -2 síla
Trpaslík horský
- klíčové slovo: horsky, mountain
- vlastnosti: +2 síla, -2 charisma
- vlastnosti: +2 síla -2 odolnost
Re: Trpaslík
Posted: 12:59 01. Sep 2013
by Shaman88
Co je za problém?
Re: Trpaslík
Posted: 13:01 01. Sep 2013
by Diemo
on to furt nechape asi

Re: Trpaslík
Posted: 13:16 01. Sep 2013
by slencak
Nechápu.
Thurms wrote:Dle toho co se píše na webu tak by měl mít +1dex a -1con, po přihlášení mi to přidalo +1 jak do obratnosti tak do odolnosti.
Půlelf
- klíčové slovo: pulelf
- vlastnosti: +1 obratnost, -1 odolnost
Tak proč mi to sakra u trpa nepřidá +2sílu / +2 odolnost a neubere charismu o -2 body,ale sebere to výše vypsané vlastnosti.
Re: Trpaslík
Posted: 13:19 01. Sep 2013
by Puxina
Shaman88 wrote:
Tzn. na nynější Thalii má zlatý trpaslík v základu +2 con, -2 cha za trpaslíka a +2 cha a -2 dex za subrasu.
Tzn. bez udělení bodů když to sečteš tak máš na začátku str 8, dex 6, con 10, wis 8, int 8, cha 8.
Na NT se bere v potaz jen to co má napsané daná subrasa, tedy né už původní rasový bonus.
Tedy u trpaslíka je to +2 wis -2 dex, takže celkové vlastnosti jsou str 8, dex 6, con 8, wis 10, int 8, cha 8.
Při zakládání postavy to ale funguje ve dvou krocích. Řekněme že založíš zlatého trpaslíka. Při zakládání postavy ti to počítá normálně rasové bonusy z normálního nwn tedy +2 odl a -2 cha.
Řekněme že nahodíš staty
Str: 16
Dex: 16
Int: 16
Con: 10
Wis 8
Cha 6
Jakmile se připojíš na Thalii tak ti to prvně odebere bonusy za standardní rasu ze singlu. Tedy budeš mít:
Str 16
Dex: 16
Int 16
Con: 8
Wis: 8
Cha: 8
A pak ti to aplikuje subrasu kterou sis zvolil, pro zlatého tedy +2 moudrost -2 obratnost:
Str 16
Dex: 14
Int 16
Con: 8
Wis: 10
Cha: 8
A to jsou tvé výsledné vlastnosti. Je to trošku jasnější?
Re: Trpaslík
Posted: 13:20 01. Sep 2013
by Shaman88
slencak wrote:Nechápu.
Thurms wrote:Dle toho co se píše na webu tak by měl mít +1dex a -1con, po přihlášení mi to přidalo +1 jak do obratnosti tak do odolnosti.
Půlelf
- klíčové slovo: pulelf
- vlastnosti: +1 obratnost, -1 odolnost
Tak proč mi to sakra u trpa nepřidá +2sílu / +2 odolnost a neubere charismu o -2 body,ale sebere to výše vypsané vlastnosti.
Ten pulelf je špatně.
Re: Trpaslík
Posted: 13:28 01. Sep 2013
by slencak
Chápu jak to vypočítává vlastnosti u nové postavy,ale
popis vlastností na fóru mi přijde zmatenej.
Když založim trpa na charismu a nasekam mu do ní body s tím ,že se mi pak dva odečtou a ony zůstanou stejné

Místo toho mi zmizí 2 odolnost/síla

Re: Trpaslík
Posted: 13:38 01. Sep 2013
by Shaman88
slencak wrote:Chápu jak to vypočítává vlastnosti u nové postavy,ale
popis vlastností na fóru mi přijde zmatenej.
Když založim trpa na charismu a nasekam mu do ní body s tím ,že se mi pak dva odečtou a ony zůstanou stejné

Místo toho mi zmizí 2 odolnost/síla

Příklad, co zakládáš?
Re: Trpaslík
Posted: 14:01 01. Sep 2013
by slencak
Shaman88 wrote:slencak wrote:Chápu jak to vypočítává vlastnosti u nové postavy,ale
popis vlastností na fóru mi přijde zmatenej.
Když založim trpa na charismu a nasekam mu do ní body s tím ,že se mi pak dva odečtou a ony zůstanou stejné

Místo toho mi zmizí 2 odolnost/síla

Příklad, co zakládáš?
Zkusil jsem paladina.
Jde mi spíš o ty popisy ,které matou. Přes veškeré vaše vysvětlování jsem viděl chybu v nastavení
Například horský :
Po načtení trpa dostanu +2 sílu a jedno překvapení
-2 do odolnosti o kterém u rasy není ani čárka......kouknu na charismu která by měl podle stránek být 4/-3 ,ale ona je na známé hodnotě 6/-2 (známé pro hráče trpaslíků samosebou)
Kdybych musel naostro se schváleným bonusem do světa, tak by se mnou 16 bodů v odolnosti místo 18 seklo
Chyba tedy nebude v nastavení trpaslíků,ale popisu na foru. O charismě bych se nezmiňoval a napsal tam ten postih

Re: Trpaslík
Posted: 14:11 01. Sep 2013
by J.F.Payne
Nechápu. Ten trpaslík má k charismě jen -2 a ne -4, tak kde vidíš problém?
Re: Trpaslík
Posted: 14:12 01. Sep 2013
by Shaman88
Takže ty chápeš jak je to nastaveno ale nelíbí se ti jak je to napsáno?
Nějak mi uniká co chtěl autor říct...
Re: Trpaslík
Posted: 14:23 01. Sep 2013
by slencak
Chápu z čeho to vychází.
Píšeš ,že to není to chyba v nastavení trpa-> chyba je tedy v popisu vlastností u rasy trpaslíka.
Nechápu co nechápete, takže repete.
Například horský :
Po načtení trpa dostanu +2 sílu a jedno překvapení -2 do odolnosti o kterém u rasy není ani čárka......kouknu na charismu která by měl podle stránek být 4/-3 ,ale ona je na známé hodnotě 6/-2 (známé pro hráče trpaslíků samosebou)
Chtělo by to do ras napsat , že se bonusy počítají od základů člověka.
Re: Trpaslík
Posted: 14:24 01. Sep 2013
by Shaman88
slencak wrote:
Například horský :
Po načtení trpa dostanu +2 sílu a jedno překvapení -2 do odolnosti o kterém u rasy není ani čárka......kouknu na charismu která by měl podle stránek být 4/-3 ,ale ona je na známé hodnotě 6/-2 (známé pro hráče trpaslíků samosebou)
Jenže ty pořád aplikuješ tu subrasu na rasu né misto rasy.
Re: Trpaslík
Posted: 14:32 01. Sep 2013
by slencak
Shaman88 wrote:slencak wrote:
Například horský :
Po načtení trpa dostanu +2 sílu a jedno překvapení -2 do odolnosti o kterém u rasy není ani čárka......kouknu na charismu která by měl podle stránek být 4/-3 ,ale ona je na známé hodnotě 6/-2 (známé pro hráče trpaslíků samosebou)
Jenže ty pořád aplikuješ tu subrasu na rasu né misto rasy.
Přesně tak.
Ze stránek.
Postup tvorby postavy:
1) Zvolíme pohlaví postavy.
2) Zvolíme rasu a subrasu.
Zvolím si trpa-> naklikam a skočim do hry-> ejhle mam -2 odolnost protože se to počítá od základu člověka.
Jestli jsem jedinej ňouma , kterýmu to přijde na hlavu ,je to v pořádku. V opačném případě z toho musí být spousta prskajících lidí

Re: Trpaslík
Posted: 14:34 01. Sep 2013
by Shaman88
slencak wrote:Shaman88 wrote:slencak wrote:
Například horský :
Po načtení trpa dostanu +2 sílu a jedno překvapení -2 do odolnosti o kterém u rasy není ani čárka......kouknu na charismu která by měl podle stránek být 4/-3 ,ale ona je na známé hodnotě 6/-2 (známé pro hráče trpaslíků samosebou)
Jenže ty pořád aplikuješ tu subrasu na rasu né misto rasy.
Přesně tak.
Ze stránek.
Postup tvorby postavy:
1) Zvolíme pohlaví postavy.
2) Zvolíme rasu a subrasu.
Zvolím si trpa-> naklikam a skočim do hry-> ejhle mam -2 odolnost protože se to počítá od základu člověka.
Jestli jsem jedinej ňouma , kterýmu to přijde na hlavu ,je to v pořádku. V opačném případě z toho musí být spousta prskajících lidí

Jenže ono to tak musí být. Protože kromě rasových bonusů se odstraňují i rasové featy.